Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy LPG

169 odpowiedzi na ten temat

#141 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:53

Diesel czy LPG

@mirasek
Cudowne może nie, ale co najmniej przyzwoite. No i nie chodzi o samo spalanie, ale też o osiągi, elastyczność, kulturę pracy. Dajmy na to 2.5 TDI (rzędowa piątka) w A6. Silnika w środku praktycznie nie słychać, osiągi takie sobie, spalanie ok 7 litrów, jak na tej wielkości samochód nie jest źle. Kto chciałby za to A6 z jakąś szlifierka pod maską? W kompakcie od biedy ujdzie, ale nie w klasie wyższej.
Zresztą to indywidualna sprawa każdego kierowcy, jedni lubią wysokie obroty i częstą zmianę biegów, inni samochód którym całą trasę można przejechać na piątym biegu.

Szczerze to w A6 C4 wolałbym "szlifierke" 2.8 z sekwencją LPG :) w sumie wszystko na plus tylko ta przeklęta butla w bagażniku ;) Choć dieslem 2.5 też bym nie pogardził. Co do kultury pracy TDI to troche pojechałeś :) ale wspomniane R5 pracuje sympatycznie, a jeszcze sympatyczniej nowsze V6 tyle że to chyba niezbyt chwalony motor.

Jak sie nie chce przerzucać biegów to sie kupuje automat i problem z głowy :)

@pioter
TDCI jest ok ale aerodynamika nadwozia już gorzej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy LPG Dzisiaj, 04:03
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2009 - 20:00

Diesel czy LPG Możesz się nie zgodzić, ale ja nie mam zastrzeżeń do pracy 2.5. Siedząc w środku na niskich obrotach słychać tylko opony, na wyższych przyjemny mruczenie. O żadnym klepaniu nie ma mowy. O v6 też słyszałem niezbyt dobre opinie, ale tylko słyszałem, nie miałem z nim nigdy kontaktu.

#143 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 20:12

Diesel czy LPG Jeździłem jako pasażer dwoma C4 z 2.5TDI, tymi mocniejszymi 140KM ze skrzynią szóstką, jedna w quattro ;) Wrażenia oczywiście pozytywne, auto w środku dobrze wyciszone, ale 2.8 avant quattro którym też mnie wozili spodobało mi sie bardziej, jeździ dużo subtelniej i nie trzeba tak machać lewarkiem przy przyspieszaniu.

#144 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2009 - 22:05

Diesel czy LPG

Szczerze to w A6 C4 wolałbym "szlifierke" 2.8 z sekwencją LPG :) w sumie wszystko na plus tylko ta przeklęta butla w bagażniku ;) Choć dieslem 2.5 też bym nie pogardził. Co do kultury pracy TDI to troche pojechałeś :) ale wspomniane R5 pracuje sympatycznie, a jeszcze sympatyczniej nowsze V6 tyle że to chyba niezbyt chwalony motor.

Jak sie nie chce przerzucać biegów to sie kupuje automat i problem z głowy :)

@pioter
TDCI jest ok ale aerodynamika nadwozia już gorzej :)

jak dbasz o niego to tak masz! sam użytkuję A6 c5 z 2,5 tdi 150KM w tiptronicu i ja w nim widze same plusy, z tym silnikiem jest podobnie jak ze skrzynia w MF seri 30**

#145 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 22:31

Diesel czy LPG mirasek kolego ja nie lecze zadnyc kompleksow i nie jest to chamstwo i nie robie tego nagminnie i z narazeniem czyjegos bezpieczenstwa poprostu jak widze ze ktos poprostu głupio sie zachowuje tyko pokazuje ze nie jest tam sam i ze jest ktos lepszy od niego. Na codzien duzo jezdze samochodami cieżarowymi i jak widze jak sie zachowuja ,,buraki" w samochodach ja sie poruszaja po drodze jak zajezdzaja droge nie pozostawiajac ci miejsca na hamowanie majac 40 ton na haku i jeszcze taki ci powie ze masz duzo kol to sie szybciej zatrzymasz to nie jest miłe.

#146 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 16 kwiecień 2009 - 22:42

Diesel czy LPG na gaz to najlepsze są tylko zapalniczki ;) only diesel
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#147 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 00:20

Diesel czy LPG @bezeta10 gdybys znal znajomosc przepisow drogowych to bys wiedzial ze masz obowiazek udostepnic miejsce wyprzedzajacemu (na dodatek nie wazne jak to robi), a nie jechac w kolumnie ciezarowek 2 metry od siebie. gdy jestes wyprzedzany masz obowiazek zachowac stala predkosc, czy to jest takie trudne do pojecia??????? nie wazne czy jedziesz tico, volvo fh12, czy mercedesem slr!!!!!!!!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#148 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 13:51

Diesel czy LPG Zdecydowanie diesel jest lepszy.... ;)

#149 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 14:17

Diesel czy LPG mój tata ma chyba 7 auto i zawsze miał same diesle

#150 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 15:00

Diesel czy LPG dzisiaj sie klocilem z kumplem na ten temat i stwiedzialem ze z glupim nie ma co dyskutowac koles wszystko wie najlepiej .. a najlepiej mu wychodzi opowiadanie bajek ;) .. no cieszy sie jak ktos mu samochod stuknol i ze troche na tym zarobil to chyab jest glupota i poruwnywał tego szrota do tego samochodu co ma moj ojciec ..
a co do tego ze jak masz wiecje kol to szybciej zahamujesz to nie wiedzialem pierwsze slysze .. ale tirowcy nie raz specjalnie jak widze ze jakis mlody jedzie i chce sie popisac i np. jada dwa tiry jedne za drugi i on wjedzie miedzy nie to go nie puszcza i siedzi jak w klatce ..
no cod o disli to zdania nie zmienia wole podtlenek LPG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 17:58

Diesel czy LPG Dzisiaj na podtlenku LPG kumpla Astra I 1.6i na drugim biegu 120 wycisnałem wiec LPG dodje jednak troche obrotów. Zdecydowanie wole jednak diesla choc zastanawiam sie nad przesiadka w V8.

#152 Share Mateusz11441

Mateusz11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 18:03

Diesel czy LPG Ja wole zdecydowanie disla i każde auto które miałem to był disel.
Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

#153 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:10

Diesel czy LPG a ja nie zamierzam miec disla i nawet jedzic dislem . no chyba ze to ebdzie ciagnik to coz ciagnikow chyba na benzyne nie ma a tym gardziej na gaz haha .. liczylem sobie i kalkulowalem podtlenek LPG jest oszczedniejszy niz disel. jesli sie duzo jezdzi to koszt instalacji nawet po roku sie zwroci albo szybciej .. no moze jak bym mogl sobie odliczac akcyze i VAT to bym sie skusil na disla ale a takim wypadku to nie chce miec disla nawet jak by mi dali zadarmo to bym wziol i sprzedal zaraz ;)

#154 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:17

Diesel czy LPG @19damian89 chyba cie zaskocze bo ursus wyprodukował prototyp 3512 na gaz ale na 100% nie jestem tego pewny

#155 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:22

Diesel czy LPG oo no prosze wiem ze NH cos wymyslil ale to byl silnik Hybrydowy teraz w tym roku byl na jakims pokazie jak sie nie myle . ale na gaz pierwsze slysze? i zalezy na jaki gaz LPG czy CNG? bo jak CNG to gdzie go tankowac ? narazie malo gdzie jest taka stacja u mnie MZK ma autobus na CNG ale stacje maja chyba tylko dla siebie

#156 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:43

Diesel czy LPG Dzisiaj miałem okazje przejechac się passatem 1,9 tdi tym 101kM i wrażenia mam takie mół konkretny 80 km/h na 4 a on wogle się nie buja ;) w porównaniu z moim A4 2,4 V6 to nie ma o czym gadać już wole jak mi mój 10 l benzyny spali , ciekawe jak te 2,0 tdi 140 km ciagną

Ktoś pisał o 2,5 w dieslu A6 to spalanie troszki większe chyba że spokojny człowiek jeździ

Z większością tez @ miraska się zgadzam , jedynie ze względu na to że z ON odlicze sobie vat pewnie sprzedam A4 , prościej w domu pod pompe podjechać i odjazd

#157 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:48

Diesel czy LPG wiesz co 2,0 140 km moze malo pala ale ja bym go nie kupowal bo ma pompowtryskiwacze ;)

#158 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:00

Diesel czy LPG no i tez jestes w bledzie, 2.0 juz sa CR, choc moze pierwsze jeszcze wychodzily z pompowtryskiem, ale nowe juz nie ;)
poza tym co jest zlego w PD?? ja uwazam ze to lepsza technologia od CR i zaluje, ze koncerny samochodowe jej wlasnie nie zdecydowaly sie rozwijac. paliwo trzeba lac dobre, to podstawa :)
a moze uwazasz, ze diesle sa najlepsze na zwyklej pompie co??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#159 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:54

Diesel czy LPG Na CR TDI już tak nie klekocze jak kiedyś. ;P Równiej pracuje, nie ma takich wibracji. ;) PD jest dobre to virusa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:38

Diesel czy LPG PD ze swoim cisnieniem wtrysku zawsze bylo, jest i bedzie dobre ;)
tylko trzeba dbac o paliwo, to podstawa. co z tego, ze CR jest mniej wrazliwe, cichsze, bardziej przyjazne kierowcy, jak nie ma tych osiagow, a co najwazniejsze dla przyjemnosci z jazdy nie ma po minieciu laga tego efektu wciskania w fotel :)