Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy LPG

169 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 10 październik 2007 - 21:35

Diesel czy LPG

Ma ktoś merca c klasa z lpg podobno mercedesy bardzo nie lubią gazu, a mam takiego czarnego nagranego i sam nie wiem czy warto bo gaz trzeba by jeszcze założyc

"taki czarny"-to dużo mówi :P :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy LPG Dzisiaj, 03:23
  •  

#22 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 11 październik 2007 - 19:59

Diesel czy LPG diesel jest lepszy a jeszcze lepszy jest TDI bo gazu auta żre więcej i są słabsze a do tego silnik dostaje w du*e
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#23 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 13 październik 2007 - 20:19

Diesel czy LPG Moim zdaniem wszystko zależy od tego czym się jeździ. Im nowocześniejszy samóchód tym instalacja LPG jest bardziej skomplikowana i jedna elektronika fabryczna nie może dogadać się z tą od gazu i kłopoty gotowe. Idealnym rozwiązaniem jest kupienie samochodu z fabrycznym LPG ale u nas to prawie niemożliwe a i ceny wysokie!

#24 Share artur120

artur120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo, muzyka szczególnie hause..., a co się będę więcej rozpisywac i tak by miejsca nie starczyło ;o)

Napisany 13 październik 2007 - 22:17

Diesel czy LPG diesel!!! jeżdże golfem III 1.9D i nie mam żadnych problemów lac i jechac, szwagier ma na gaz jetke i zdarza się nie raz że musi odwiedzac warsztat bo są problemy z gazem, tak więc ja jestem zdania że diesel jest lepszy :P
jakby nie było jest bardzo miło ;o)))

#25 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 13 październik 2007 - 22:26

Diesel czy LPG wedlug mnie to diesel bo ma lepsze osiagi i na kazdej stacji znajdziemy rope i mniej pali, wiecej wchodzi do baku ropy niz gazu bo na gaz mamy butle w kagazniku ktora tez ogranicza pojemnosc tegoz bagaznika i wiadomo ze pojemnosc tego zbiornika nie powala bo 30 do max chyba 80L a przerobka na LPG to koszt ok 3000-5000zl mowie o dobrych instalacjach a nie jakichs badziewiach
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#26 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 14 październik 2007 - 07:20

Diesel czy LPG Ja mam i auto na ON i na LPG. Gdybym byl z miasta to pewnie nie robiloby roznicy,ktorym jezdze. ALe jesli od ON odlicze VAT i jeszcze akcyze(a calego limitu na ciagniki nie wykorzystuje) to diesel wychodzi duzo korzystniej.

#27 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 16 październik 2007 - 22:37

Diesel czy LPG ja mialem bmw e30 w gazie 102km i palił 12lit LPG,po 50tys,km zaczeły sie problemy.
teraz mam bmw e36 115km tez załozyłem gaz zrobiłem 80tys,km i zadnych kłopotów spalanie srednio10 litrów mam tez lanosa na pełnym wtrysku troszke pali i sie zastanawiam czy go zagazowac robie nim tylko 10tys.km rocznie

#28 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 22 październik 2007 - 06:29

Diesel czy LPG JA za LPG bo największą satysfakcję masz gdy pompiarz wystawia ci rachunek.

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 październik 2007 - 09:36

Diesel czy LPG

mam tez lanosa na pełnym wtrysku troszke pali i sie zastanawiam czy go zagazowac robie nim tylko 10tys.km rocznie

Przy takim rocznym przebiegu jest to bez sensu, zanim zwróci sie instalacja pewnie już sprzedasz auto :) Ja robie rocznie prawie 30tys.km i nie zamierzam zagazowywać samochodu. Moim zadniem ma to sens tylko jeżeli używa sie auta w celach zarobkowych przy dużych przebiegach, wtedy najtańsza sekwencja i jazda :)

#30 Share marecki

marecki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 październik 2007 - 10:24

Diesel czy LPG

Przy takim rocznym przebiegu jest to bez sensu, zanim zwróci sie instalacja pewnie już sprzedasz auto :) Ja robie rocznie prawie 30tys.km i nie zamierzam zagazowywać samochodu. Moim zadniem ma to sens tylko jeżeli używa sie auta w celach zarobkowych przy dużych przebiegach, wtedy najtańsza sekwencja i jazda :)

nie zgadzam się z Tobą
zakładając ze lanos na benzynie pali 10l a na gozie 12 wychodzi to tak
10x4.3=43
12x 2.2=26.4
oszczędność 16.6zł
a więc na 100km mamy 16.6 zł oszczędnośći czyli jak kolega robi rocznie 10000 oszczędza 1660zł rocznie(to chyba nie mało) sekfencja kosztuje 2300 to instalacja zwruci się po 14 tyś/km czyli około 1.5 roku.(a po tem czysty zysk) ale do wielu samochodów nadaje się tańsza instalacja za okolo 1500 więc zwruci się jeszcze szybciej.
dziwie się że Ty jeszcze nie przerobiłeś na gaz z Twoim przebiegiem.
wyliczenia w przybliżeniu.
<blockquote>
</blockquote>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 październik 2007 - 11:19

Diesel czy LPG Dolicz częstsze wymiany świec, reguacje luzów zaworowych, droższe przeglądy, regulacje, itp.

Ja nie mam na to czasu, poza tym często potrzebuje całego bagażnika, a opcja z butlą w kole zapasowym i walającym sie po bagażniku zapasie też mi nie odpowiada. Na zwykłej instalacji auto zazwyczaj traci moc, mogą wystąpić problemy z falowaniem jałowych obrotów lub nawet gaśnięcie, istnieje ryzyko wypalenia gniazd zaworowych przy zaniedbaniu okresowych przeglądów (szczególnie w moim silniku ze zmiennymi fazami rozrządu), są problemy przy bardzo niskich i bardzo wysokich temperaturach otoczenia... :)

Mam jeszcze bardziej subiektywne powody, wg mnie gaz jest do kuchenki żeby smarzyć placki a nie do samochodu, a kasztanienie Hondy instalacją LPG to profanacja marki :)

Mimo sporych rocznych przebiegów nie zdecyduje sie zasilać auto gazem...

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 październik 2007 - 16:28

Diesel czy LPG

Mam jeszcze bardziej subiektywne powody, wg mnie gaz jest do kuchenki żeby smarzyć placki a nie do samochodu, a kasztanienie Hondy instalacją LPG to profanacja marki :)

Mimo sporych rocznych przebiegów nie zdecyduje sie zasilać auto gazem...

<bravo> :) , oprocz daewoo zadnego samochodu na ktorym by mi choc troche zalezalo nie poslal bym do gazowni
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#33 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 październik 2007 - 17:37

Diesel czy LPG Ja nawet Poloneza nie mam zagazowanego :)

#34 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 22 październik 2007 - 18:12

Diesel czy LPG diesel diesel diesel diesel diesel diesel diesel diesel krotko i na temat
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#35 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 22 październik 2007 - 18:19

Diesel czy LPG diesel aby nie LPG
Power by tradition

#36 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:21

Diesel czy LPG moj "poldolot" jets zagazowany od nowosci, problemow nie ma :)

Honda - The Power of Dreams :)

#37 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:23

Diesel czy LPG Ja mam espero 1.5 w gazie, pali 9l, pragne o jakimś dieselu

#38 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 18:24

Diesel czy LPG Kiedyś miałem a raczej mój starszy miał BMW 320 z 93 załozył gaz i po 3 latach silnik sie nie nadawał co prawda zrobił nim sporo km bo coś koło 100tys. Teraz ma BMW 525 TDI kombi z 98 i nie chce juz słyszec o LPG ja mam swojego VW Corrado 2.0 i już byłem skłonny do założenia LPG ale rodzinka mi odradziła i szczerze im za to dziękuje.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#39 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 18:26

Diesel czy LPG Ja szczerze mówiąc wolał bym tez Diesla. LPG sux znajomy miał i narzekał a firma co mu zrobiła instalacje schrzaniła sprawę i co chwile śmierdziało mu gazem . :rolleyes:
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2008 - 19:03

Diesel czy LPG jak samochód kupic do 3000zł w lpg zeby malo palił robił by 2000km w miesiacu