Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy LPG

169 odpowiedzi na ten temat

#121 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:07

Diesel czy LPG My widzimy co chcemy a ty masz Punto ktore wycina Golfa TDI.... i wszyscy sa zadowoleni :) To moze mi powiecie ze na 85 litrach ropy BMW 2.5 td nie zrobie 1250km jezdzac 110-140 km/h przewaznie poza miastem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy LPG Dzisiaj, 19:10
  •  

#122 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:08

Diesel czy LPG zalezy kto jak uzytkuje samochod ale z tego co wiem to skoda superb 2.0tdi 140KM minimalne spalanie według producenta to przy oszczedniej jezdzie 5.8l na 100km a srednie minimalne to 6,7l a maksymalne podawali cos kolo 9 a mi wyszlo kiedys prawie 11litrow ale przyjechałem z essen w 22 godziny (sory walnołem sie w druku miało byc 12)
szczewko nie wiem jak ty ale ja bym napewno nie zrobił 1200km a6 z 2.5tdi max przy mojej nodze to jakies 1100km moze nawet nie

#123 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:14

Diesel czy LPG Z Essen w 22 godziny dokad?? Ile km?? 4 razy jechałe z Anglii do polski 1600 km w jedna strone minus dwie godziny na prom. Wraz z promem 18 godzin i jestem w domu i jem obiad (8l/100km).Z Włoch z Wenecji do Koszalina od 14 po południu do 9 rano z dwoma postojami w McDonaldach i jednym 2 godzinnym na sen (9l/100km). Czyli cos wolno tą Superb pomykasz i duzo Ci ropy wciaga.

#124 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:22

Diesel czy LPG

nieraz tak robie jak mie koles denerwuje i jedzie na tyłku i bezsensownie wyprzedza ze jak sie zrowna zemna redukuje do 3 nieraz do 4 i poprostu delikatnie wciskam pedał i co gosc zostaje na sierodku drogi

Najbardziej chamskie i burackie zachowanie na drodze. Leczysz w ten sposób jakieś kompleksy?

@mirasek prosze przyklad:
moj golfiarz spala 8-9 litrow na 100 KM, pelna seria, ale jazda elektronika. wzialem mamuski honde na przejadżke i tez tak pojechalem to spalanie podeszlo pod 20 litrow :)

To zdolny jesteś :) nawet Hondy Type-R nie spalają takich ilości paliwa, wliczając nawet starty na 1/4 mili z dojazdem:
http://www.civicklub...read.php?t=5896

komputer pokazuje

komp pokazywał

Tylko zweryfikujcie sobie to co pokazuje komp a to co wychodzi w rzeczywistości bo to dwie różne bajki :)

sluchaj marecki ja niechce sie klucic po prostu dla mnie 5 litry to nie osiagalne jest i tyle i jakos mam kumnpli ktorzy maja passki b5 i a4 i tez im ponizej 6 litrów nie schodzi na 100km, co do stylu jazdy to mi sie zawsze spieszy a nawet jak mi sie nie spieszy to nie lubie jechac wolniej jak 120 jesli sa odpowiednie warunki, zawsze staram sie jechac pierwszy nie lubie jak ktos jedzie przed moja maska wiec moze i dlatego niegdy zaden samochod mi nie spalił 5 litru na 100km

No i proste :) Jeździsz jak człowiek i nie opowiadasz bajek. Dlatego nadal jestem zdania że moge porównać moją benzyne z TDI podobnej mocy pod względem osiągów i spalania.

#125 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:23

Diesel czy LPG co do kilometra nie pamietam ale cos kolo 1400km trasa essen zamosc a czas to 12 godzin zawssze mi schodziło z 15 w sumie przerwy na okolo 1,5 godziny

#126 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:29

Diesel czy LPG mirasek komputer zweryfikowany 47litrów i 950km to daje 4,94 komputer pokazał 4.9
tomasek najpier piszesz 22 godziny a teraz 12 15
<blockquote>
</blockquote>

#127 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:36

Diesel czy LPG @marecki
Nie mówie że nie, może i mierzy poprawnie ale koledze w Golfie FSI policzył 6,4 a po wlaniu do pełna wyszło 7,1 :) dlatego zasugerowałem zweryfikować to w praktyce.

#128 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:38

Diesel czy LPG

@marecki
Nie mówie że nie, może i mierzy poprawnie ale koledze w Golfie FSI policzył 6,4 a po wlaniu do pełna wyszło 7,1 :) dlatego zasugerowałem zweryfikować to w praktyce.

Spoko mam to samo zdanie na ten temat dlatego porównywałem.
<blockquote>
</blockquote>

#129 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:38

Diesel czy LPG Sorki @mirasek ale musze to napisac. Pozbierałes sobie kilka niewygodnych watków i poskładałes w jeden tak jak zwykłes to robic z riposta na samym koncu a racja po twojej stronie. Wszyscy jestesmy kierowcami , jezdzimy innymi autami , kazdy jezdzi inaczej wiec i spalania kazdy bedzie miał inne. Po drugie dwa takie same auta spala inne ilosci paliwa nawet jesli jedzie nimi ten sam kierowca gdyz "powtarzalnosc" aut nie jest 100%.
Na opowiadanie bajek mam juz za duzo lat i pisze jak jest i zadnego spalania sobie nie wymyslam tylko pisze jak było. Wg ciebie kazdy kto nie jedzie ponad 120km/h (o ile warunki pozwalaja)nie jest człowiekiem a juz na pewno dobrym kierowcą bo tak to odczytałem czyli tez zaliczam sie do tej grupy i mam na to wyje@#$% bo jezdze tak jak lubie.

Jaka to masz benzyne ze mozesz ja porownac to diesla??

#130 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:39

Diesel czy LPG

mirasek komputer zweryfikowany 47litrów i 950km to daje 4,94 komputer pokazał 4.9
tomasek najpier piszesz 22 godziny a teraz 12 15

walnołem sie z tymi 22 niestety, teraz bedziecie mi to wypominac
a 12 godzin to jest rekord
15 godzin zazwyczaj tyle jade do domu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:41

Diesel czy LPG

walnołem sie z tymi 22 niestety, teraz bedziecie mi to wypominac
a 12 godzin to jest rekord
15 godzin zazwyczaj tyle jade do domu

nie wypominam tylko spytałem bo była nie jasność :)
<blockquote>
</blockquote>

#132 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:45

Diesel czy LPG

@marecki

raz tankowałem sie na takim cpn ze za 30zł miałem 12 litrów a na innym 8 z hakiem

#133 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 22:14

Diesel czy LPG

To zdolny jesteś :) nawet Hondy Type-R nie spalają takich ilości paliwa, wliczając nawet starty na 1/4 mili z dojazdem:
http://www.civicklub...read.php?t=5896

nie jestem zarejestrowany na tym forum :)
jechalem tylko odcinek ok. 40 KM i ani razu 5 nie wbilem, od zakretu do zakretu + starty ze swiatel w miescie, takze ciezko to nazwac jazda, spalila ogromna ilosc paliwa i wiecej nia nie chce jechac :)
ale 106 km/h na dwojce ciagnie, fajne uczucie :)
kiedys katowalismy golfa 3 gti (ABF) na sniegu i spalil po przeliczeniu ok. 30 litrow na setke, takze nie wiem czy to nie jest osiagalne.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#134 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 22:31

Diesel czy LPG Ehh, sory, zapomniałem że logować sie tam trzeba. Tak czy inaczej przodujesz w rekordach spalania :)

Sorki @mirasek ale musze to napisac. Pozbierałes sobie kilka niewygodnych watków i poskładałes w jeden tak jak zwykłes to robic z riposta na samym koncu a racja po twojej stronie. Wszyscy jestesmy kierowcami , jezdzimy innymi autami , kazdy jezdzi inaczej wiec i spalania kazdy bedzie miał inne. Po drugie dwa takie same auta spala inne ilosci paliwa nawet jesli jedzie nimi ten sam kierowca gdyz "powtarzalnosc" aut nie jest 100%.
Na opowiadanie bajek mam juz za duzo lat i pisze jak jest i zadnego spalania sobie nie wymyslam tylko pisze jak było. Wg ciebie kazdy kto nie jedzie ponad 120km/h (o ile warunki pozwalaja)nie jest człowiekiem a juz na pewno dobrym kierowcą bo tak to odczytałem czyli tez zaliczam sie do tej grupy i mam na to wyje@#$% bo jezdze tak jak lubie.

Jaka to masz benzyne ze mozesz ja porownac to diesla??

Pozbierałem bo chciałem na nie odpowiedzieć, a nie było mnie na bieżąco na forum. Przyspieszanie będąc wyprzedzanym jest conajmniej nienormalne, ruch uliczny to nie zabawa w wyścigi. Jak ktoś ma kompleks gdy wyprzedza go gorsze/tańsze/słabsze auto to niech idzie do psychoterapeuty a nie przyspiesza w czasie wyprzedzania, bo w ten sposób stwarza zagrożenie. Chyba że droga jest dwupasmowa, wtedy zwracam honor.

Nigdzie nie napisałem że @szczewko pisze bajki (bo nawet nie mam odniesienia do tego czym jeździsz), w domyśle chodziło mi o moich znajomych, pisałem o tym strone czy dwie wcześniej, wyciągasz szczegóły z ogółów :)

O tych 120km/h również błędnie mnie zrozumiałeś, nie wytknąłem nikomu że jest złym kierowcą tylko pochwaliłem @tomaska za jego styl jazdy który mi osobiście się podoba. Nie dorabiaj zbędnej ideologii do moich prostych postów :)

Mam benzyne 1.5 VTEC-E

#135 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 22:48

Diesel czy LPG ja przoduje, cos ty, "znajomy znajmego" ma crx ponad 300 konnego u niego to na baku paliwa czasem 3miasta dookoła nie objedzie :)

No i proste :) Jeździsz jak człowiek i nie opowiadasz bajek. Dlatego nadal jestem zdania że moge porównać moją benzyne z TDI podobnej mocy pod względem osiągów i spalania.

tutaj chcialbym sie przyczepic :)
wg mojej opinii nie jest to realne, gdyz placimy za dm3, a nie za kg paliwa, a w ropie jest wiecej ropy niz benzyny w benzynie :) - gestosc .
dodatkowo sliniki ZS maja troche wieksza sprawnosc, wiec z tej samej ilosci energii chemicznej, nie uzyskamy tak wysokiej energii mechanicznej.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#136 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 14:14

Diesel czy LPG Dobrze że sie przyczepiasz z konkretnym argumentem a nie z wyrzutem że ja to zawsze musze miec racje :) Nie musze, ja tylko poddaje swoje twierdzenie pod dyskusje, nie zabraniam go podważać podając argumenty :)

Zgadzam sie z tym że szczególnie doładowany silnik ZS ma większą sprawność od atmosferycznego ZI, tak samo ON ma większą wartość energetyczną na jednostke objętości od lżejszej benzyny (bo chyba to miałeś na myśli :)), bo wagowo oba paliwa mają ok. 45 MJ/kg

Dodatkowo diesel ma zmienne AFR w bardzo szerokim zakresie, ok. 20:1 przy pełnym obciążeniu do ponad 100:1 bez obciążenia. Przeciętna wolnossąca benzyna pracuje zwykle na AFR ok. 14,5:1 i mając sekwencyjny wtrysk może je zmieniać w zakresie między ok. 13:1 - 16:1 (silnik VTEC-E do 22:1)

Wszystko fajnie, tylko policz ile taki doładowany na powiedzmy 0,7 bara diesel o pojemności 1.9 czerpie powietrza w jakiejś jednostce czasu przy 4000rpm a ile wolnossąca benzyna 1.5 przy 5500rpm :) i dorzuć do tego AFR przy pełnym obciążeniu. Wychodzi "torche" inaczej niż pisałeś ;)

(...) to samo przy max agresywnej jezdzie, spalanie w benzynie moze wzrosnac 3 krotnie, a w dieslu o 50% :) nawet przy max katowaniu

A tak wogóle w tym temacie chodzi raczej o normalną sprawną jazde na codzień niż permanentną orke na pełnych obrotach silniczkami 90KM :) Przy moim stylu jazdy zużycie wychodzi mi tak jak napisałem i mimo zatrzęsienia silników TDI w okolicy widocznie całe gówno o nich wiem i takie 1.9 na pompce spala 5 l/100 jadąc 180km/h, a jak zwolni do 80 to już pewnie łyka niecałe 3 l/100 i w dodatku objeżdza mój dupowóz jak tylko chce, poprostu DAS AUTO :)

#137 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 17:36

Diesel czy LPG spokojnie @mirasek ja takich herezji nie pisalem, ze przy 180 lyka 5 litrow ;) natomiast reszte musze sobie pozniej przeanalizowac, bo z marszu nie odpowiem :)

#138 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:11

Diesel czy LPG Ależ ja bardzo spokojny jestem :) Żeby była jasność to nikt tu takich herezji nie pisał ale miałem okazje słuchać tego typu bajki o oszczędności 1.9 TDI przy niesamowitych wręcz osiągach :) a benzyna to do pięt nie dorasta.

Wiem że z palcem w pompce można zejść na trasie nawet w okolice 4,5 l/100km przy równej jeździe z prędkościami rzędu 90-110km/h ale przy pełnym wykorzystaniu potencjału jaki daje silnik czy to w mieście czy na ruchliwej trasie z częstym wyprzedzaniem deptając do deski spalanie już takie cudowne nie będzie ;)

Sam ciekaw jestem jakie bym uzyskał średnie spalanie wsiadając np. do Golfa mk3 TDI 90KM i jeździł sobie normalnie tak jak jeżdże. Licze że realnie ok. 6,5 l/100km :) Ma ktoś pożyczyć na tydzień Golfa? :)

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:24

Diesel czy LPG @mirasek
Cudowne może nie, ale co najmniej przyzwoite. No i nie chodzi o samo spalanie, ale też o osiągi, elastyczność, kulturę pracy. Dajmy na to 2.5 TDI (rzędowa piątka) w A6. Silnika w środku praktycznie nie słychać, osiągi takie sobie, spalanie ok 7 litrów, jak na tej wielkości samochód nie jest źle. Kto chciałby za to A6 z jakąś szlifierka pod maską? W kompakcie od biedy ujdzie, ale nie w klasie wyższej.
Zresztą to indywidualna sprawa każdego kierowcy, jedni lubią wysokie obroty i częstą zmianę biegów, inni samochód którym całą trasę można przejechać na piątym biegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:27

Diesel czy LPG zima się skończyła, więc golfy teraz pewnie u każdego w szafaie leżą ;)

w 2,5TDCi przy 143KM po większej przygazówce widac jak wskazówka od paliwa spadła... :)