Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozpoczecię gospodarstwa

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 18:59

rozpoczecię gospodarstwa Jak masz sporo wolnego czasu to idź do ośrodka doradztwa rolniczego.... . A jak nie wiesz co to jest to zapytaj mamy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozpoczecię gospodarstwa Dzisiaj, 17:50
  •  

#22 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 12 wrzesień 2011 - 09:00

rozpoczecię gospodarstwa @Kalus77 : Już troszkę przesadziłeś z tym ciężkim startem mając 50 ha :lol: Jeszcze to zależy od parku maszynowego i budynków ale mając taki areał mało kto teraz marnie prosperuje ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#23 Share ursus3p

ursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 14:25

rozpoczecię gospodarstwa mając 5 ha w tym 3 ha i 2byki i 2 jałówki ile woziłbym dopłat obszarowych i czyje dostaje się 1 raz na miesiąc czy 1 raz na rok

#24 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 wrzesień 2011 - 15:11

rozpoczecię gospodarstwa Ja pitole... :blink:

#25 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 16:13

rozpoczecię gospodarstwa

mając 5 ha w tym 3 ha i 2byki i 2 jałówki ile woziłbym dopłat obszarowych i czyje dostaje się 1 raz na miesiąc czy 1 raz na rok

Obszarowych dostajesz przy obecnym kursie około 260 Euro do ha(czyli ponad 1tys złotych). Niestety to jest tylko rocznie. Ale możesz siać jeszcze poplony. Dostajesz wtedy coś około 500 złotych do ha. Ale niestety też tylko rocznie. Dodatkowo możesz siać rośliny strączkowe do których masz około 200 Euro do hektara czyli prawie 900 złotych. I to wszystko na co możesz liczyć z dopłat do gruntów.
Ale jeśli chcesz jeszcze mieć być bydło to możesz złożyć wniosek o dopłaty dla bydła. Jest to około 50 Euro do mamki i około 70 dla byka. I to jest wypłacane co miesiąc. Ale jest w tym jeden haczyk. Muszą to być rasy tylko krajowe.
Podsumowując. Mając 5 ha masz już 5000 złotych. Na 2 ha posiejesz poplony czyli masz dodatkowe 1000 złotych. Posiejesz jeszcze z hektar łubinu czyli kolejne 900 złotych do kieszeni. Wychodzi, że z samej ziemi będziesz miał prawie 7000 złotych. Do tego 2 byki czyli 560 złotych co miesiąc i 2 jałówki czyli 400 złotych(ale muszą to być tylko rasy krajowe!). Rocznie to wychodzi ponad 11500 złotych. Razem to daje 18000 złotych rocznie. Oczywiście musisz od tego odliczyć koszty ale na pewno połowa z tej sumy Ci zostanie.
Rolnictwo to opłacalny biznes. Myślisz, że z czego większość ma na nowe traktory czy inne maszyny?

Edytowany przez StasiekS, 12 wrzesień 2011 - 16:14.

#26 Share ursus3p

ursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 17:59

rozpoczecię gospodarstwa żebym dostał to ja albo moja żona musi być zarejestrowana z rolnictw i czy każdy kto zgłosi wniosek dostaje dopłaty czy tylko ci co maja najwięcej ha

#27 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 18:36

rozpoczecię gospodarstwa ursus3p czy ty masz w ogóle jakikolwiek związek ze wsią?? bo jeśli tak to twoje pytania zakrawają na kpinę...

#28 Share bobcat2250

bobcat2250

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Własne życie

Napisany 12 wrzesień 2011 - 18:41

rozpoczecię gospodarstwa Chyba było coś takiego dla mini gospodarstw chyba raz na rok się z 5 tysi brało ale nie jestem pewien czy takie coś było

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

#29 Share SNAJPER2012

SNAJPER2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:13

rozpoczecię gospodarstwa Było, dla gospodarstw niskotowarowych ale już nie ma. Zresztą takie hodowanie jednego byczka i dwóch krówek i tak by warunków nie spełniło. Ale widzę że kolega zakładający temat naoglądał się jakichś programów albo nasłuchał mądrych Panów co o wsi wiedzą tyle co ja o ekonomii:) Chcesz założyć to załóż ale to nie jest takie wszystko proste jak sobie wyobrażasz. Raz za mokro, potem susza, zwierze jak zwierze też może zachorować a leki też swoje kosztują. Trzeba brać wszystko pod uwagę a nie tylko "ile dostane dopłat". Pomyśl kolego że sprzęt też lubi nawalić. Teoretycznie to dochodowy interes ale w praktyce to już nie jest takie piękne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 13 wrzesień 2011 - 08:04

rozpoczecię gospodarstwa

Dodatkowo możesz siać rośliny strączkowe do których masz około 200 Euro do hektara czyli prawie 900 złotych.

to czemu ja miałem tylko ok 200zł/ha extra do łubinu ?? a w przyszłym roku mają podnieść do 100 eu do ha ?? chyba ci się coś pomyliło !
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#31 Share ursus3p

ursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 14:09

rozpoczecię gospodarstwa jak to jest z tymi decyzjami czy dostają wszyscy czy tylko ci co maja najwięcej ha

#32 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 19:44

rozpoczecię gospodarstwa ja piernicze poprostu żal odpowiadać na twoje pytania

#33 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 19:28

rozpoczecię gospodarstwa

jak to jest z tymi decyzjami czy dostają wszyscy czy tylko ci co maja najwięcej ha

Te dopłaty dostają wszyscy. Jakbyś tak miał ze średnia krajową to mógłbyś startować na nowy ciągnik i maszyny. Oddali by Ci z 60% jeśli nie jesteś stary.

#34 Share ursus3p

ursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 06:06

rozpoczecię gospodarstwa a czy będą jeszcze dopłaty dla gospodarstw niskotowarowych te co się dostaje przez 5 lat

#35 Share SNAJPER2012

SNAJPER2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 15:15

rozpoczecię gospodarstwa Z tego co wiem to już tych dopłat nie będzie

#36 Share ursus3p

ursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 17:57

rozpoczecię gospodarstwa to jak niskotowarowych nie będzie mając 3 esu niema co liczyć na modernizacje gospodarstwa i skat tu kasę brać na rozwój może po wyborach się coś zmieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 26 wrzesień 2011 - 14:38

rozpoczecię gospodarstwa Mając 3 esu pomyślałbym raczej nad innym zajęciem. Niskotowarówka to było kupowanie głosów wyborczych, rodzaj zasiłku a nie dofinansowanie na modernizację gospodarstwa. Zmarnowana kasa moim zdaniem. Według mnie gospodarstw do 20 ha czeka powolna śmierć. Brak dochodu na inwestycje. Zakup nowego sprzętu nie ekonomiczny, ryzykowny ( kredyty)i będzie się zwracał przez lata. Niestety każdy musi sobie sam odpowiedzieć co chce w życiu robić i czy da się z tego utrzymać rodzinę