Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawód mechanik

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dymek333

dymek333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:02

Zawód mechanik Witam wszystkich nazywam się Damian i chodzę do 3 klasy gimnazjum. Niebawem będę musiał wybrać szkołę średnią i tu właśnie jest skierowana moja prośba do was, a mianowicie chciałbym zostać w przyszłości mechanikiem nowoczesnego rolnictwa (naprawa nowoczesnych ciągników) ale nie wiem do jakiej szkoły iść żeby zdobyć wiedzę na ten temat ... Dlatego mam pytanie do wszystkich takowych mechaników ; Jakie szkoły trzeba skończyć żeby zajmować się takimi sprawami ? Gdzie znajdują się takie szkoły ? Ile lat trzeba się uczyć żeby coś osiągnąć ? Przyznam, że wybitnym uczniem nie jestem, ale tempakiem też nie :) moje średnie wahają się w granicach 4,0 - 4,5 i przez ten rok pomogłem w rozszyfrowaniu usterek w paru ciągnikach ;)
Z góry dzięi za odpowiedzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zawód mechanik Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 20:15

Zawód mechanik Powiem ci tak. Jeżeli wyuczysz się mechanizacji nawet na starszych ciagnikach to nowoczesny nie sprawi problemu bo podstawowe podzespoły są i będą jakoś podobne. A raczej szybciej klęknie elektronika a tutaj mechanik nie pomoże :rolleyes:
Mój Wladimirec podbija świat

#3 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 09 wrzesień 2011 - 20:27

Zawód mechanik w szkole sie za wiele nie nauczysz <_< znajac nasze polskie realia programy nauczania sa glupio ulozone ( ja technikum samochodowe a samochod ujrzalem dopiero w 3 klasie na praktyce miesiecznej :huh: ) na CKP tez nie mamy w samochodach tylko tokarki frezarki i CNC a to juz ostatni rok ;[ ( w trzeciej klasie obrobka reczna) <_< to powinna zawodowka robic !!

Edytowany przez Uziu92, 09 wrzesień 2011 - 20:27.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#4 Share Warzywko

Warzywko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 20:53

Zawód mechanik zgadzam sie z przedmowca...mam dokladnie tak samo

#5 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 13 wrzesień 2011 - 21:09

Zawód mechanik brak czasem na to slow ale szkoda nerwow nic nie poradzimy
kiedys z klasa poszlismy do kierownika CKP czemu nie mamy na diagnostyce samochodowej tylko znowu na pilniki to powiedzial ze szkola taki program podala i oni sie maja wywiazac to my do dyrektora szkoly a on znowu ze to nie szkola tylko ministerstwo edukacji i co poradzic ... po ch*ja technikow na pilnik daja i obrobke reczna chyba sie cos im w tym ministerstwie powalilo do kwadratu i to jeszcze przez 2 lata no tokarki frezarki spawalnia czy CNC od biedy mozna to przezyc i sie jeszcze w zyciu moze przyda (przypominam moj profil technik mechanik obsluga i naprawa pojazdow samochodowych ) a zawodowka na nowym sprzecie i warsztacie sobie samochody robi... nie mowie zeby smy caly czas na samochodowym dziale siedzieli ale chociaz troche
a co do autora tematu nie wiem czy w ogole jakas szkola rolnicza mechaniczna etc. nauczy cie naprawy noowoczesnych ciagnikow zachodnich poniewaz nie dysponuja na to srodkami i brak kadry wykwalifikowanej co by tego mogla uczyc wiec pozostaje nauka we wlasnym zakresie albo zatrudnic sie po szkole gdzies do serwisu/warsztatu na przyuczenie

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#6 Share krystian94

krystian94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 21:19

Zawód mechanik zawodówka ma na CKP praktykę ? :huh:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Jeśli jesteś z Opolskiego - to pisz do mnie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sprzedam Deutz-fahr K100+tur cena do uzgodnienia, skala 1:32 mam też inne modele...

"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

#7 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 21:22

Zawód mechanik u mnie w samochodowce tak ale ile razy w tygodniu to nie wiem dokladnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 21:30

Zawód mechanik Ja na twoim miejscu zrobił bym najpierw Zawke elektor-mechanik a potem technikum operator naszym i urządzeń rolniczych ;) .

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 22:12

Zawód mechanik @uziu i @wrzywko, aby poznać i załapać zasady obróbki mechanicznej trzeba dobrze poznać zasady ręczej, bez tego ani rusz, ja też przez to przechodziłem przez technikum i polibude i to ścisłą specjlizację obróbka skrawaniem ,programowanie maszyn obrabiarek itd. i tak robię w innym kierunku, tzn. mechanika pojazdowa, rolnicza elektrotechnika do tego trzeba mieć dryg w szkole nauczą tylko teori, praktyka tylko przy dobrym nauczycielu, wiele pomoże, jeszcze wiecej nauczycie się sami jak coś spierdzielicie i pomyślicie "o kiedyś ten nauczyciel dobrze mówił", ale na własną renome pracujecie sami , także warto słuchać tych co troche zrobili pominiecie kilka błędów
a co do wybierania zawodów- elektronika, mechatronika,automtyka-tj. przyszłość, to wszystko powiązane jest z elektryką jak nie czaicie to nie pchajcie się w to, bo zmarnujecie sobie kilka lat życia w szkole, wybierzcie coś innego
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share dymek333

dymek333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:34

Zawód mechanik @bobytempelton@ nie ukrywam, że na elektronice się znam bo pasjonuję się tym już od ładnych kilku lat ... w naprawianiu też nie jestem najgorszy (mimo że mam 15 lat to już kupe rzeczy naprawiałem, fakt że bałem się sam grzebać przy ciągnikach nowego typu ale pomagałem ojcu i wujkowi przy naprawach MF) ale z tego co tutaj przeczytałem to chyba szkoda sobie głowę zawracać ... :unsure: ;)

#11 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:39

Zawód mechanik

@uziu i @wrzywko, aby poznać i załapać zasady obróbki mechanicznej trzeba dobrze poznać zasady ręczej, bez tego ani rusz, ja też przez to przechodziłem przez technikum i polibude i to ścisłą specjlizację obróbka skrawaniem ,programowanie maszyn obrabiarek itd. i tak robię w innym kierunku, tzn. mechanika pojazdowa, rolnicza elektrotechnika do tego trzeba mieć dryg w szkole nauczą tylko teori, praktyka tylko przy dobrym nauczycielu, wiele pomoże, jeszcze wiecej nauczycie się sami jak coś spierdzielicie i pomyślicie "o kiedyś ten nauczyciel dobrze mówił", ale na własną renome pracujecie sami , także warto słuchać tych co troche zrobili pominiecie kilka błędów
a co do wybierania zawodów- elektronika, mechatronika,automtyka-tj. przyszłość, to wszystko powiązane jest z elektryką jak nie czaicie to nie pchajcie się w to, bo zmarnujecie sobie kilka lat życia w szkole, wybierzcie coś innego

ale ile mozna na tych pilnikach bez przesady ;[

#12 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 21:10

Zawód mechanik Ja dziś naprawiałem przez pół dnia podziurawiony przez kawitację dekiel rozrzdu od case z płaszczem wodnym , najpierw napawanie tigiem, szlifowanie zgrubne i tylko pilnik przez kilka godzin do ideału :lol: a więc się przydaje :D

Edytowany przez bobytempelton, 14 wrzesień 2011 - 21:14.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 08:32

Zawód mechanik O ile dobrze pamiętam, to przez pierwsze pół roku praktyki, była tylko obróbka ręczna - piła do metalu, pilnik i skrobak. W drugim półroczu były -obróbka cieplna, spawalnictwo, kuźnia. Przez następny rok, w technikum, była obróbka mechaniczna(wszystkie rodzaje maszyn skrawalniczych - programowanych w tym czasie nie miał nawet Bison-Bial(Fabryka Przyrządów i Uchwytów). Następne lata praktyki na szkolnej samochodowej stacji obsługi, diagnostyce, w zakładach zewnętrznych. Dawno to był i mogłem coś pomylić lecz podstawy zostają te same.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:54

Zawód mechanik Ja myślę ,że najpierw musisz sobie załatwić praktyki w serwisie gdzie naprawiają takie maszyny z elektroniką a oni sami ci powiedzą do jakiej szkoły iść.Na tą chwilę może niema dużo roboty ale gdy skończysz szkołę i trochę popracujesz to te maszyny które rolnicy kupują teraz niedługo będą się psuć.Zwykłej mechaniki to się wszędzie nauczysz .Szkoła szkołą to tylko papierek.Trzeba naprawiać te maszyny których nie potrafią naprawiać miejscowi mechanicy i wtedy będziesz zarabiał kasę.Powodzenia.