Zaloguj się, aby obserwować  
ursus3p

rozpoczecię gospodarstwa

Polecane posty

ursus3p    0

Posiadam wszystkie maszyny budynki i 5ha i mam zamiar zacząć hodowlę 2 mamek i 1 byczka. Czy mi to się opłacała i na jakę dopłaty mogę liczyć(nie mam żadnego pojęcia w tym temacie ale nie myślę tu nad młodym rolnikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Czyżby nauka w gimnazjum albo szkole średniej była tak trudna, że każdy chce to rzucać i zajmować się rolnictwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3p    0

nie chcę być milionerem traktować to jako hobby no morze mały dochód i żeby ciągnik zarabiał na siebie a z samego pola racze dochodu nie będzie a jak byka się sprzeda to wezźmie może ze 3 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pieniądze ze sprzedaży byka starczą na paliwo (jakieś 400 litrów) i nawozy. Kombajnu zapewne nie masz- dolicz 300 zł/ha. Zapomnij o dochodzie i znajdź dobrą pracę, żeby mieć z czego dokładać do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

z samego pola racze dochodu nie będzie a jak byka się sprzeda to wezźmie może ze 3 tys.

Noo,a jak byk się ocieli to za pół roku kolejne 3tyś. :lol:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

A siano to samo urośnie? Samo się przetrząśnie? Wysuszy? Zbeluje/sprasuje ? Zbierze? Co z tego że weźmiesz 5 tysi jak będziesz musiał odliczyć to co włożyłeś żeby go wykarmić. Nie mówię już o bezcennym czasie czy amortyzacji budynku.

I jeszcze marną cenę dostaniesz za niego bo pewnie będzie miał marną genetykę ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Po przeczytaniu postu i tytułu tematu proponuje do nauki sie przyłożyć. Zdobyć jakiś zawód znaleźć pracę sprzedać te zwierzaki i jedynie ziemię obsiewać. Może jakieś dodatkowe pieniądze z tego bedą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie chciałbyś usłyszeć, że zarobisz na bykach, będziesz powiększał gospodarstwo, rozwijał je, kupisz nowy ciągnik, dokupisz ziemi i postawisz nową oborę. Te czasy już minęły, lepiej znaleźć dobrą pracę, fachowiec z nieważne jakiej branży zarobi ok 3 tyś. Ziemie wydzierżawić żeby krzakami nie zarosła i traktować jako zabezpieczanie na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jak dla mnie żeby samemu - jedną osobę utrzymać to trzeba mieć chociaż te 10ha na dobrych klasach bonitacyjnych. Ale wiadomo że całe życie sam nie będziesz tylko rodzina, dzieci... Takie pomysły po prostu nie wypalą, nie ma co się oszukiwać.

Gdybyś miał z 10ha i drugie 10ha łąk i z 500 000 zł na koncie to mógłbyś rozkręcać interes.

 

Ogólnie rzecz biorąc dla mnie praca rolnika nie jest taka uciążliwa pod warunkiem że masz wszystkie maszyny jak i budynki na odpowiednim poziomie. Mały może mniej. Większy może więcej - proste :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3p    0

budynki mam ziemie mam maszyny mam prace też mam i sporo wolnego czasu mam i chciał bym trochę porobić w polu żeby ciągnik zarabiał na-siebie i może mały zysk dal mnie i czy mógłbym dostać jakieś dopłaty nie myślę o młodym rolniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ursus3p sory ża tak to nazwe ale takich jak ty gospodarzy to ja chętnie wykupuje z całą ziemią ;) Pomysł to ty masz bez sensu z 50 - 100ha nie jest łątwy start a ty myślisz o 5ha :D z jakiego województwa jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3p    0

z mazowieckiego w moim regionie dużo jest mini gospodarstw i maja prace i też chciałbym traktować to jako hobby bo mam sporo wolnego czasu i pytam się jakie dopłaty mógł bym bać na te 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jak masz sporo wolnego czasu to idź do ośrodka doradztwa rolniczego.... . A jak nie wiesz co to jest to zapytaj mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

@Kalus77 : Już troszkę przesadziłeś z tym ciężkim startem mając 50 ha :lol: Jeszcze to zależy od parku maszynowego i budynków ale mając taki areał mało kto teraz marnie prosperuje ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3p    0

mając 5 ha w tym 3 ha i 2byki i 2 jałówki ile woziłbym dopłat obszarowych i czyje dostaje się 1 raz na miesiąc czy 1 raz na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

mając 5 ha w tym 3 ha i 2byki i 2 jałówki ile woziłbym dopłat obszarowych i czyje dostaje się 1 raz na miesiąc czy 1 raz na rok

Obszarowych dostajesz przy obecnym kursie około 260 Euro do ha(czyli ponad 1tys złotych). Niestety to jest tylko rocznie. Ale możesz siać jeszcze poplony. Dostajesz wtedy coś około 500 złotych do ha. Ale niestety też tylko rocznie. Dodatkowo możesz siać rośliny strączkowe do których masz około 200 Euro do hektara czyli prawie 900 złotych. I to wszystko na co możesz liczyć z dopłat do gruntów.

Ale jeśli chcesz jeszcze mieć być bydło to możesz złożyć wniosek o dopłaty dla bydła. Jest to około 50 Euro do mamki i około 70 dla byka. I to jest wypłacane co miesiąc. Ale jest w tym jeden haczyk. Muszą to być rasy tylko krajowe.

Podsumowując. Mając 5 ha masz już 5000 złotych. Na 2 ha posiejesz poplony czyli masz dodatkowe 1000 złotych. Posiejesz jeszcze z hektar łubinu czyli kolejne 900 złotych do kieszeni. Wychodzi, że z samej ziemi będziesz miał prawie 7000 złotych. Do tego 2 byki czyli 560 złotych co miesiąc i 2 jałówki czyli 400 złotych(ale muszą to być tylko rasy krajowe!). Rocznie to wychodzi ponad 11500 złotych. Razem to daje 18000 złotych rocznie. Oczywiście musisz od tego odliczyć koszty ale na pewno połowa z tej sumy Ci zostanie.

Rolnictwo to opłacalny biznes. Myślisz, że z czego większość ma na nowe traktory czy inne maszyny?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj