DjFarmerr

Diesel czy LPG

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też golfem 1.9 TD wyprzedzam różne samochody, co nie znaczy, że golf jest od nich szybszy. Co innego TDI w jakiejś mocniejszej wersji, w nadwoziu golfa jest już czym pośmigać i raczej żaden Fiat z 1.2 nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

nie a to czemu nie ma szans punto 1.2 z golfem co? golfa 1.8 benzyniaka wyprzedzilem fakt za drugim razem ale sie udalo .. Puntem tez rozne amochody wyprzedzałem i roznie nie daly mi rady.. ale nie mowie ze to jest samochod nie do wyprzedzenia albo nie wiadomo co.. dla mnie to jest muł .. mialem Fieste MK3 1.3 nia mi sie duzo lepiej jezdzilo przyspieszenie i wogole byla lepsza od punta i tez w gazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
nie a to czemu nie ma szans punto 1.2 z golfem co?

punto do 100 przyspiesza w ponad 14 sekund, a golf z silnikiem tdi/1.8 (90 KM) ponizej 13 - dlatego.

poza tym co to za pomysl zeby sie probowac z silnikiem 1.2 :) :) mozna sie jedynie osmieszyc, albo objechac jakas sierote, wiec nie ma za duzej satysfakcji moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

ja polecam i zawsze bede polecal disla posiadam vw vento 1.9tdi ropy spali mi 5l na 100 a przyrownaj silnik 1.9 (chociaz nie wiem czy taki wystepuje benzyniak) niech ci spali 5l benzyny ??? ciezka sprawa disel to disel trzeba tylko umiec dbac


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam golfa III, 1,4 z instalacją LPG i uważam że jest bardzo oszczędny już nim 35000 najechałem a jak go kupowałem to już miał instalację LPG 2 letnią teraz go już 3 rok użytkuje i nie mam problemów,zbiera się dobrze,ale muszę przyznać że kiedyś mi łapał muła,ale wystarczyło wymienić filterek od gazu i jest ok,jeżeli w baku będzie połowa benzyny to pompki paliwowej się nie zajedzie,lecz i tak od czasu do czasu jest dobrze pojeździć na benie ponieważ ona nie jest tak sucha jak gaz,ja przeważnie zimą jeżdżę na benzynie,ale uważam mimo to iż nowy Disel jest lepszy od LPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@kkk2006 wiesz torche widze to bez sensu ja mam polwe silnika tego co ty konie tez mam polowe no i mase pewnie tez polowe tego co towj mietek :) .. ale nigdy nie odmowie nawet jak wiem ze nie mam szans zawsze mzona probowac .. ale jak sobie sprawie Reno Clio 2.0 Sport mozemy sie sprobowac :)

 

@brzozak2 nie wiem ile mi sie zbiera do 100 nie mierzylem ale zalezy jak bede na biegach trzymal .. a objechac dobra fure to nic grzech a ze kierowca tepawy to troche mniejsza satysfakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
ja mam golfa III, 1,4 z instalacją LPG i uważam że jest bardzo oszczędny już nim 35000 najechałem a jak go kupowałem to już miał instalację LPG 2 letnią teraz go już 3 rok użytkuje i nie mam problemów,zbiera się dobrze,ale muszę przyznać że kiedyś mi łapał muła,ale wystarczyło wymienić filterek od gazu i jest ok,jeżeli w baku będzie połowa benzyny to pompki paliwowej się nie zajedzie,lecz i tak od czasu do czasu jest dobrze pojeździć na benie ponieważ ona nie jest tak sucha jak gaz,ja przeważnie zimą jeżdżę na benzynie,ale uważam mimo to iż nowy Disel jest lepszy od LPG.

No dobrze mówisz. Ogólnie rzecz biorąc to na przejechanie 1000km to 100km powinno się zrobić na benzynie.

@jankowski17 Silnik ok 1,6 w benzynie na wielopunkcie to nie ma w tym nic nadzwyczajnego jak spali 5l/100km. Przy oszczędnej jeździe oczywiście. Wuj ma punto II 1,2 to jak go mocno nie dusi to spalanie jest niższe niż 5l/100km.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0
Wuj ma punto II 1,2 to jak go mocno nie dusi to spalanie jest niższe niż 5l/100km.

 

ale bezyny mu tyle spala czy gazu? bo jak gazu to normlanie az ciezko mi w to uwierzyc mi spala ok.8l/100km gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeździ na benzynie.

Na gazie spalanie jest delikatnie wyższe ok 1l/100km. 8l/100km to już jest coś nie tak... U mnie uno 1,0na jednopunkcie w gazie bierze 5,5l/100km a benzyny bierze 6l/100km. Dziwne to ale prawdziwe, ojciec tak fajnie go ustawił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no 8l bierze i nie jest tak zle bo wiekszosc po miescie smiga nim ojciec a w trasie roznie sie nim jezdzi .. wiec dla tego a tak na trasie to potrafi do 6 litrów zejsc .. no ale wiadomo ze na miescie wiecej wezmnie niz na trasie. a gaz ma 14 miesiecy a czy jest dobrze raczej tak sam go zakladame i ostanio bylem na przegladzie i bylo wszytsko dobrze na komputerze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może jeśli zainstaluję się LPG do silnika mocy 1,0->1,2 to i też się zaoszczędzi,lecz uważam że te silniki i tak są już oszczędne i instalacja LPG jest zbędna,a jazda z takim motorem na PB sprawia więcej przyjemności,ponieważ nie radziłbym aby ktoś autkiem z motorem 1,2 z instalacją LPG próbował pchać się na 3 a i wyprzedzanie tira z naczepą zwłaszcza wtedy gdy z naprzeciwka jedzie jakiś zdesperowany młodzieniec z silnikiem np 1,8 lub np 2,0 też jest dość ekstremalne.i tak w ogóle to wydaje mi się że gdy się zainstaluje gaz do takiego motoru który i tak jest dość słaby jest ryzykowne chyba że właśnie jeździ nim osoba której się nigdzie nie śpieszy,a chce zaoszczędzić na kasie.Mój golf z motorem 1,4 pali ok 8lna trasie,w mieście może 8,5 jak mocno wciskam pedał to i nawet z 10 chlapnie ale 160pojedzie bez problemu chociaż wtedy potrzebuje trasy aby się bujnąć,ale tak to do 120,140km/h to zbiera się dobrze a i tak szybciej jak 120km/h staram się nie jeździć wtedy ma właśnie spalanie ok 8,8,5l na 100km :)a i jazda sprawia przyjemność i można bezpiecznie wyprzedzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

ja wyprzedzałem 3 tiry z naczepami zostałem do tego przez nie zmuszony wsykoczylm wzielem pierwszego a on na tylku drugiemu siedzial no ale na szczescie mielm ladna trase prosa i pusta wkoncu byla 2 w nocy :) .. a Putnem do 120-130 nawet sie zbiera narazie z niego wycisnelem 145km/h no ale musialem hamowac... a co do gazu w tym samchodzie nie ma roznicy bynajmniej u mnie czy na bezynie czy na gazie smigalem nim na bezynie i sie tak samo zbiera jak na gazie .. no ale wiesz nie raz ci desperaci sie pchaja a za 6km dalej widzisz jak koles lezy w rowie albo nadzial sie na cos ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak tak piszesz że "wyciskasz" te 145 z auta na LPG to jeszcze bardziej utwierdzam sie w przekonaniu że gaz jest do kuchenki żeby placki smażyć...

ja polecam i zawsze bede polecal disla posiadam vw vento 1.9tdi ropy spali mi 5l na 100 a przyrownaj silnik 1.9 (chociaz nie wiem czy taki wystepuje benzyniak) niech ci spali 5l benzyny ??? ciezka sprawa disel to disel trzeba tylko umiec dbac

Ja sie moge przyrównać, osiągami i spalaniem, zwykłą zaniedbaną benzyną 1.5 bez żadnego gazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@mirasek da sie tylko na PB zeby jezdzic oszczednie trzeba jezdzic jak pedal (bez urazy), a dieslem nie, przyjemnosc z jazdy jest nie porownywalnie wieksza przy ekonomicznej jezdzie. to samo przy max agresywnej jezdzie, spalanie w benzynie moze wzrosnac 3 krotnie, a w dieslu o 50% :) nawet przy max katowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie wiem jak by to wyszło, kumpel ma A4 b5 w TDI 90. Samochód dosyć duży a jeździ naprawdę bardzo przyzwoicie, średnie spalanie-5,5 litra. Jak dla mnie to świetne auto, no i nie trzeba go piłować do 6 czy 8 tyś rpm żeby jechał, w środku przyjemnie cicho. Nie wiem czy jakakolwiek benzyna zmieściła by się w 6 litrach przy tych samych osiągach, może TSI, ale te z racji mocy należało by porównywać z 2.0 TDI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirasek da sie tylko na PB zeby jezdzic oszczednie trzeba jezdzic jak pedal (bez urazy), a dieslem nie, przyjemnosc z jazdy jest nie porownywalnie wieksza przy ekonomicznej jezdzie. to samo przy max agresywnej jezdzie, spalanie w benzynie moze wzrosnac 3 krotnie, a w dieslu o 50% :) nawet przy max katowaniu

Ale do czego to porównujesz, do jakiejś przedwojennej benzyny 1.8 z Golfa mk3 (bez urazy)? Chyba @tomasek pisał ile spala mu 1.9 TDI przy ostrzejszej jeździe, i nie jest to żadne 5 litrów... Dość nasłuchałem sie już bajek o spalaniu TDI :) a doskonale znam możliwości tych silników i witki opadają jak kolo zeznaje że cisnął w trasie 180 i spalił mu 5 :) a potem widze kolesia jak ciśnie, ale 80 a ja sobie słucham na CB wiązanek tirowców na zamulające ruch Audi :)

 

Swojego samochodu nie katuje ani też nie jeżdże jak pedał, tylko użytkuje w pełni wykorzystując możliwości silnika, a więc jeżdże na tyle dynamicznie na ile pozwala mi auto i warunki na drodze. Pisałem już że średnia zliczana z kilku miesięcy i ponad 12000km metodą tankowania do pełna wyniosła 6,9 l/100km (w zakresie między 4,9 a 7,7 l/100km).

 

Jak tak nie lubicie wysokich obrotów to wstawcie sobie silniki od traktorów, po co kręcić do 4500 jak można tylko 2200 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

wyciskam miałem na mysli ze tyle nim narazie naj wiecje jechałem bo nie ma zbytnio gdzie sie rozpedzic ale licze ze do 150-160 by sie kulnol a wiecej z niego nie wydolam samochod jest zamulony przez poprzednia wlascicielke ktora rocznie nie robila 10tys nawet i jzdzila tylko po miescie na beznynie gaz ja dopiero zalozylem ... wiec nie ma co sie dziwic ze tak malo jedzie ..

 

a co do spalania disla 50% dobre .. Audi A8 w dislu nie pamietam jaki silnik jechal normalnie spalalo kolo 12 bodajze a jak wcisnol gaz to mu do 25 doszlo a nawet wiecje to raczej 100% .. kumpel w megance jak jedzie spokojnie ma kolo 5-7 a jak mu cisnie to ma nawet do 17 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Panowie jak czytam wasz wywody na temat technik jazdy i jak ktos dusi samochod do 145 z silnikiem 55 km jak jezdze a jezdze duzo to widze jak jeden z drugim ma frajde ze wyprzedził lepszy i nowszy samochod i sie cieszy i jak wyprzedzał to mało zderzaka przedniego nie zdejmie temu wyprzedzającemu choc drogi miał na wyprzedzenie 2 tirów wiezdza przed ciebi i sie cieszy a ty patrzysz na jego tył a tam zderzak czarny od dymu i ciagłego deptania szczegolnie widac to w w/w golfach i fordach a człowiek sobie iedzie delikatnie gdzie silnik tylko mruczy nawet gio nie słychac nieraz mam checi a nieraz tak robie jak mie koles denerwuje i jedzie na tyłku i bezsensownie wyprzedza ze jak sie zrowna zemna redukuje do 3 nieraz do 4 i poprostu delikatnie wciskam pedał i co gosc zostaje na sierodku drogi bo nagle nie ma kogo wyprzedzic ja w swoim autku fabrycznie nie mam zamontowanych opisów poza marka fabrycznie jest w nim 196 km a mam podciagniete do 230 km i 500Nm dodam ze jezdze dieslem a wczesniej wspomniane 145 to na 3 spokojnie zamykam a jak jest potrzeba to i szafe. i nikt mnie nie przekonja nad wyzszoscia LPG i kosztów koledzy słusznie zuwazyli ze nikt nie liczy kosztów benzyny przty instalacji szczegolnie przy sekwencji gdzie silnik zeby sie przełączył na LPG musi osiagnąc temperature 45- 50 stopni. co do spalania jezdzac audi 80 90km spalanie kształtowało sie w granicach od 4,5 - 6,5 l manualna skrzynia pozniej trenowałem audi a-4 105 km automat spalanie ponizej 7,5 nigdy nie zeszło a podchodziło nawet do 10l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

co do temperatury to mozesz ja sobie ustawic .. ja mialem 40stopni maksymalnie masz 60stopni a teraz mam na minimum 10-15 stopni i sie przełańcza ale przy takiej pogodzie odpale i przygazuje do 2tys obrotów i mam juz na gazie w zime troche dluzej to trwa ale to dobrze .. a co do 145km/h i 55KM to ja mam 65KM chociasz w dowodzie pisze 75KM.. na 3 jak masz taki motor to nic dziwnego ze tyle masz na 3 i zamykasz ... i podciagneles silnik ciekawe jak dlugo ci wytrzyma chyba ze jak bedzie cos z nim nie tak to sprzedasz za dobre piniadze i bedziesz szczesliwy a nowy nabywca po czasie bedzie w niego wkladal .. 130koni w silniku 1.8 i 700-800kg waga samochodu to tez mozna sie bawic z inymi .. a co do tego jak ktos cie wyprzedza i redukujesz na 3 czy tam 4 to duzo osob ma wtedy problem.. i tak moim zdaniem na LPG sie oszdzeniej jezdzi niz dislem .. no chyba ze sobie akcyze odliczasz i Vat .. no to ci sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@mirasek prosze przyklad:

moj golfiarz spala 8-9 litrow na 100 KM, pelna seria, ale jazda elektronika. wzialem mamuski honde na przejadżke i tez tak pojechalem to spalanie podeszlo pod 20 litrow :) a jak mama jezdzi to pali 7 i juz. silnik w niej to 1.8 iv-tec 8v, aby miec jakiekolwiek porownaniu w osiagach musialbym jezdzic 150 konnym dieslem, ktory z obserwacji kolegow spalalby 10-11 litrow, ale to nie 20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

kolego nie bedzie zadnych problemów z tym silnikiem bo ja mam model z 2001 a teraz te same silniki wychodza z taka moca i swietnie sie sprawuja sa to 3 litrowe disle 6 cylindrów i mam przejechane 350 tys z czego ja zrobiłem 150 tys licznik od nowosci nie dotykany

 

i koledzy nie ulegajcie seterotypowi ze im wieksza pojemnosc i moc silnika silnika to napewno duzo pali w takich silnikach normalnie nie korzysta sie z tej mocy to poprostu jest i tylko wtedy jak potrzebujesz to wiesz ze masz a w małych silnikach niestety nie ma takiej opcji i zeby pojechac trzeba przydepnąc i wkrecac silnik w wysokie obroty a powiedział bym nawet maksymalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

LPG nie nadaje się do miasta i na małe odległości, w gospodarstwie gdzie samochód często jeździ na pola z obiadami czy po części do pobliskiego miasta to nie miałby kiedy przełączyć się na gaz, w takiej eksploatacji polonez 1,4 rover palił do 8l/100km a skoda roomster 1,9 TDI zamyka się w 6 l, oczywiście jak ktoś się dorwie i po każdej zmianie ciśnie gaz do dechy to więcej spali. Inaczej ma się to na trasie Oplem Astrą na LPG gdzie mówili że nie da się go zamknąć poniżej 9 l, mi zamkną się w 7 l i nie jechałem powoli ale z głową, a skoda TDI zamyka się w 5 l, peugeot 206 2,2 TDI na trasie pali 4,5 l przy prędkości do 130km/h

Więc biorąc pod uwagę ze odpada mi VAT to LPG nie jest dla mnie ekonomicznie uzasadniony, kolejny samochód też będzie na ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@Stasiek84 z tym przełańczeniem na gaz to torche nie tak jak mowisz .. przełańcza sie szybko nawet w zimne wystarczy postac 2 minuty na parkingu i juz jest na gazie a w lato tylko letko gaz puknac zeby obroty zalapal i jest na gazie .. wiec nie przełańcza sie kupe czasu i nadaje sie na miasto jak i na trasy mniejsze i wieksze .. a co do disla to w twoim przypadku tez bym wolal disla niz LPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj