DjFarmerr

Diesel czy LPG

Polecane posty

czarnyyyy    4

Ja mam i auto na ON i na LPG. Gdybym byl z miasta to pewnie nie robiloby roznicy,ktorym jezdze. ALe jesli od ON odlicze VAT i jeszcze akcyze(a calego limitu na ciagniki nie wykorzystuje) to diesel wychodzi duzo korzystniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

ja mialem bmw e30 w gazie 102km i palił 12lit LPG,po 50tys,km zaczeły sie problemy.

teraz mam bmw e36 115km tez załozyłem gaz zrobiłem 80tys,km i zadnych kłopotów spalanie srednio10 litrów mam tez lanosa na pełnym wtrysku troszke pali i sie zastanawiam czy go zagazowac robie nim tylko 10tys.km rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mam tez lanosa na pełnym wtrysku troszke pali i sie zastanawiam czy go zagazowac robie nim tylko 10tys.km rocznie

Przy takim rocznym przebiegu jest to bez sensu, zanim zwróci sie instalacja pewnie już sprzedasz auto :) Ja robie rocznie prawie 30tys.km i nie zamierzam zagazowywać samochodu. Moim zadniem ma to sens tylko jeżeli używa sie auta w celach zarobkowych przy dużych przebiegach, wtedy najtańsza sekwencja i jazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
Przy takim rocznym przebiegu jest to bez sensu, zanim zwróci sie instalacja pewnie już sprzedasz auto :) Ja robie rocznie prawie 30tys.km i nie zamierzam zagazowywać samochodu. Moim zadniem ma to sens tylko jeżeli używa sie auta w celach zarobkowych przy dużych przebiegach, wtedy najtańsza sekwencja i jazda :)

 

 

nie zgadzam się z Tobą

zakładając ze lanos na benzynie pali 10l a na gozie 12 wychodzi to tak

10x4.3=43

12x 2.2=26.4

oszczędność 16.6zł

a więc na 100km mamy 16.6 zł oszczędnośći czyli jak kolega robi rocznie 10000 oszczędza 1660zł rocznie(to chyba nie mało) sekfencja kosztuje 2300 to instalacja zwruci się po 14 tyś/km czyli około 1.5 roku.(a po tem czysty zysk) ale do wielu samochodów nadaje się tańsza instalacja za okolo 1500 więc zwruci się jeszcze szybciej.

dziwie się że Ty jeszcze nie przerobiłeś na gaz z Twoim przebiegiem.

wyliczenia w przybliżeniu.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dolicz częstsze wymiany świec, reguacje luzów zaworowych, droższe przeglądy, regulacje, itp.

 

Ja nie mam na to czasu, poza tym często potrzebuje całego bagażnika, a opcja z butlą w kole zapasowym i walającym sie po bagażniku zapasie też mi nie odpowiada. Na zwykłej instalacji auto zazwyczaj traci moc, mogą wystąpić problemy z falowaniem jałowych obrotów lub nawet gaśnięcie, istnieje ryzyko wypalenia gniazd zaworowych przy zaniedbaniu okresowych przeglądów (szczególnie w moim silniku ze zmiennymi fazami rozrządu), są problemy przy bardzo niskich i bardzo wysokich temperaturach otoczenia... :)

 

Mam jeszcze bardziej subiektywne powody, wg mnie gaz jest do kuchenki żeby smarzyć placki a nie do samochodu, a kasztanienie Hondy instalacją LPG to profanacja marki :)

 

Mimo sporych rocznych przebiegów nie zdecyduje sie zasilać auto gazem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Mam jeszcze bardziej subiektywne powody, wg mnie gaz jest do kuchenki żeby smarzyć placki a nie do samochodu, a kasztanienie Hondy instalacją LPG to profanacja marki :)

 

Mimo sporych rocznych przebiegów nie zdecyduje sie zasilać auto gazem...

<bravo> :) , oprocz daewoo zadnego samochodu na ktorym by mi choc troche zalezalo nie poslal bym do gazowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

diesel diesel diesel diesel diesel diesel diesel diesel krotko i na temat


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kiedyś miałem a raczej mój starszy miał BMW 320 z 93 załozył gaz i po 3 latach silnik sie nie nadawał co prawda zrobił nim sporo km bo coś koło 100tys. Teraz ma BMW 525 TDI kombi z 98 i nie chce juz słyszec o LPG ja mam swojego VW Corrado 2.0 i już byłem skłonny do założenia LPG ale rodzinka mi odradziła i szczerze im za to dziękuje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja szczerze mówiąc wolał bym tez Diesla. LPG sux znajomy miał i narzekał a firma co mu zrobiła instalacje schrzaniła sprawę i co chwile śmierdziało mu gazem . :rolleyes:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jak samochód kupic do 3000zł w lpg zeby malo palił robił by 2000km w miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jasne że diesel mam 3 lata i jest bez problemu mam też drugie auto LPG ok. 150 000 km i reż bez problemów (wymieniony tylko raz filterek) zawsze palony na LPG lato i zima ale ile pali to się nie sprawdza.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Pozatym auto na LPG jest słabsze od Benzyniaka poniewaz LPG jest mniej energetyczny niz Beznzyna. Po jakimś czasie silnik bedzie słabszy <_< I wiadomo jak to jest z odpalaniem. LPG-czyli polski podtlenek gazu:P:P


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Oj nie zgodze sie że LPG jest mniej energetyczny niż benzyna <_<

 

Wartości energetyczne:

Benzyna 43,6 - 45 MJ/kg

LPG - 50,4 MJ/kg

CNG - 55,5 MJ/kg

ON - 45 MJ/kg

OO - 43 MJ/kg

 

Wartości oktanowe:

Benzyna do 99

LPG 100-115

CNG 110-120

Avgas-100LL 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Lepszy jest diesel bo od LPG silnik się psuje


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

jak znaleźć warsztat w którym zamontują ?? jest dużo dobrych i renomowanych zakładów. Jeżdżę trzecim autem na gaz, ojciec też ma na gaz, brat miał i nie było poważniejszych awarii a stwierdzenie że silnik się psuje możecie wsadzić sobie w buty. W tej chwili tankuje gaz po 1,57 zł i w trasie focus spali mi 9 litrów co daje 14 zł i parę groszy na 100 km.

Owszem będą problemy jak zamontujecie instalkę za 1400 zł u Henia w garażu ale przy sekwencji za 3-4 tyś nie ma problemu - można zapomnieć że się ma instalację i tylko pamiętać o tankowaniu. Przełączanie odbywa się samoczynnie po nagrzaniu silnika, nie słychać momentu przełączenia a co ważniejsze nie czuć szarpnięcia bo go nie ma tak jak ma to miejsce przy zwykłej instalacji. W warsztacie w którym mi zakładali zanim dostałem auto zrobili nim prawie 100 km. Jeden koleś prowadzi a drugi z laptopem sprawdza wszystkie parametry silnika, komputera, zgrywa mapy wtrysków i jeszcze kupę rzeczy których nie byłem w stanie spamiętać.

ale można tez jeździć na Pb lub On.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Lepszy jest diesel bo od LPG silnik się psuje

Psuje to pojęcie względne. Każdy samochód kiedyś się psuje. Na LPG silnik szybciej się zużywa bo jest bardziej suchy w porównaniu do benzyny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj