Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz czy Ursus czy Same??

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 09 wrzesień 2011 - 17:43

Mtz czy Ursus czy Same?? witam wszystkich chcialbym abyscie mi doradzili w wyborze ciagnika:)
akutalnie mam ltz55a no i chce go sprzedac... i zamienic na mtz82 ursusa 914 lub same expolerer cos z przedzialu (75-100 km)lub tez inne propozycje max30-tys...
tylko tak ursusa troche sie boje gdyz moze on byc z jakiegos pgru no i moze byc strasznie rozwalnony... w mtzcie boje sie sprzegla i przedniego napedu... w same znow przebiegu ktory moze byc duzy no i za granica sprzet jest serwisowany ale dostaje niezle po tylku....
za wszelkie odpowiedzi dziekuje z gory:) pozdrawiam..

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017
Ciagnik BM- VOLVO T430

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Volvo
  • 11600.00 PLN
  • 18 mar 2017
Hurlimann 910.6

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Hürlimann
  • 65000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz czy Ursus czy Same?? Dzisiaj, 07:46
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 989 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:15

Mtz czy Ursus czy Same?? Nie oszukujmy się-MTZ spali najmniej i będzie najtańszy w eksploatacji. Sprzęgła sie boisz? Po trzech tysiącach motogodzin w MTZ słyszy się o podupadającym sprzęgle. Nasz MTZ chodzi z turem i napęd nie nawala jeszcze. 914-na bank lepszy uciąg i komfort;) o same na pewno sie nie wypowiem bo nic na jego temat nie wiem.
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share Han360

Han360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:21

Mtz czy Ursus czy Same?? Bierz 914 i tyle lepszy ma komfort ma większą masę i lepszy uciąg a mtz wiadomo że mniej spali ale jest lekciejszy i ma słabszą przyczepności a na temat same to nie mam żadnego zdania. ;)

#4 Share Adam753

Adam753

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:25

Mtz czy Ursus czy Same?? mtz będzie bardzo dobry jeden gość miał mtz 82 ale go sprzedał bo ma teraz belarusa 1025.3

Edytowany przez Adam753, 09 wrzesień 2011 - 18:26.

#5 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 989 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:32

Mtz czy Ursus czy Same?? Może lepiej opisz co ma dokładnie robić, na ilu ha, czy w transporcie miałby pracować, czy masz daleko oddalone pola itp, i zaraz z Hanem taki plan działania Ci ułożymy żeee mucha nie siada xP
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#6 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:48

Mtz czy Ursus czy Same?? Same na pewno do max 30 tyś nie kupisz ale temat do zamknięcia bo tu już jest taki sam http://www.agrofoto....954#entry782954 ;)

#7 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 989 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:03

Mtz czy Ursus czy Same?? Może zamiast wytykać że taki temat jest doradźmy z sensem bez kłócenia sie co lepsze, tylko niech użytkownicy wyrażą swoje opinie, plusy i minusy żeby jakoś pomóc

#8 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:24

Mtz czy Ursus czy Same?? Podepnę się pod temat bo też mam podobny problem co wybrać do 30 tys. Jestem najbardziej zdecydowany na mtz bo w tej cenie już są w dobrym stanie a ursus będzie raczej "zjechany". Tylko chodzi jeszcze jak czy mtz dobrze by sprawował się z prasą (też nie wiem jaką jeszcze). Mam takie może dla niektórych śmieszne pytanie co do mtz:
1)Przedni napęd załąncza się sam?
2)Gdy mam wciśnięte sprzęgło i włączony wałek wom to on się wtedy obraca czy nie?

Obecnie mam dwa t-25 i nie wiem czy sprzedać jednego i kupić tego ursusa 914 czy nie sprzedawać i do 30 tys kupić mtz-ta?
Myśle że władek z owijarką sobie powinien poradzić i w miarę owijać, a i tez pasuje mi taka opcja bo władki mało palą i w sianokosach zapinam do nim przetrząsacze i nadają się idealnie a gdy sprzedam to nie wiem czy tym dużym było by już tak i nie wiem czy by mi nie brakowało jednego ciągnika- małego bo małego ale bele zawsze przywiezie. Nie ukrywam że trochę boję się mtz-ta ale na tak przemawia cena zakupu.częsci i prostość wykonania. Bo innego ciągnika do 30 tys z przednim napędem nie ma w takim stanie co mtz z tego co patrzę już chwilę czasu. Dzięki za jakąkolwiek pomoc. :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#9 Share nozyk8508

nozyk8508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:40

Mtz czy Ursus czy Same?? Ja bym wybrał ursusa za to cenę wiadomo nowego nie kupisz każdy będzie się psuł a do ursusa części dostaniesz wszędzie i niedrogo

#10 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:54

Mtz czy Ursus czy Same?? A do MTZ to co częśc9 ma pod nosem i tanie następny co nie ma do czynienia z niczym ;) Nie sprzedawaj Władka miej dwa Władki i kup porządnego zadbanego MTZ ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 989 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 22:12

Mtz czy Ursus czy Same??

Podepnę się pod temat bo też mam podobny problem co wybrać do 30 tys. Jestem najbardziej zdecydowany na mtz bo w tej cenie już są w dobrym stanie a ursus będzie raczej "zjechany". Tylko chodzi jeszcze jak czy mtz dobrze by sprawował się z prasą (też nie wiem jaką jeszcze). Mam takie może dla niektórych śmieszne pytanie co do mtz:
1)Przedni napęd załąncza się sam?
2)Gdy mam wciśnięte sprzęgło i włączony wałek wom to on się wtedy obraca czy nie?

Obecnie mam dwa t-25 i nie wiem czy sprzedać jednego i kupić tego ursusa 914 czy nie sprzedawać i do 30 tys kupić mtz-ta?
Myśle że władek z owijarką sobie powinien poradzić i w miarę owijać, a i tez pasuje mi taka opcja bo władki mało palą i w sianokosach zapinam do nim przetrząsacze i nadają się idealnie a gdy sprzedam to nie wiem czy tym dużym było by już tak i nie wiem czy by mi nie brakowało jednego ciągnika- małego bo małego ale bele zawsze przywiezie. Nie ukrywam że trochę boję się mtz-ta ale na tak przemawia cena zakupu.częsci i prostość wykonania. Bo innego ciągnika do 30 tys z przednim napędem nie ma w takim stanie co mtz z tego co patrzę już chwilę czasu. Dzięki za jakąkolwiek pomoc. :)

WOM jest niezależny od sprzęgła.Masz dźwignie od załanczania napędu, pierwszy stopień załącza sie przy poślizgu kół a drugi jest wymuszony i napęd działa na wstecznym równie. Mniejszy ciągnik zawsze sie przyda więc zostaw go sobie;)

Edytowany przez yahooo777, 09 wrzesień 2011 - 22:13.

#12 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 06:37

Mtz czy Ursus czy Same?? ha ok 20 jeszcze bd powiekasznane :) ciagnik do pluga agregatu:)w transposrcie nie bd robil a nawet jesli to nie bd ciagal duzych ciazarow max 2x 4,5t a i mysle jeszcze nad turem i prasa rolujaca:) pole najdalej oddalone to 10min wladziem t-25:D

jesli zszedlby do 30 biore:D http://allegro.pl/ci...1795660132.html

Edytowany przez ltz55aluki, 10 wrzesień 2011 - 06:48.

#13 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 10 wrzesień 2011 - 07:28

Mtz czy Ursus czy Same?? ja mam mtz i nie marzekam dużo nie pali ja tam bym wybierał miedzy MTZ a 914 ma lepszy uciąg ja tam do swojego MTZ zakładam 3m agregat uprawowo-siewny i pług 4x35cm mam ziemie kl.4a i idzie jak trzeba

#14 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 08:33

Mtz czy Ursus czy Same?? ten sam problem przechodziłem z wyborem ciągnika do 30 tyś i wybór padł na MTZ z 96r.Miałem z nim troche problemu ale teraz jest ok.Części ogólnie dostępne i tanie.

#15 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 10 wrzesień 2011 - 09:03

Mtz czy Ursus czy Same?? Ursus ma większy uciąg od mtz,wg mnie to lepszy wybór

#16 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 989 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 17:21

Mtz czy Ursus czy Same?? MTZ 82TS, to alternatywa dla Ciebie skoro tak,mniejsze zużycie paliwa i stanowczo poprawiony uciąg przez zastosowanie szerszych opon, tak że tego-polecam;)

#17 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 08:05

Mtz czy Ursus czy Same?? a moze cos masseya fergusona???? hm???

#18 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 11 wrzesień 2011 - 08:55

Mtz czy Ursus czy Same?? Chyba drogi w zakupie, drogie części i dużo jest ich z elektroniką ale na plus komfort jazdy nieporównywalny np. do mtz. Coś za coś :D
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#19 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 989 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:01

Mtz czy Ursus czy Same?? http://allegro.pl/tr...1802354283.html to sobie moi znajomi bardzo chwalą, oglądałem ten ciągnik nawet i przyznam że jest duuużo duuużo lepszy od tych wszystkich MTZ i belarusów, części pewnie sa o niebo droższe no ale coś za coś-dużo bardziej komfortowy jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1720 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 11 wrzesień 2011 - 09:53

Mtz czy Ursus czy Same?? @yahooo777 w tej kwestji mogę się z tobą zgodzic bo te stare poczciwe Dx to dośc komfortowe, solidne i trwałe maszyny ;)
co do części jest sporo zamienników w przystepnych cenach np: gdy kupowałem pompkę paliwową zasilającą, oryginał kosztował grubo ponad 300zł zamiennkia moża było kupic już za ok. 90zł z przesyłką (ja wybrałem zamiennkiza za 120zł) ;)

@ltz55alukiRozejrzyj się za jakimś Dx90 lub Dx110 bo poniżej 30000zł to raczej ze starszej serii będzie :)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź