Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz oslabł ?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kkmarcin28

kkmarcin28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 21:28

Mtz oslabł ? Witam. Mam mały problem z moim mtz 82 wydaje mi się że cięgnik zrobił się słabszy, łatwo zbija się z obrotów i ma problemy jak się wbije większy bieg to się tak wolno rozpedza że az dziwie się gdzie te 82 konie się podziewają jak jade z przyczepą a na niej 6 ton zboża i tu już niby prawie ,,gaz do dechy '' i zmieniam bieg na wyższy i się zamula silnik że czasami trzeba od razu zredukować bieg niżej bo nie idzie a taki ciągnik z takim obciązeniem to bez problemu powienien iść i ze zmiana biegów powinna przebiegac gładko. No juz nie mówie gdyby miał 12 ton obciązenia to rozumiem że ciężo by mu było ale z 6 tonami to żarty juz moim mf 255 jak ciągne 6 ton to jak zmieniam biegi to idze normalnie. MTZ jest 99r więc nie taki stary i ma 1700 mth w czym tkwi przyczyna ? no chyba że mi się wydaje że taki słaby ostatnio jest...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz oslabł ? Dzisiaj, 11:44
  •  

#2 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 21:41

Mtz oslabł ? wymień filtr paliwa...

#3 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 10 wrzesień 2011 - 22:38

Mtz oslabł ? Może zawory masz do ustawienia ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#4 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 06:08

Mtz oslabł ? A powiedz jak ten ciągnik pali na zimno? I podczas pracy bądź też na postoju jak dymi?
Ale tak jak kolega napisał wyżej:wymień najpierw filtr paliwa, wyczyść odstojnik i sprawdź wężyk co idzie z baku do odstojnika bo lubi się przytykać <_<

Honda - The Power of Dreams :)

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 07:30

Mtz oslabł ? Dokładnie jak koledzy piszą. Sprawdził bym ustawienie zaworów a nawet wtrysków jeśli jeszcze tego nie robiłeś w tym ciągniku. Raz na jakiś czas powinno się to robić profilaktycznie. Zobacz jak będziesz wymieniał filtr paliwa czy paliwo z baku leci swobodnie, zdaża się że przypychają się rurki. Tyle.
KPK Kumurun Team

#6 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:31

Mtz oslabł ? Doookładnie, cały układ paliwowo musisz przejrzeć, u mnie jakiś czas temu farba zaczeła odpadać ze zbiornika co zamulało krany i przewody, paliwo może denne masz co przyczynia sie do braku mocy, jeżeli zmienisz filtr i przejrzysz układ i niczego nie znajdziesz to zostaje Ci regulacja pompy wtryskowej. Wstyd sie przyznawać ale u nas po tysiącu mtg robiliśmy pompe w MTZ booo po pierwsze dymił, po drugie brak mocy, po trzecie utrudnione palenie, po czwarte ssał do dwóch litrów w orce więcej paliwa na hektar, a jak u Ciebie ze spalaniem?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:34

Mtz oslabł ? Tak jak koledzy wyżej, sprawdź układ zasilania paliwem, od baku, do zaworków w pompce wspomagającej [czasami lubią się zawiesić]. A tak na marginesie nie wiemy ile latek i MTH ma ta zemsta Łukaszenki, trudno wróżyć z fusów.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 wrzesień 2011 - 10:06

Mtz oslabł ? To ja wywróżę że to rocznik 1999 i to że ma 1700 mtg xP
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 10:11

Mtz oslabł ? Nie zapominajcie też o filtrze powietrza.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 10:12

Mtz oslabł ? Nie wiem jak u Wassss ale u mnie kontrolka w MTZ i belarusie sie zapala jak filtr sie przytyka

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 10:30

Mtz oslabł ?

To ja wywróżę że to rocznik 1999 i to że ma 1700 mtg xP

Cholera zjadłem ostatnie zdanie :blush:

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 11:53

Mtz oslabł ? He he he. Smacznego :rolleyes:
KPK Kumurun Team

#13 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 12:14

Mtz oslabł ? Ja też kiedyś miałem taki spadek mocy w MTZ słaby był przykapcał to mi się wężyk od zbiornika do filtra przytkał i to była przyczyna... A propo tej kontrolki co tu kolega wyżej pisze to mi się jakiś czas temu zapaliła czerwona kontrolka zawsze po zapaleniu gasła a teraz świeci cały czas to od czego to? od tego że może być przydkany filter??... :blink: chyba raczej nie

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 12:22

Mtz oslabł ? Zdejmij filtr powietrza, niech Ci go ktoś zatka dłonią i zakręć rozrusznikiem kilka razy, wtedy zobaczysz która to;) a tak na teraz to Ci nie powiem co zapala sie w Twoim MTZ

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 12:25

Mtz oslabł ? Wystarczy pociągnąc awaryjne gaszenie silnika i też się zapali. U mnie ta kontrolka jest pomarańczowa. Albo kable rozłącz. Też się dowiesz.
KPK Kumurun Team

#16 Share kkmarcin28

kkmarcin28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 13:46

Mtz oslabł ? Ciągnik pali od nowości na oko tyle samo ciężko mi określić dokładnie bo zegar od paliwa coś mi ostatnio szwankuje i źle pokazuje. To tak jak mówicie muszę filtry powymieniać i przejżec układ paliwowy. Kolego mi mówił że on miał podobny problem tyle że z c330 i przyczyna była w tym że do brudnej beczki paliwa nalał a co za tym idzie jak do ciągnika nalał to wszystko się pozapychało i musiał filtry wymieniać zbiornik czyścic itd...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 12 wrzesień 2011 - 20:59

Mtz oslabł ? No i tak zrób i moc wróci :)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Dodaj odpowiedź