Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz czy Ursus czy Same??

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 11 wrzesień 2011 - 17:07

Mtz czy Ursus czy Same?? dzieki za wszystki podpowiedzi:) tylko teraz jeszcze kilka pytan na co zwracac uwage przy zakupie dfa??? przebieg to raz bo nie kupie ciagnika z przebiegem 8 czy tam 7 tys...
a drugie to takie na ile wycenic swojego ltz??? przebieg 1600 przenie opony nowe tyl 60% komplet zaczepow obciaznikow...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz czy Ursus czy Same?? Dzisiaj, 23:34
  •  

#22 Share Han360

Han360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 19:19

Mtz czy Ursus czy Same?? a dodaj jakieś fotki ltz'a ;)

#23 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 11 wrzesień 2011 - 19:26

Mtz czy Ursus czy Same?? Tak jak każy ciągnik: silnik, skrzynia (czy biegi nie zgrzytają i wyskakują) sprawnośc układu hydraulicznego, sprzęgło, wycieki , układ kierowniczy wnętrze kabiny itp
ogólnie wszystko powinno chodzic lekko bez zgrzytów i szarpaniny(nie tak jak w ciągnikach za wschodniej granicy) ;)

Powiadasz iż niekupisz ciągnika który ma 7tys mth :blink: to pewnie nic niekupisz :lol: Dlaczego?
Ponieważ te ciągniki mają już ok. 30lat na karku i przypuścmy że robił 300mth rocznie to będzie miał już nastukane 9000mth :P to i tak niewiele ;) oczywiście można trafic na ciągnik z przebiegiem niższym niż 7000mth ale to już trzeba miec cholerne szczęście :D zazwyczaj gdy będzie miał na liczniku jakieś 4-6000mth to może wskazywac iż licznik kręci się już 2 raz a ciągnik ma 15-16000mth lub przy liczniku już ktoś grzebał ;)

Edytowany przez MgrLukash, 11 wrzesień 2011 - 19:28.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#24 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 17:57

Mtz czy Ursus czy Same?? wydaje mi sie ze ciagnik ktory ma 9 czy 10tys mtg to jest wykorzystany a i jeszczxe nie wiadomo co te ciagniki robily bo na pewno nie staly:D.... no ale wszystko przede mna zobaczymy jak bd:)
Han 360 mam filmik na youtubie:) a co chcesz go kupic....??:D

#25 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 18:43

Mtz czy Ursus czy Same?? Jak by miał 20 000- 25000mth że jest już wykozystany(czytaj zużyty) a te 8 000 czy nawet 12 000mth to normalne przebiegi ;) mój obecnie ma ok. 9 600mth jest z 1987 i niewidac ponim zbyt wielkiego zużycia ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#26 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:58

Mtz czy Ursus czy Same?? ok ok no to dobrze skoro tak mowisz:D

#27 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 14 wrzesień 2011 - 18:19

Mtz czy Ursus czy Same?? Przecięty przebieg na dfa o mocy ok 90KM to pięć góra sześć tysięcy motogodzin, zdarzają sie z mniejszymi ale i kosmicznie wielkimi, w sumie widać po nich który dostał katy a który ma w sobie jeszcze OOOOGIEŃ xP
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#28 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 19:20

Mtz czy Ursus czy Same?? Jeżeli mówisz o ciągnikach produkowanych od 2000r to się zgodzę ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#29 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 14 wrzesień 2011 - 22:33

Mtz czy Ursus czy Same?? Trafisz i z 88-92, ale powiedzmy, że połowa ciągników ma niekombinowany licznik, ja w swoim ursusie nawet cofnąłem na początku sezonu bo był zamiar, żeby go sprzedać ;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#30 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 19:57

Mtz czy Ursus czy Same?? panowie a co myslicie o zetorze 8145????:) wydaje mi sie ze bd lepszy od mtz i ursusa pod wzgledam komfortu...ale spalanie chyba nieco wieksze.. a jak wypada zetor vs deutz fahr??:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 19:51

Mtz czy Ursus czy Same?? Od Ursusa nie może miec większego spalania ponieważ technicznie jest to identyczny ciągnik ;)
Kiedyś ktoś powiedział takie coś :lol: : "różnica między Zetorem a DF jest taka jak różnica pomiedzy Polonezem a Audi"
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#32 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 06:55

Mtz czy Ursus czy Same?? yhym no wlasnie zastnawiam sie nad zetorem:)
a znalazlem takiego df bd cos z ktoregos??
http://otomoto.pl/ni...-85-A91733.html
http://otomoto.pl/de...-80-A92706.html
http://allegro.pl/ci...1819165359.html
http://allegro.pl/de...1831089128.html ten mi sie podoba :)
http://otomoto.pl/de...4x4-A94738.html

#33 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 07:51

Mtz czy Ursus czy Same?? Szczerze to też bym wybrał tego który się tobie podoba :lol:
Głownie ze względu na gabaryty masę i moc,
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#34 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 15:09

Mtz czy Ursus czy Same?? wydaje sie byc zadbany no i opony w calkiem dobrym stanie:)

#35 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 18:59

Mtz czy Ursus czy Same?? Dodasz fotki tego ltz do nie mogłem znaleźć żadnych ?

#36 Share Maniek03

Maniek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 12:09

Mtz czy Ursus czy Same?? Kurde z tych ciągników które podajecie nie wybrałbym chyba żadnego.MTZ jak MTZ niby te 82KM,3,5t wagi a ludzie orzą nim na 5 skib.On idzie w nich ale do czasu.MTZ to ciągnik taki spod siekiery robiony.Przedni napęd to trochę jego bolączka.Odpada.Ursusy te większe to byki bo nie ma się co oszukiwać.Poczynając od 902 do większych to ciężkie są i sporo spalają przez swoją masę.I właśnie ona też je ratuję,bo nie będą się grzebać jak inne.Ciągniki proste ale praktycznie gołe..Cieszy sprężarka do hamulców w przyczepie.Żeby takimi robić to trzeba znaleźć je w dobrym stanie.A o to nie łatwo.Same to ciągniki ciężkie do rozgryzienia.Bo to nie jakieś znane,nie wiadomo czy to dobre,części ciężko zdobyć i nie są tanie.Ja bym polecał przyjrzeć się Fergusonom.To ciągniki dobrze wykonane,wystarczająco wyposażone,najlepszy komfort pracy,dobry silnik Perkins który spali najmniej z tej trójki.
Szybka skrzynia zapewni szybki transport,to ciągniki zwrotne szczególnie wersje 2wd.Jeśli szukasz traktora o mocy w zakresie 70-100KM polecam MF-y od modelu 675 do 699.Z Zetorów wybierz 10145 lub Ursus 1014 bo mocniejszy przy tych rozmiarach co 914.Ale jeśli upierasz się przy tej trójce to polecam Ursusa...Niezbyt oszczędne,ale polskie i sprawdzone już chyba w gospodarstwach.Części do groma,każdy je zna i wie co może boleć także abyś tylko trafił ta model zadbany a nie odszykowany.Ale ja pozostaję przy Fergusonach.

#37 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 19:24

Mtz czy Ursus czy Same?? ale czemu 4+turbo?? :) wolalbym 8145:)
massey tez mi sie podobaja tylko nie wiem gdzie ich szukac no i chyba malo ich jest..:)
jeszcze wszystko przedemna... zobaczymy jak bd..

#38 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:30

Mtz czy Ursus czy Same?? Mam pytanie co do mtz. Czy te składane w Polsce ( z naklejką narew na masce) są gorzej zrobione od tych wcześniejszych bo nie wiem czy kupić starszego za 17-18 tys czy nowszego za 24-25 tys. Jest podobna sytuacja jak z t-25 tam też te ledowskie już chyba były słabsze z wytrzymałością.

Jednak zdecydowałem się na mtz mi wystarczy aby 100 mth rocznie zrobił. Oglądam trochę je ostatnio no i każdy ma wyciek z rodzielacza to już chyba standard, z przedniego mostu też lubi się lać ale trzeba się z tym pogodzić bo taniego i prostego ciągnika innego nie ma.
Nie rozumiem tych dla których w środku się nie podoba pozycja za kierownicą no ale to pewnie tacy co się przesiadają z JD. W moim przypadku siedząc w mtz to jest jak w niebie w porównaniu do c-360 lub t-25 :D

A i czy 3 tys mtg to dużo dla mtz? Można porównać mtg mtz do t-25 ?

Edytowany przez Witek2010, 28 wrzesień 2011 - 18:35.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#39 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 09:07

Mtz czy Ursus czy Same?? Szukaj ciągnika wersji eksportowej, te które szły na zachód Europy są ponoc lepiej poskładane od tych na nasz kraj ;)
Dodany obrazek

Jeśli chodzi o te pierwsze czerwone MTZ z narwi to mój sąsiad ma od nowego takowego 1996r produkcji ogolnie to ciągnik solidniej zrobiony jak te nowe Belarusy ale nie ukrywam że jest trochę pozalewany

Edytowany przez MgrLukash, 29 wrzesień 2011 - 09:14.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2011 - 11:20

Mtz czy Ursus czy Same?? Nastąpiła zmiana planów już chyba mtz nie wchodzi w grę :D teraz spróbuję rozglądnąć się za df taki około 80 km. One mają silniki chłodzone powietrzem? Ile może kosztować transport na lawecie ciągnika z Niemiec?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D