Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat ścierniskowy do 70-90KM

218 odpowiedzi na ten temat

#141 Share tomitko

tomitko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 maj 2015 - 00:57

Połączone

witam, jestem nowy na forum. posiadam ciagnik renault ceres 1998 rok silnik john deere 85 km, chcialbym dokupic do niego agregat scierniskowy. ogladalem lemken smargard 80 2.60 cm, agro-masz 2.60 i agro-masz 2.20. stad moje pytanie, ktory z nich bylby najlpiej dobrany do tego ciagnika, lemken oraz agro-masz (oba 2.60 i to uzywki), oba w cenie 7400, a szerokosc 2.20 w cenie 7800- ten nowy.  ziemie srednie, raczej bez borowiny itp. nie mam gorzystych pol. co radzicie, wiem ze pisza ze mniejszy ale szybciej jedzie, ale czy ktos posiada taka moc i ktorys z tych agregatow?? podobne lemken idzie lzej niz agro-masz, czy o prawda? ktory z tych wybralibysci?? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat ścierniskowy do 70-90KM Dzisiaj, 06:03
  •  

#142 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 maj 2015 - 06:12

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Zależy jakie masz zimie kolego. Wuja takim ceresem ciągał 3 metry, ale nie robił głęboko bo około 5-7 cm oraz nie mógł sie rozbujać. James sam gruber 100 konnym jd rozbijałem do 12, u nas ziemie od 3-6 ale lekkie w uprawie wiec zależy co masz na polu.

#143 Share Bupr

Bupr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 maj 2015 - 07:48

zapomnij że pojedziesz ze smaragdem takim pierdkiem. U mnie jak się chce przeryć głębiej to w 7 łapach na 2.10 szerokości roboczej 90 km stęka pod górę.

#144 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 17 maj 2015 - 07:57

Wg. Lemken do tego agregatu 2,6m potrzeba do 120KM!!! Oczywiście że na lżejszych glebach da radę mniejsza moc ale nie 85KM. Do takiego ciągnika to max 2,2m.

#145 Share tomitko

tomitko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:44

ok dzieki za tak szybka odpowiedz, chyba faktycznie 2,20 bedzie lepszym wyborem. 

#146 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:47

przy 2.6m da rade ale to nie robota :( nie ma predkości i to wszystko nie miesza sie tak jak należy a żeby to wszystko ładnie wygladało musisz ciagnikiem osiągnąć odpowiednią predkość a 85KM i 2.6m tego nie osiagniesz (sam praktykowałem lambo. 85KM z 2,6m) 

Kup  2,1 bądź 2,2m i bedziesz zadowolony :) a pisałem w/w o ziemiach różnych o glinach jak i o piaskach bo i tak jak gleba zwiezła ta ciagnik ma zaparcie i idzie tak samo jak na piachu ze wzgledu na to iż na piasku sie on po prostu topi i grzebie

#147 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 maj 2015 - 15:16

Łączę z http://www.agrofoto....owy-do-70-90km/

#148 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 17 maj 2015 - 21:17

przy 2.6m da rade ale to nie robota :( nie ma predkości i to wszystko nie miesza sie tak jak należy a żeby to wszystko ładnie wygladało musisz ciagnikiem osiągnąć odpowiednią predkość a 85KM i 2.6m tego nie osiagniesz (sam praktykowałem lambo. 85KM z 2,6m) 

Kup  2,1 bądź 2,2m i bedziesz zadowolony :) a pisałem w/w o ziemiach różnych o glinach jak i o piaskach bo i tak jak gleba zwiezła ta ciagnik ma zaparcie i idzie tak samo jak na piachu ze wzgledu na to iż na piasku sie on po prostu topi i grzebie

Niestety ale nie do końca się z Tobą zgodzę odnośnie zwięzłej gleby i piasku. Uwierz lub nie ale są takie gleby zwięzłe gdzie C360 ma problem z 2. korpusowym pługiem UG (2x30cm). Nie wieżę że na piachu będzie podobnie. Agregatem tym jak sama nazwa wskazuje głównie zrywamy ścierniska i tu raczej ciągnik ma niezłą przyczepność. Najgorszym przypadkiem jest ciężka rędzina w mokrej połówce roku ( do żniw oraz w żniwa) a po tym susza. Jak zeschnie się to stabilna jazda nic nie pomoże jak asfalt trzeba zrywać:) 

Reasumując to nawet na lekkiej glebie nie będziesz miał lekko osiągnąć dobrych efektów tym 2,6m. Do tego jest to dość ciężka maszyna a Ceres jest dość lekkim ciągnikiem i bez porządnego dociążenia przodu może być problem ze stabilnością. Te 85KM to i 2,2m porządnie wykorzysta. 

#149 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 maj 2015 - 05:47

Zgadza się do takiej mocy to 2,2 m. Jednak wielu musi mieć 3 m i 7 łap bo sąsiad taki ma. Kupowanie agregatów ścierniskowych 3 m do ciągników o mocy koło 100 KM to głupota. Bo to drapie zamiast robić to co ma robić. Nie zależnie czy piach czy cięższa gleba na te 15 cm trzeba wymieszać. A agregaty ścierniskowe są energochłonne. Więc zapas mocy dla prawidłowego wymieszania gleby musi być. Jeśli komuś zależy na szerokości roboczej to proponuje zaopatrzyć się w talerzówkę. Może zrobi ciut gorzej ale potrzebuje mniej mocy w stosunku do szerokości roboczej.

#150 Share tomitko

tomitko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 maj 2015 - 14:54

http://olx.pl/oferta...html#a114d34765

co sadzicie o tym agregacie, warto?? przypominam ciagnik 85 km, czy lepiej juz kupic nowy?? zastanawiam sie tez nad agro0lift 5 lap z osprzeten lemken.

prosze o porade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 19 maj 2015 - 22:37

polecam agregat z belką zaczepową,bo ja niemam i jak przyjdzie samemu zaczepiac to szlag mnie trafia. I można też też się zastanowic nad 2,2m 11rap typu podwójne serce sam mam taki i wiele osób pożyczało na rędziny jak sucho było bo te z podcinaczami im z ziemi wybijało

#152 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 20 maj 2015 - 07:20

Jeśli są haki na ramionach tylnego tuza to nie ma żadnego problemu z podczepianiem. Co do grubera na 2,2m 11 łap bez podcinaczy to też jestem tego samego zdania że na rędzinach lepiej się sprawdza. Porównywany był z kilkoma agregatami ścierniskowymi i efekt był następujący: jak sucho na polu bez porównania lepiej uprawia i nie wyrzuca go z gleby, jak mokro to łatwiej go zapchać ale i przy tym z podcinaczami szału nie było ( ogólnie jak mokro to się na rędzinach tymi sprzętami nie robi bo brył tylko narobi). Ja wybrałem ok 2m ale 9 łap bez podcinaczy i jestem zadowolony. 

#153 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 20 maj 2015 - 16:08

Niestety ale nie do końca się z Tobą zgodzę odnośnie zwięzłej gleby i piasku. Uwierz lub nie ale są takie gleby zwięzłe gdzie C360 ma problem z 2. korpusowym pługiem UG (2x30cm). Nie wieżę że na piachu będzie podobnie. Agregatem tym jak sama nazwa wskazuje głównie zrywamy ścierniska i tu raczej ciągnik ma niezłą przyczepność. Najgorszym przypadkiem jest ciężka rędzina w mokrej połówce roku ( do żniw oraz w żniwa) a po tym susza. Jak zeschnie się to stabilna jazda nic nie pomoże jak asfalt trzeba zrywać :)

Reasumując to nawet na lekkiej glebie nie będziesz miał lekko osiągnąć dobrych efektów tym 2,6m. Do tego jest to dość ciężka maszyna a Ceres jest dość lekkim ciągnikiem i bez porządnego dociążenia przodu może być problem ze stabilnością. Te 85KM to i 2,2m porządnie wykorzysta. 

Mam na mysli piasek  typu VIz i powiesz mi ze ma tu 360c lekko? nawet z 2skibami? a mniejsza z tym ja pisałem o ścierniskowcu i pracowałem tą maszyną i wiem dokładnie co to jest glina a piasek. Wyobraż sobie ze na naprawde mocnej glinie przy suszy to nawet i gruber nie wejdzie w glebe, i wystepuje wowcasz drapanka nie robota są różne warunki rózne ziemie. A to ze jak określiłem ziemie słabe PACHEM to dla jednego moze byc i IVklasa :P znam takich :(

A Kolego pracowałeś ścierniskowcem na owych ziemiach? 

#154 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 20 maj 2015 - 18:35

I tak Ci nie uwierzę :) Wiem co to ciężka gleba i nikt nie wiśnie mi kitu że piaszczysta VI może być porównywalna w ciężkości uprawy.

Pracuje u siebie na II i IIIA ( z reguły rędziny i płowe oraz trochę borowiny), ale mam kontakt z IV, V ( piaszczyste i gliniaste). Co prawda mam gruber bez podcinaczy jak wyżej pisałem i uważam że daje on lepsze rezultaty w uprawie niż agregat ścierniskowy z podcinaczami ( jedynie po nim równiej na polu).

Edytowany przez akmaly, 20 maj 2015 - 18:38.

#155 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 20 maj 2015 - 19:26

Mylisz pojecia nie pisałem o uprawie a to juz do uprawy doszliśmy :P 

Wspomiałem o tym ze na litym piasku ciągnik ma duzo cieżej niż chociażby na V. a zgodze sie z Tobą iż uprawa gliny a piasku(gleby piasczyste ,rozsypne) jest nie porównywalne.

Gruber bez podcinaczy to popularny kultywator. Prawda? 

Uwazam ze równiez sie ze mną zgodzisz

przykład pedzisz polem kultywatorem Vklasa wjeżdzasz na VI i odrazu jest ciężej grząsko,miękko

ps. nie staram sie udowadniać ze glina jest lżejsza w uprawie od piasku tylko mam na myśli ową strukture gleby i jak to po części wpływa na prace jak to nazwać uciągowe :) . Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi trudno to opisać trzeba tego doświadczyć 

#156 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 20 maj 2015 - 19:47

Gruber o jakim piszę to nie jest popularny kultywator, a np: http://sprzedajemy.pl/gruber,196495

Cały czas piszemy o uprawie agregatem ścierniskowym do ciągnika 85KM jak kolega wyżej zapytał. 

Zgodzę się że na pusto ciągnik ma ciężej jechać po tych piaszczystych glebach ( np po orce przejechać polem) ale w uprawie jest dużo lżej. 

Mam doświadczenia jakieś tam - teść ma trochę takiej gleby i u niego mimo pagórków jest dużo lżej uprawiać niż na rędzinach. Bez porównania.

#157 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 20 maj 2015 - 20:00

Własnie :) Tylko zę agregat podorywkowy nie sł€ży do uprawy jego przeznaczeniem jest podorywka nie uprawa ,na piaskach mozna to jakoś wykonać ale na glninach bardzo cięzkie w realizacji w przeciwieństwie do Twojej maszynki ,z wiekszą ilością łap, i geściej osadzonymi.

#158 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 20 maj 2015 - 22:15

Rozbawiłeś mnie:) Sprawdź co to jest podorywka. Pomogę Ci - Podorywka to płytka orka wchodząca w skład "uprawek" pożniwnych.

Uprawy gleby z reguły dzielimy na: przedsiewne, pożniwne, a także przedzimowe, wiosenne oraz pielęgnacyjne. Ale to wszystko to uprawa gleby:)

Ja szukałem pod swoje gleby maszyny zastępującej pług podorywkowy. Sprawdziłem że najlepiej sprawdza się ten gruber - mimo że pozostawia małe rowki na polu i nie ma wału ( mam takie sprężyny co rozciągają resztki ) efekt jest naprawdę bardzo dobry. No i jeszcze jest jeden plus - mogę pracować przy mniejszych wilgotnościach gleby gdzie tradycyjny agregat ścierniskowy ma duże problemy. 

#159 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 20 maj 2015 - 22:35

w pełni zgadzam się z akmaly. A co do wyboru mam lemkena 2,2m 11łap a kuzyn ma mandama 2,6m 6 łap z podcinaczami mój brat porzyczał oba i mają takie samo zapotrzebowanie na moc tylko że mandam bierze 40cm więcej efekt na polu taki sam.Każdy powinien wybrac sam popodglądac troche u innych i dokonac wyboru co będzie lepsze na daną ziemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 24 maj 2015 - 20:50

a czy warto kupić gruber Unia kos 2,1m z zabezpieczeniem na sprężynach z 2009r w idealnym satnie za 7,5tyś. zł. na IV- VI klasę czy lepiej poszukać 2,6 m i innej firmy, do ciągnika 85KM ?