Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko...

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Soldier72

Soldier72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Technologie utrzymania czystości, kobiety , wino i śpiew...

Napisany 10 wrzesień 2011 - 18:57

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Witam Was wszystkich, tych co odpiszą mi i poradzą witam szczególnie ciepło ,czytam od kilku dni posty tutaj i mam już mętlik, sam już nie wiem na co mnie stać i co powinno w tym ciągniku być... dla łatwiejszego opisu sytuacji mam około 200 tys (PROW), jestem właścicielem firmy sprzątajacej, więc w tym musi być ciagnik i trochę osprzętu: płóg odśnieżny i posypywarka piasku ( to około 10 tys netto ) ciągnik musi mieć przedni TUZ pod płóg i odpalać w zimie!!! do tego TUR bo musi szuflą ten śnieg w razie czego załadować i wywieżć...poza zimą zamiatarka i kosiarka bijakowa do poboczy ( około 20 tys netto )zostaje mi więc 160-170 tys netto na ciągnik z przednim TUZ i ładowaczem czołowym....czy można mieć to i to? no i tu się zaczyna problem bo chciałbym MF ( jednego już mam ) ale w tej cenie będzie ciężko...będę wdzięczny za każdy post i cenę ciągnika... mam też gospodarstwo więc nie ukrywam że już za swoja kase dokupię płóg obrotowy i zestaw uprawowo- siewny... bo skończyłem szkołę rolniczą i tak mnie ciągnie do uprawy...

Edytowany przez Soldier72, 10 wrzesień 2011 - 20:22.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Dzisiaj, 11:18
  •  

#2 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 19:12

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Moja propozycja to zetor proxima plus 110 lub proxima power 110 +ładowacz zetorowski lub ewentualnie hydramet giżycko chociaż można zrobić myk że ładowacz zetora a osprzęt hydrametu;) tuz zuidberga lub coś polskiego za jakieś 6-7tyś netto i spokojnie byś się zmieśccił w cenie.a zetor trwały cżęści w umiarkowanej cenie a i wbrew pozorom nie pali tyle ile plotka głosi ja.a byle co do mf ceni się w tysiącach;/

#3 Share Soldier72

Soldier72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 19:28

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Zetor jest jedną z marek o których myślę , ich zaletą jest na pewno spora ilość serwisów które jak zauważyłem dysponują ogromem części zamiennych, no i co dla mnie nie bez znaczenia podobno zetor ma homologocjęna kierowcę i pasażera...jedyne co mnie jakoś tak niepokoi to podobno mają słabe przednie mosty co w połączeniu z Turem i ciężkim śniegiem może się źle skończyć ...już raz mi koło w środku zimy od ciągnika odpadło...ale tak poza tym to ładne są...a ja jestem wzrokowcem...jak każdy facet...bardzo dziękuję za sugestię.

Edytowany przez milanreal1, 11 wrzesień 2011 - 22:11.
cytowanie poprzedniego posta

#4 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:02

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Witam. A może Valtra z serii N lub T podobno Valtry to bardzo dobre cięgniki do prac komunalnych, odpalają w zimą, sądzę że są lepsze od zetorów (nie mowie ze zetor jest zły) albo jakiś John Deere a powiedz to ma być ciągnik 4 czy 6 cylindrowy?
Możesz miec ładowacz czołowy i przedni TUZ :rolleyes:

#5 Share Soldier72

Soldier72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:14

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Nie wiem czy muszę mieć aż 6 cylindrów... teraz obrabiam całą strefę przemysłową MF 135 z silnikiem AD3.152 47 Km po rewitalizacji ( wygląda tak że nie ma tygodnia by Go ktoś nie chciał kupić ) z skrzynią MultiPower ( super sprawa jak na ciągnik co ma lat tyle co ja ) ma płóg hydrauliczny 2 metrowy i rozsiewacz KOS zawieszany , ten ciągnik odpala bez problemu w -35 , nie wiem czy 6 cylindrów , dla mnie dużo ważniejsze jest by operator miał dobre warunki pracy bo jak śnieg sypie to ciągnika się nie gasi...w MF mam centralkę z nagrzewnicą ale nie ma co ukrywac szczelnnej kabiny to on nie ma... poza tym myślę też o tym żeby ten ciągnik miał rewers hydrauliczny bo jak w tę zimę sam odśnieżałem hektarowy plac to od naduszania sprzęgła mi się odciski porobiły.. koszmar jakiś naduszac sprzęgło co minutę..no i mam tez takie pytanie , podobno można do ładowacza też zakładac płóg... ale na allegro nic nie znalazłem ... o Valtrze myślę serii A , bo tylko ta się zmieści.. chyba że wezmę polski ładowacz , są w 1/3 cenie fabrycznych...

Edytowany przez milanreal1, 11 wrzesień 2011 - 22:10.

#6 Share Patryk1932

Patryk1932

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Nowoczesne maszyny rolnicze

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:27

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... A który model serii a cię interesuje

#7 Share Soldier72

Soldier72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:38

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Witaj, gadałem z delarem Valtry z Paczkowa, facet mnie przekonuje że jak już to mam dołożyć kasy bo warto i kupić poziom wyżej serię N, ja myślałem o tym modelu srodkowym , 4 cylindrowym, A82, do odśnieżania i prac komunalnych moc nie jest aż tak ważna, wiec te 88 KM to i tak za dużo ale zdaje się w serii A nie ma rewersu elektrohydraulicznego...ja mam stabilną sytuację finansową więc nawet jak mi wyjdzie za ciagnik dać 10-15 tys więcej to dam bo ciągnik będzie u mnie pracował pewnie z 10 i więcej lat a do tego mam już dla niego robotę dobrze zapłaconą na budowach..

Edytowany przez milanreal1, 11 wrzesień 2011 - 22:10.

#8 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:49

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Ja bym nie polecał pługu do odśnieżania na ładowacz bo podobno tur bardzo cierpi i sie krzywi <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Soldier72

Soldier72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:54

Najlepszy jest URSUS C-330

Cześć, ursusa c-330 tez mam i to wersję niebieską exportową z sterowaniem hydrauliką dźwigniami na błotniku...co prawda nie odpalałem go od 15 lat, stoi na kołkach w garażu i czeka nie mam pojecia na co... został po wuju jak i cała gospodarka...kiedyś go odpalę... moja siostra ma na nim zdjęcie zrobione w 1973 roku jak go wuja odberał po wielu latach wyczekiwania.... sentyment mam i dlatego nigdy go nie sprzedam...

Ja bym nie polecał pługu do odśnieżania na ładowacz bo podobno tur bardzo cierpi i sie krzywi <_<

Facet w Valtrze powiedział mi że ładowacze fabryczne Valtry podczas prac w pozycji dolnej opierają się o dodatkowe ramiona montowane tuż przy masce i problem z przeciążeniami znika, bo tez go o to zapytałem dlatego że przedni TUZ dla mnie ma zastosowanie tylko w zimie....choć faktem jest że jak już będzie to pewnie coś tam jeszcze wymyślę żeby go używać...

#10 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 21:14

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Aha o czyms takim jak Ci powiedział diler Valtry nie słyszałem wiec sory ze mieszam... :unsure:

#11 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 07:06

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... o plugu na tura nawet nie mysl bo polamiesz w trzy d*py :) madry polak po szkodzie ci to mowi:) popieram ziomala, zetory nie sa az takie zle i kupujac proxime power mialbys elektrohudrauliczny rewers, pamietaj ze na zime musisz miec wszystkie mozliwe ciezarki, spytaj o cene najmniejszego mfa z serii 5400 albo jd najmniejszego z rewersem jak wyzej. w tym ciagniku potrzebna bedzie masa takze tez na to zwroc uwage.

#12 Share Soldier72

Soldier72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 07:39

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Obawiam się że MF serii 5xxx to się zaczyna od 200 netto bez czegokolwiek...o ciężarkach pamietam bo juz teraz z tym małym są problemy na zakrętach zwłaszcza, myślałem tez przez chwilę o CASE ale czytam tu dużo opinii że są zbyt lekkie podobnie jak NH. Zetor głównie ze względu na serwis jest pierwszą marką o jakiej poważnie rozmyślam. W tym tygodniu jadę do dealera zobaczymy co mi złoży i za ile...

Edytowany przez milanreal1, 11 wrzesień 2011 - 22:09.

#13 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 12 wrzesień 2011 - 08:14

Obawiam się że MF serii 5xxx to się zaczyna od 200 netto bez czegokolwiek...o ciężarkach pamietam bo juz teraz z tym małym są problemy na zakrętach zwłaszcza, myślałem tez przez chwilę o CASE ale czytam tu dużo opinii że są zbyt lekkie podobnie jak NH. Zetor głównie ze względu na serwis jest pierwszą marką o jakiej poważnie rozmyślam. W tym tygodniu jadę do dealera zobaczymy co mi złoży i za ile...

Ja bym ci zaproponował Farmtraca 690DT -88KM, silnik perkinsa(oszczędny i dobrze pali zimą pod warunkiem że nie zamarznie ci paliwo ;) ), skrzynia carraro 24/24 biegi, (40km/h) rewers. Ja za sam ciągnik dałem 129 900 zł brutto z obciążnikami i klią. Z tego co pamietam to tuz przedni kosztuje u nich około 7tyś brutto a ładowacz sam teraz szukam i ceny koształtują się około 20 tyś brutto. Moja propozycja taka pojedz na Bednary koło Poznania obejrzyj ciągniki które by cię interesowały i wtedy podejmij decyzję bo do wyboru jest sporo ciągników.:) .

#14 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 wrzesień 2011 - 15:31

Jaki ciagnik z turem do prac komunalnych i nie tylko... Moim zdaniem za 40 tyś euro netto powinieneś wyrwać np mf 5425 dość dobrze wyposażonego z tuzem ale bez tura.

#15 Share Soldier72

Soldier72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 18:44

Ja bym ci zaproponował Farmtraca 690DT -88KM, silnik perkinsa(oszczędny i dobrze pali zimą pod warunkiem że nie zamarznie ci paliwo ;) ), skrzynia carraro 24/24 biegi, (40km/h) rewers. Ja za sam ciągnik dałem 129 900 zł brutto z obciążnikami i klią. Z tego co pamietam to tuz przedni kosztuje u nich około 7tyś brutto a ładowacz sam teraz szukam i ceny koształtują się około 20 tyś brutto. Moja propozycja taka pojedz na Bednary koło Poznania obejrzyj ciągniki które by cię interesowały i wtedy podejmij decyzję bo do wyboru jest sporo ciągników.:) .

Dzięki za wypowiedż, tak właśnie zamierzam zrobić.... coraz częście myślę o Zetor Proxima Power lub New Holland TD5030 , podobna cena i standard chyba także...,może uda się nimi pojeździć...

Moim zdaniem za 40 tyś euro netto powinieneś wyrwać np mf 5425 dość dobrze wyposażonego z tuzem ale bez tura.

Tak tylko że bez ładowacza nie mam się co pchać do odśnieżania bo mi po paru tygodniach placu zabraknie do składowania śniegu..
chcę wydać na ciągnik z osprzętem max 210 netto, więc na ciągnik mi zostaje 170 tys...w tych pieniądzach to mam wypasionego Zetora, Ursusa, i takie tam... niec gorzej ale także będzie NH czy DF...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share paulas74

paulas74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 maj 2012 - 13:45

View on Vimeo.