GRGOJ

Jaka najlepsza konstrukcja dachu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRGOJ    19

Chciałbym was prosić o poradę- z czego najlepiej zbudować dach w oborze. Proszę też o uzasadnienie. Dach ma mieć rozpiętość 20m, najlepiej bezsłupowy, lub z jednym rzędem słupów, niesymetryczny (środek przesunięty o 3,75m w jedną stronę), izolacja powinna być dobra, żeby w zimie była w oborze dodatnia temperatura. Długość 30m. Proszę też o szacunkowe koszty. Osobiście skłaniam się do kratownic drewnianych, ale chciałbym wiedziej, jaka może byc ich trwałość.

Tutaj profil budynku:

oboraprofil.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak przy takiej rozpiętości dachu kratownica drewniana chyba nie przejdzie więc trzeba będzie stalową do kosztów to trudno powiedzieć mój rodzice stawiali hale 10,5x30 to wszystko wyniosło ich 250 tys ale włożyli w to dużo swojej pracy i tez mojej :lol: ale to było 4 lata temu sądze ale nie jestem pewien ze w 400 tys byś się zmieścił :rolleyes: ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Piotrekkowal co Ty za głupoty w ogóle opowiadasz;/ na głównym dachu śmiało zwykłe krokwie wystarczą, dać tam podwójne banty wystarczy. Co do kosztów-8500 za postawienie więźby bym z Ciebie zdarł xP kratownice są tu zbęde bo to niepotrzebny koszt, wyjdą sporo drożej niż krokwie nawet jak nie masz swojego drewna, co do ocieplenia wełna wystarczy, jakaś dobra membrana od góry i izolacja od dołu, tyle;]i dach nie ma rozpiętości 20 m tylko górna część ma niecałe 12 m ozpiętości a to jest najważniejsze w tym przypadku waść;]

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

kratownica drewniana na 12,5m + 7,5m dostawione (szerokość starej obory plus dobudowana część) da się spokojnie zrobić.

np:

http://wiazary-lewandowski.pl/oferta_dach.html

Dach dwuspadowy 12,50 x 55

Budynek 12,50 x 55 - podparcie wieniec 0,24 m

- kąt pochylenia dachu 19,7°

- okap 0,50 m

- powierzchnia dachu 802 m2

- poszycie blachodachówka

- drewno strugane impregnowane

- rozstaw kratownic 1,5 m

- cena wiązarów:

25 100 zł netto

- cena okuć montażowych, taśm oraz stężeń deskowych:

2 550 zł netto

 

Czym najlepiej pokryć taką więźbę? Płyty warstwowe, natrysk pianki czy coś innego proponujecie?

 

@yahoo777: 8500 za wszystko czy za robociznę? Ciężko mi wyobrazić sobie 12,5m konstrukcji krokwiowej bez podpór. Robiłeś już kiedyś taką? Nie rozjedzie się kiedyś od wilgoci? Obora będzie bezstropowa. Chciałbym też, żeby spad był taki sam i na starej części i na dobudowanej

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Jak chcesz ocieplenia dobrego to płyta, koszty robocizny za to sie zwiększą, ale płyte warstwową faktycznie zaleca sie kłaść na metalową konstrukcje.robiłem chociażby u siebie;) zawodowo klepie dachy, nic Ci sie nie rozjedzie. 8500 to robocizna za postawienie krokwi, a powiem inaczej, 12 zł za krokwie, 8-9 zł za pokrycie i obróbki, czyli powiedzmy że masz 500 m dachu to 6 tys za krokwie, 4 tys za pokrycie i z 500 za obróbki pewnie. Jak zachowasz kąt dachu ok 30 stopni to uwierz że będzie wszystko w porządku;)a spad na niższym dachu proponował bym dać większy o przynajmniej 8 stopni jeżeli konstrukcja na to pozwoli

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć co lepsze? Może właściciele obór z kratownicami powiedzą jak się to u ich sprawuje? I jakie pokrycie dachowe? Może się ktoś pochwali, albo wskaże wady?

@yahooo777 - za robociznę już znam koszty, a ile byłoby za materiały? Drugie tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mam strop w przechowalni 15x8m bez podpór z kratownicy drewnianej. ocieplony wełną 15cm, płyta impregnowana z obu stron. 13tys ze wszystkim. robili to tydzien w 2 osoby. firma specjalizuje sie w domkach norweskich.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Kratownice są spoko nie powiem, na pewno wytrzymalsze od krokwi co nie podlega żadnej dyskusji i w sumie ocieplenie jest prostsze bo tam podbitke można było by zrobić od spodu a góre ocieplić wełną i pozamiatane;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

nie wystarczy położyć płyt wartswowych 60 albo 80mm? Obora ma byc bezstropowa, rysunek jest trochę mylący.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

No wiem że ma być bezstropowa i dlatego pisze o podbitce która by Ci ułatwiła życie i zatrzymała w oborze dużo ciepła, zrobisz jak zechcesz, ale dobrze by było te kratownice od oparu zabezpieczyć nieprawdaż?;]

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Kolega się pytał ostatnio w firmie rollstal o koszt dachu metalowego na oborę 18x40m to za konstrukcję z słupami 90tys, a za bez słupową +10-20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

U, niewąsko;)Chyba lepiej przy dobrym drewnie pozostać;)

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj