kpiotr

Wymiana klocków hamulcowych renault 106.14

Polecane posty

kpiotr    16

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć jak dostać się do klocków hamulcowych bo juz prawdopodobnie ich nie ma i chciałbym wymienić.Czy to duzo rozbierania???pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

łatwizna

 

przednie masz za wałem pod skrzynią musisz odkręcić zacieki

tylne nasz na tarczach od hamulca ręcznego odkręcasz 4 śrubki 8 i klocki dolne same wypadają ten sam zabieg robisz na górze, bo jak dobrze pamiętam idzie ich 4 na koło

tłoczki musisz wyczyścić i koniecznie muszą być te harmonijki na tłoczkach bez nich hamulce szybko padną

 

a klocki pasują od którejś alfy romeo i bmw (od alfy są tańsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a mozesz powiedziec ktore dokladnie srobki trzeba odkrecic??chodzi mi glownie o wymiane tylnych klockow. aaa i przy okzaji zapytam co to za buczenie jak nacisne hamulec...to pompa jakas czy to idzie olej na wyjscie hydrauliczne do przyczep??buczy nie miłosiernie


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

a mozesz powiedziec ktore dokladnie srobki trzeba odkrecic??chodzi mi glownie o wymiane tylnych klockow. aaa i przy okzaji zapytam co to za buczenie jak nacisne hamulec...to pompa jakas czy to idzie olej na wyjscie hydrauliczne do przyczep??buczy nie miłosiernie

Ciekawe, bo u mnie w 110.54 jest podobnie, nawet trochę z obrotów schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Tak te buczenie to jest że pompa podaje olej na jedno wyjście hydrauliczne na przyczepe. Masz takie bębny z boków skrzyni i na górze jest taki dekielek na 4 śrubki i jak to odkręcisz to klocki masz na wierzchu to samo od dołu tyle że tam masz jeszcze dzwignie od ręcznego. Ale o klockach na wale nic nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

U mnie też było takie buczenie, a miałem pompę hydrauliczną do wymiany, wymieniłem i już nie buczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

wlasnie jakie klocki na wale przeciez na przodzie nie ma hamolcow

przod hamuje tylko wtedy kiedy jest wlaczony, razem z tylem, przez skrzynie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

kolego @camel7771 jaka pompe kupiłeś hydrauliczna??moje tez jest do wymiany i nie wiem jakiej firmy brac. znajomy kupil boscha za 2,5tys zl i odesłał spowrotem bo zła była. a słyszał ktos o firmie która nabija okładziny na klocki hamulcowe???podobno w lublinie jakas jest. wie ktoś coś o nich??pozdrawiam

 

p.s. a ja się odciąć zasilanie tego przewodu od hamulcow zeby nie buczało??

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Mozesz ten przewód odłaczyc od gniazda z tyłu (jak jest gumowy)i włozyc do wlewu,wtedy olej bedzie tylko krązył, jedna wada po wcisnieciu stop podnosnik nie działa,wyjscie drugie zaslepic przewód z płynem hamulcowym pod kabina jest trójnik i od niego idzie przewód taki cienki do rozdzielacza na tym przewodzie trzeba zaslepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

hmm trzeba bedzie cos z tym zrobic. dzieki za pomoc wszystkim


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Ja kupiłem pompe hydrauliczną Boscha za 1750 zł. i wszystko narazie działa. Na allegro gościa znalazłem, ma duży wybór pomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

koledzy znalazlem przewod od hamulcow do przyczepy i mam pytanie jak go zaslepic w rozdzielaczu?? czy jesli zdejme przewód to ta sama sróba, która go trzymała wkręconą głębiej go zaślepię???


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Ten z płynem? Samą srobka nie dasz rady ona ma otwor chyba ze jakos to zakleisz i wkrecisz ta srobke, radzil bym robic to na trojniku bo moze kiedys hamulce bedą potrzebne.

Edytowano przez maniek0277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

witam

moze wiecie jak podkrecic reczy, bo jakos slabo trzyma


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj