Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy LPG

169 odpowiedzi na ten temat

#61 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 15:09

Diesel czy LPG disel masz chyba najmniejszy 1.5 z tego co wiem .. porownac mozna 2.0 B+LPG z 1.9 TDI.. no ale ja sobie akcyzy nie odlicze ale wiem ze tak robia :) .. ale i tak moi zdaniem LPG sie bardzij oplaca niz disel .. disle sa zamulone a jak masz dobrze gaz zalozony i dobry zatankujesz to smigasz .. mam prownanie w mocy Punto 1.2 w gazie i Golf 1.9 TDI.. bez problmeu sobie z nim poradzilem a koles przycisnol jak wyskoczylem na lewy pas.. a jak roznica w mocy i silniku .. te nowe diselki nie odstaja az tak do benzyniakow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy LPG Dzisiaj, 05:59
  •  

#62 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 15:38

Diesel czy LPG nowe jak nowe ale niektóre starsze też nie odstają od benzyn :) :)
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#63 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 16:57

Diesel czy LPG @19Damian89
ja mam 12 letniego diesla w serii i polknalbym bym twoje auto bez najmniejszego problemu, a o nowszych konstrukcjach nie wspominam.
policz koszty obslugi kuchanki gazowej i benzyne to zobaczysz jak tanio bedziesz jezdzil.
sa mniejsze diesle od 1.5 w zasadzie od tego powinienem zaczac i zarazem skonczyc nasza rozmowe, bo widze kolega oblatany w silnikach jak malo ktory :)

co do sekwencji, to moi sasiedzi jezdza na takich instalacjach i naturalnie sa duzo lepsze od I czy II generacji instalacji gazowych, ale ci co poruszaja sie glownie z mojej miejscowosci do gdanska do pracy i z powrotem to prawie polowe dystansu jada na benzynie i hmmm zastanawiam sie dlaczego tego paliwa nie licza :) :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 16:58

Diesel czy LPG

mam prownanie w mocy Punto 1.2 w gazie i Golf 1.9 TDI.. bez problmeu sobie z nim poradzilem a koles przycisnol jak wyskoczylem na lewy pas.. a jak roznica w mocy i silniku .. te nowe diselki nie odstaja az tak do benzyniakow

Punto 1.2 ma bodajże 75KM w najmocniejszej wersji, a najsłabsze 1.9 TDI ma 90KM więc nie wiem jakim cudem bez problemu sobie z nim poradziłeś :) Bo rozumiem że było to ustawione porównanie a nie wyprzedzanie jakiegoś przypadkowego samochodu.

#65 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 17:25

Diesel czy LPG moj ma 65KM no i wprzedzałem go jechal cos kolo 100km/h i nie mialem z nim problemu.. wystarczyla odpowiednia redukacja tu akutat na 4 i gaz i moemnt lapie obroty i predkosc .. ale na 3 trzymalem go do 110hm/h nawet .. wiec ma troszke moc . chociasz i tak dla mnie jest za mulowaty ..

@brzozak2 a jaki masz samochod i jaki silnik? Sa mniejsze disle z tego co kojarze.. co do silnikow to co nie co o nich wiem juz ty sie o to nie martw :) czegos mnie w tej szkole nauczyli :)..

ale nie bede sie spieral z toba bo wiem ze kazdy uwaza to co wie za swieta racje i nikt go nie przekona do bledu.. wiem to ze szkoly podejmujac bez sensowne dyskusje z nauczycielami ktorzy uwazaja ze sa wszech wiedzacymi ludzmi .. albo z osobami doroslymi to znaczy starszymi ode mnie o jakies 10lat i wiecej :)..

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 17:30

Diesel czy LPG

disel masz chyba najmniejszy 1.5 z tego co wiem .. p

Sa mniejsze disle z tego co kojarze..

niespojnosc zeznan??
ja mam AFNa w golfiarzu 3. jak juz @mirasek wspominal wyprzedziles go bo on nie mial zamiaru sie w ogole z toba scigac zapewne, albo jechal na najwyzszym przelozeniu i nie chcialo mu sie redukowac. ale to nie ma nic wspolnego ze sprintem!!!!!
no a z ciekawosci (bez zadnych zlosliwosci) w jakiej szkole mowili ci o silnikach??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 17:36

Diesel czy LPG @19Damian89
To że wyprzedziłeś jakieś auto nie świadczy o tym że Twoje jest mocniejsze czy szybsze, mnie kiedyś na trasie przy 140 km/h wyprzedziło Tico i pognało sobie dalej, nawet pisałem o tym na forum :)

110 na trójce... krótka skrzynia w tym Punto, mi przy 105 łapie odcinke... ale na dwójce :)

#68 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 17:37

Diesel czy LPG w tym roku koncze Technikum Samochodowe ale szczerze sprawy silnikow mialem z kolesiem nie za bardzo umiejacym przekazywac swoja marna wiedze temat byl o cyklach spalania a on nam gadał o swojej podrozy poslubnej ale to szczegół..

no nie spojnosci bo 1.5 myslalem ze sa najmniejsze ale przypomialo mi sie ze widzialem w czyms mniejszy jeszcze ale juz nie pamietam jaka to byla pojemnosc ale mniej niz 1.5 chyba w Corsie jak sie nie myle ale nie dam sobie glowy odciac ze to w tym modelu i w tej marce

no jak by sie nie chcial scigac to raczej by nie dodwała gazu tylo jechal jak jechal .. wiadomo ze jak mial na ostatnim biegu i nie redukowal i wcisnol gaz i nie bylo przyspieszenia .. no ale wiesz raczej nie bylo mu obojetne ze mnie zobaczyl na lewym pasie .. bo dodal gaz tylko troche za pozno i potem mi siedzial na ogonie ale jak sie trase zna na pamiec to sie wie co i gdzie mozna depnac .. no ale to mniejsza o szczegóły

110 na trójce... krótka skrzynia w tym Punto, mi przy 105 łapie odcinke... ale na dwójce :)

ale mialem 4,5tys obrotów nie jade do odciecia szkoda mi samochodu jest ..

#69 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:07

Diesel czy LPG

ale mialem 4,5tys obrotów nie jade do odciecia szkoda mi samochodu jest ..

Ja wychodze z założenia że zakres na obrotomierzu jest po to żeby z niego korzystać :) Jakby coś sie miało stać dla silnika powyżej 4500rpm to producent na tyle ustawił by odcięcie lub choćby dał czerwone pole od tej wartości :) Nie żebym popadał w skrajności bo nie jeżdże cały czas na odcince ale jak jest potrzeba to nie mam oporów by zakręcić motor do końca :)

#70 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:17

Diesel czy LPG Wiesz nie wiem jak ty .. ale ja nie jezdze swoim tylko ojca samochodem jak by cos poszlo przeze mnie to bym nie mial czym jedzic od czasu do czasu a narazie swojego nie mam wiec wole nie ryzykowac.. chociasz juz i tak lusterko zbiłem i dwie felgi pogielem przez polski kochane drogi :) .. raz na jedynce przytrzymałem do 6tys obrotów .. wiecej nie probowalem ... no czerowne pole po to jest ze pojdzie ale jak bys tak czesto jezdzil to silnik dostaje w tylek i to ladnie ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:29

Diesel czy LPG hahaha punto 1.2 z szambem owaliło golfa 1.9tdi ja mam audice b4 1.9tdi 90KM chetnie sie poscigam z twoim puntem zobaczymy co sie lepiej zbiera :) dodam ze audi do 5 tys sie kreci

#72 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:34

Diesel czy LPG Hyhy Polonez jak i Opel Vactra 2.0(116KM) oba łapią odcinkę przy 6.5tys obr/min. Z reguły jeżdżę spokojnie, ale jak mam okazję to obrotomierz wykorzystuje szczególnie w Polonezie, jak mi powera potrzeba :)

Honda - The Power of Dreams :)

#73 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 18:44

Diesel czy LPG moim zdaniem diesel jest lepszy, samochód z instalacją gazowa po paru latach jest większy muł niż stary diesel. Jak się posiada w aucie instalacje gazową to trzeba bardziej dbać o samochód filtry, olej itp. a jak się w ogóle nie przełącza na benzyne to po paru miesiącach siada pompka paliwowa.

#74 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:11

Diesel czy LPG

hahaha punto 1.2 z szambem owaliło golfa 1.9tdi ja mam audice b4 1.9tdi 90KM chetnie sie poscigam z twoim puntem zobaczymy co sie lepiej zbiera :) dodam ze audi do 5 tys sie kreci

chetnie sie poscigam z toba ... mialem sie scigac z renia meganga cupe ale koles do dzis sie nie odezwał .. ale na trasie czy na swiatlach? chcesz sie scigac.. :) Audi A4 kiedys wyprzedzilem to koles sie chyba zdenerwowal i potem mi siedzial na ogonie i chcial mnie wziasc ale nie dal rady ..

@nimar1999 ja nie mam z tym problemow bo musze odpalic zawsze na benzynie i potem sie po danej temp. przelancza na gaz .. wiec na benzynie jak i na gazie chodzi dobrze .. a dbac czy ja wiem czy bardziej olej co 10tys zmieniam filtry przejze co jakis czas a od gazu ostatnio przegladame przejechałem na gazie juz 25tys a filterek jak nowka :)

#75 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:13

Diesel czy LPG Jeżeli jeździ się bez benzyny w baku no to jest naturalne że pompka siadzie. Jeżeli nie będzie się palić rezerwa to pompka będzie pompować paliwo i będzie ok. A zresztą jak kto chce to można założyć przekaźnik który wyłączy pompkę paliwowa w momencie przejścia silnika na LPG.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#76 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:16

Diesel czy LPG Ja też golfem 1.9 TD wyprzedzam różne samochody, co nie znaczy, że golf jest od nich szybszy. Co innego TDI w jakiejś mocniejszej wersji, w nadwoziu golfa jest już czym pośmigać i raczej żaden Fiat z 1.2 nie da rady.

#77 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:20

Diesel czy LPG nie a to czemu nie ma szans punto 1.2 z golfem co? golfa 1.8 benzyniaka wyprzedzilem fakt za drugim razem ale sie udalo .. Puntem tez rozne amochody wyprzedzałem i roznie nie daly mi rady.. ale nie mowie ze to jest samochod nie do wyprzedzenia albo nie wiadomo co.. dla mnie to jest muł .. mialem Fieste MK3 1.3 nia mi sie duzo lepiej jezdzilo przyspieszenie i wogole byla lepsza od punta i tez w gazie

#78 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:28

Diesel czy LPG

nie a to czemu nie ma szans punto 1.2 z golfem co?

punto do 100 przyspiesza w ponad 14 sekund, a golf z silnikiem tdi/1.8 (90 KM) ponizej 13 - dlatego.
poza tym co to za pomysl zeby sie probowac z silnikiem 1.2 :) :) mozna sie jedynie osmieszyc, albo objechac jakas sierote, wiec nie ma za duzej satysfakcji moim zdaniem.

#79 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:29

Diesel czy LPG ja polecam i zawsze bede polecal disla posiadam vw vento 1.9tdi ropy spali mi 5l na 100 a przyrownaj silnik 1.9 (chociaz nie wiem czy taki wystepuje benzyniak) niech ci spali 5l benzyny ??? ciezka sprawa disel to disel trzeba tylko umiec dbac
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 19:29

Diesel czy LPG 19Damian89 moze sie po scigamy ja mam mercedesa 124 2,5 turbo i tylko 126 km :)