Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka najlepsza konstrukcja dachu

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 23:20

Jaka najlepsza konstrukcja dachu Chciałbym was prosić o poradę- z czego najlepiej zbudować dach w oborze. Proszę też o uzasadnienie. Dach ma mieć rozpiętość 20m, najlepiej bezsłupowy, lub z jednym rzędem słupów, niesymetryczny (środek przesunięty o 3,75m w jedną stronę), izolacja powinna być dobra, żeby w zimie była w oborze dodatnia temperatura. Długość 30m. Proszę też o szacunkowe koszty. Osobiście skłaniam się do kratownic drewnianych, ale chciałbym wiedziej, jaka może byc ich trwałość.
Tutaj profil budynku:
Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Edytowany przez GRGOJ, 11 wrzesień 2011 - 08:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka najlepsza konstrukcja dachu Dzisiaj, 13:09
  •  

#2 Share Piotrekkowal

Piotrekkowal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 08:38

Jaka najlepsza konstrukcja dachu powiem ci tak przy takiej rozpiętości dachu kratownica drewniana chyba nie przejdzie więc trzeba będzie stalową do kosztów to trudno powiedzieć mój rodzice stawiali hale 10,5x30 to wszystko wyniosło ich 250 tys ale włożyli w to dużo swojej pracy i tez mojej :lol: ale to było 4 lata temu sądze ale nie jestem pewien ze w 400 tys byś się zmieścił :rolleyes: ale mogę się mylić

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:43

Jaka najlepsza konstrukcja dachu Piotrekkowal co Ty za głupoty w ogóle opowiadasz;/ na głównym dachu śmiało zwykłe krokwie wystarczą, dać tam podwójne banty wystarczy. Co do kosztów-8500 za postawienie więźby bym z Ciebie zdarł xP kratownice są tu zbęde bo to niepotrzebny koszt, wyjdą sporo drożej niż krokwie nawet jak nie masz swojego drewna, co do ocieplenia wełna wystarczy, jakaś dobra membrana od góry i izolacja od dołu, tyle;]i dach nie ma rozpiętości 20 m tylko górna część ma niecałe 12 m ozpiętości a to jest najważniejsze w tym przypadku waść;]

Edytowany przez yahooo777, 11 wrzesień 2011 - 09:44.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:47

Jaka najlepsza konstrukcja dachu kratownica drewniana na 12,5m + 7,5m dostawione (szerokość starej obory plus dobudowana część) da się spokojnie zrobić.
np:
http://wiazary-lewan...ferta_dach.html
Dach dwuspadowy 12,50 x 55
Budynek 12,50 x 55 - podparcie wieniec 0,24 m
- kąt pochylenia dachu 19,7°
- okap 0,50 m
- powierzchnia dachu 802 m2
- poszycie blachodachówka
- drewno strugane impregnowane
- rozstaw kratownic 1,5 m
- cena wiązarów:
25 100 zł netto
- cena okuć montażowych, taśm oraz stężeń deskowych:
2 550 zł netto

Czym najlepiej pokryć taką więźbę? Płyty warstwowe, natrysk pianki czy coś innego proponujecie?

@yahoo777: 8500 za wszystko czy za robociznę? Ciężko mi wyobrazić sobie 12,5m konstrukcji krokwiowej bez podpór. Robiłeś już kiedyś taką? Nie rozjedzie się kiedyś od wilgoci? Obora będzie bezstropowa. Chciałbym też, żeby spad był taki sam i na starej części i na dobudowanej

Edytowany przez GRGOJ, 11 wrzesień 2011 - 09:52.

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:49

Jaka najlepsza konstrukcja dachu Jak chcesz ocieplenia dobrego to płyta, koszty robocizny za to sie zwiększą, ale płyte warstwową faktycznie zaleca sie kłaść na metalową konstrukcje.robiłem chociażby u siebie;) zawodowo klepie dachy, nic Ci sie nie rozjedzie. 8500 to robocizna za postawienie krokwi, a powiem inaczej, 12 zł za krokwie, 8-9 zł za pokrycie i obróbki, czyli powiedzmy że masz 500 m dachu to 6 tys za krokwie, 4 tys za pokrycie i z 500 za obróbki pewnie. Jak zachowasz kąt dachu ok 30 stopni to uwierz że będzie wszystko w porządku;)a spad na niższym dachu proponował bym dać większy o przynajmniej 8 stopni jeżeli konstrukcja na to pozwoli

Edytowany przez yahooo777, 11 wrzesień 2011 - 11:16.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 11:28

Jaka najlepsza konstrukcja dachu czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć co lepsze? Może właściciele obór z kratownicami powiedzą jak się to u ich sprawuje? I jakie pokrycie dachowe? Może się ktoś pochwali, albo wskaże wady?
@yahooo777 - za robociznę już znam koszty, a ile byłoby za materiały? Drugie tyle?

#7 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 16:05

Jaka najlepsza konstrukcja dachu mam strop w przechowalni 15x8m bez podpór z kratownicy drewnianej. ocieplony wełną 15cm, płyta impregnowana z obu stron. 13tys ze wszystkim. robili to tydzien w 2 osoby. firma specjalizuje sie w domkach norweskich.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 16:31

Jaka najlepsza konstrukcja dachu Kratownice są spoko nie powiem, na pewno wytrzymalsze od krokwi co nie podlega żadnej dyskusji i w sumie ocieplenie jest prostsze bo tam podbitke można było by zrobić od spodu a góre ocieplić wełną i pozamiatane;)

#9 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 16:57

Jaka najlepsza konstrukcja dachu nie wystarczy położyć płyt wartswowych 60 albo 80mm? Obora ma byc bezstropowa, rysunek jest trochę mylący.

Edytowany przez GRGOJ, 12 wrzesień 2011 - 17:03.

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 17:08

Jaka najlepsza konstrukcja dachu uderzaj do uzytkownikow @Johny66 i @lambo1060, oni w tym roku budowali przechowalnie do ziemniaków. Stropodach robili wlasnie z plyt warstwowych opartych na konstrukcji metalowej na duzej rozpietosci. Johny chyba 70x18m a Lambo nie pamietam. Tu masz linki do zdjec przechowalni:
http://www.agrofoto....wa-przchowalni/
http://www.agrofoto....a-przechowalni/
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#11 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 17:10

Jaka najlepsza konstrukcja dachu No wiem że ma być bezstropowa i dlatego pisze o podbitce która by Ci ułatwiła życie i zatrzymała w oborze dużo ciepła, zrobisz jak zechcesz, ale dobrze by było te kratownice od oparu zabezpieczyć nieprawdaż?;]

Edytowany przez yahooo777, 12 wrzesień 2011 - 17:17.

#12 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 17:12

Jaka najlepsza konstrukcja dachu dzięki Panowie :)

#13 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 13:44

Jaka najlepsza konstrukcja dachu Kolega się pytał ostatnio w firmie rollstal o koszt dachu metalowego na oborę 18x40m to za konstrukcję z słupami 90tys, a za bez słupową +10-20%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 16:09

Jaka najlepsza konstrukcja dachu U, niewąsko;)Chyba lepiej przy dobrym drewnie pozostać;)

Edytowany przez yahooo777, 13 wrzesień 2011 - 16:09.