Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy LPG

169 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:32

Diesel czy LPG Na czym sie lepiej wychodzi wg was?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy LPG Dzisiaj, 04:35
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:35

Diesel czy LPG na LPG minimalnie taniej.wszystko zależy ile auto spala.

#3 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:39

Diesel czy LPG moim zdaniem lepiej jest miec diesla mialem lanosa w gazie i powiem wam ze byl to super samochod do puki nie zalozylem gazu jakis czas pracowalo to dobrze ale potem byly juz tylko same problemy z gazem stale strzelal itp a potem bul mercedes okular 290 tdi i obecnie mondeo diesel 2002 to calkiem inna bajka zadnego problemu i malo pala

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:41

Diesel czy LPG żeby zatankować LPG musisz mieć kase a diesla już nie koniecznie... ;) ja mam LPG i przy pojemności 1.3 i 55km pali mi ok 8l gazu co przy cenie 2zł za 1l 100km kosztuje mnie 16zł...jak dla mnie jest to bardzo mało.jednak 1.3 nie ma porównania z 1.9TDI który o wiele droższy nie jest w utrzymaniu...

na gazie zrobiłem 65 tyś i nie było żadnego problemu...ale i tak mój następny samochód to będzie Diesel

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:45

Diesel czy LPG Fiesta 95r 25 tyś km 1300, potem 2000r i 40 tyś na LPG bez problemu.
Audi 80 B4 93 rok 102 tyś. km 2000 jakiś 2 tyś. km na LPG i tez nic.

Na początku przez pierwsze 100 km kichały ale później normalka.
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#6 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 11:59

Diesel czy LPG ja mam Audi 80 1,8s + LPG, 65tyś na gazie i nawet świec nie wymieniałem,chodzi elegancko a spalanie to od 8 do max 12 (jazda po autobanie na full gwizdku),mam jeszcze passata 1,9TDi 115KM, to spalanie od 5-9(jazda po autobanie na fulla).

@pioter-co masz na myśli pisząc że na tankowanie LPG trza mieć kasę?

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 12:23

Diesel czy LPG LPG kupisz tylko na stacji a ON nie tylko ;) znajomy miał kadeta 1.6D to na rope którą wyjeżdził robił cały czas u ojca a lał do oporu z beczki 1000l... :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2007 - 12:31

Diesel czy LPG Witam. ja mam punto II 1.9d i wakacje spuszczałem rope ojcu z kombajnu coś w tym jest. sąsiad ma omege 2.0 w gazie i jeszcze 2 paki mu poleci ale wtedy to już pije bez ograniczeń do 20 na setke ;) mi pali 5.5 do 6 a jeździ sie całkiem przyzwoicie, choć 2 paczek nie poleci :(

#9 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 30 wrzesień 2007 - 13:16

Diesel czy LPG zgadzam się z Pioterem, ja też nie płacę za ON tylko podjeżdżam i rureczka do wlewu ;)

u mnie Golfy palą coś granicach 5-6 l (można i więcej ale po co komu się spieszyć - można jeszcze dopłacić mandatem) to chyba troszkę więcej niż LPG ale przyjemność z jazdy nieporównywalna...
all rights reserved

#10 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 15:12

Diesel czy LPG jak ktoś mało pomyka to ojciec troszkę da spuścić ale tak czy siak trza za to zapłacić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 16:36

Diesel czy LPG Porównywanie Lanosa z jakąś tam cienką instalacją do diesla jest nieco nie uczciwe. Trzeba by było ocenić np. z instalacją sekwencyjną.

#12 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 30 wrzesień 2007 - 19:56

Diesel czy LPG no coz w tym czasie kiedy zakladalem ta instalacje sekwencyjne dopiero pokazywaly sie na rynku i byly bardzo drogie okolo 4do 5 tysi ainstalacja ktora mialem byla mieszalnikowa z komputerem i kosztowala w tym czaie 2300 zl co bylo rozsadnym kompromisem poniewaz najtansza instalacja kiepskiej firmy kosztowala jakies 1700

#13 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 październik 2007 - 18:44

Diesel czy LPG wydaje mi się, że to wszystko zależy od jakości montarzu instalacji LPG! jakiś czas temu miałem seata z silnikiem 2,0 na wielopunktowym wtrysku i zwykłą instalacją gazową i były z nią same problemy, jak nie kichał to obroty szły w dół (albo w górę), albo jak tylko zatrzymałem się na światłach i rzuciłem na luz to gasł i trudno było go potem odpalić! Wydawało by się, że to tylko kwestia wyregulowania, ale gdy to zrobiłem to na benzynie szedł jakoś słabo! i tak w kółko! Z kolei kolega zamontował taką samą instalację do vectry też na wielopunkcie i bryka mu bez problemu! Zależy na jakich "fachowców" od LPG się trafi!!!

#14 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 01 październik 2007 - 18:46

Diesel czy LPG my założyliśmy sekfencyjny i na 50l robi nam 450km to chyba dobry wynik nie> ?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#15 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 02 październik 2007 - 19:08

Diesel czy LPG Moim zdaniem lepiej wychodzi się jak się ma samochód na ON... Mam porównanie bo przez 4 lata jeździliśmy Volkswagenem Passatem 92r. 80KM z normalnym gazem... Na poczatku zdawało się że tanio jest, ale po 3 latach używania samochodu wysadziło nam uszczelkę pod głowicą, koszt ok 500zł, za rok znowu to samo, kolejne 500zł to i za 3 razem silnik nadaje się tylko do wymiany bo jest przegrzany i bierze olej jak szalony... Wiadomo gaz spala się w większej temperaturze to i silnik ma większą temperaturę, a to nie poprawia sprawności silnika... A spalanie gazu w cyklu mieszanym wynosiło ok. 10l/100km... Od roku mamy Fiata Bravę z silnikiem 1.9 JTD 105KM... Spala w cyklu mieszanym ok. 5,5l/100km,a w trasie wynosi nawet poniżej 5l... Jeździ się bardzo dobrze, silnik sprawuje się bez zarzutu tylko wiadomo, że trzeba dbać jak w każdym samochodzie... No i wiadomo, że od ropy można odpisać co jakiś czas podatek, więc jak się bierze paliwo na faktury to wychodzi taniej jazda samochodem na ON niż LPG... Trochę się rozpisałem, ale... ;)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#16 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 08 październik 2007 - 20:03

Diesel czy LPG Ja jeżdżę na gazie od siedmiu lat. Najpierw Deawoo Nexia, potem Lanos i teraz Tacuma. Jedno jest pewne na instalacji nie można oszczędzać. Lać dobry olej i na czas zmieniać. No i jeszcze jedna sprawa gaz tankować w dobrych stacjach albo w znajomych. Ja kilka razy zatankowałem w drodze gdzie popadło i miałem problemy dopuki gazu nie wyjeździłem.

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 21:03

Diesel czy LPG Ma ktoś merca c klasa z lpg podobno mercedesy bardzo nie lubią gazu, a mam takiego czarnego nagranego i sam nie wiem czy warto bo gaz trzeba by jeszcze założyc

#18 Share lukasz22

lukasz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo budownictwo stolarstwo

Napisany 08 październik 2007 - 22:37

Diesel czy LPG czesc ja mam wektre z gazem 6 lat juz sie troche psuje ciagle awarie i mam tez skode oktawie 1.9tdi powiem wam ze prawie na to samo wychodzi a komfort jazdy nie poruwnywalny pozdro

#19 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 październik 2007 - 21:18

Diesel czy LPG ja mam bmw 525 td przejecjalem nia 30 tys. na roznym paliwie i jest ok.ogolnie auto ma 305000 tys i zadnych problemow z silnikiem.
nastepny na 100% bedzie diesel ale to juz 530d.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 październik 2007 - 21:29