Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy LPG

169 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2009 - 05:45

Diesel czy LPG Siorki chłopak ma Passka B5+ 2.5 TDI jechałem kiedyś z nim i wrażenia tej podróży mam ogromne. ;) Niby aftomat, ale wciskało konkretnie. :) Jeszcze ten dymek charakterystyczny, powodowany zasilaniem mieszanką RedBull+Mixol, aby pompa się nie zatarła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy LPG Dzisiaj, 15:48
  •  

#162 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2009 - 06:13

Diesel czy LPG

Dzisiaj miałem okazje przejechac się passatem 1,9 tdi tym 101kM i wrażenia mam takie mół konkretny 80 km/h na 4 a on wogle się nie buja ;) w porównaniu z moim A4 2,4 V6 to nie ma o czym gadać już wole jak mi mój 10 l benzyny spali , ciekawe jak te 2,0 tdi 140 km ciagną

Ktoś pisał o 2,5 w dieslu A6 to spalanie troszki większe chyba że spokojny człowiek jeździ

Z większością tez @ miraska się zgadzam , jedynie ze względu na to że z ON odlicze sobie vat pewnie sprzedam A4 , prościej w domu pod pompe podjechać i odjazd

2.0tdi ciagnie dobrze duzo nie odstaje od 2.5tdi v6 150km co do spalania 2.5v6 w a6 na automacie niema co nazekac od 9 do 13 ciagnie ale srednie jest w granicach 10-11l na 100km

#163 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 07:12

Diesel czy LPG Mój brat cioteczny ma między innymi Mercedesa E 270 CDI-jadąc tym autem nie zauważyłem aby jakoś odstawał od aut na pompowtryskach-ba powiedziałbym wręcz że jest niesamowicie elastyczny i naprawdę nieźle przyspiesza-o kulturze pracy nie wspomnę-nie wiem ile pali ale przy 150 km/h komputer wyświetlał 5,6 l-aż wierzyć się nie chce (może komputer to optymista ? ;))-tyle że niestety bardzo awaryjny jest (żeby nie było-nie jest to jakieś auto ściągane tylko kupione jakieś trzy lata temu w salonie w naprawdę full wypasie)

#164 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 15:00

Diesel czy LPG ja nie powiedzialem ze CR jest malo dynamiczny, tylko ze ma lagodniejsze przebiegi i nie czuc tak bardzo laga jak w PD ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#165 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 17:13

Diesel czy LPG

Siorki chłopak ma Passka B5+ 2.5 TDI jechałem kiedyś z nim i wrażenia tej podróży mam ogromne. :) Niby aftomat, ale wciskało konkretnie. ;) Jeszcze ten dymek charakterystyczny, powodowany zasilaniem mieszanką RedBull+Mixol, aby pompa się nie zatarła.

Zależy do czego porównywać... Bo jeśli do przeciętnego kompakta to to 2,5 TDI naprawdę szału nie robi... A awaryjne jest bardzo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#166 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 17:20

Diesel czy LPG

... powodowany zasilaniem mieszanką RedBull+Mixol, aby pompa się nie zatarła.

Nie wiem co za #@^%$#& wymyslił zeby do "RedBulla" dodawac Mixolu ale niech mu bedzie. Mixol przeznaczony jest tylko do silników o zapłonie iskrowym,w dieslu sie nie spala tylko odkłada w silniku w roznych postaciach i przyspiesza jego zurzycie. A potem ludzie narzekaja ze opał psuje silniki ;)

#167 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 09:40

Diesel czy LPG @szczewko z mixolem to masz racje ja nigdy nie dolewałem

@tomasek wiesz ja też jeździłem A6 2,5 tdi i powiem tak ja moją A4 spokojnie nadążam za nim i nie muszę wajchować lewarkiem od biegów (co mnie wk...) mój jest bardziej elastyczny , musze dokładniej tym 2,0 tdi się zainteresować

#168 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 11:59

Diesel czy LPG ta mocniejsza z wirusem juz moglaby konkretnie zamiatac :) ale i tak wole 1.9 arl ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#169 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 14:04

Diesel czy LPG

@szczewko z mixolem to masz racje ja nigdy nie dolewałem

@tomasek wiesz ja też jeździłem A6 2,5 tdi i powiem tak ja moją A4 spokojnie nadążam za nim i nie muszę wajchować lewarkiem od biegów (co mnie wk...) mój jest bardziej elastyczny , musze dokładniej tym 2,0 tdi się zainteresować

Na wajchowanie najlepszym panaceum automat jest...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#170 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 06 maj 2009 - 11:18

Diesel czy LPG a moze tak by przerobic Disla na gaz co ? bedzie jeszcze oszczedniej ;)