Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat ścierniskowy do 70-90KM

218 odpowiedzi na ten temat

#121 Share ludwik1983

ludwik1983

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 08:24

Agregat ścierniskowy do 70-90KM panowie jaki agregat ścierniskowy do farmtraca 675dt czy lepiej szukać talerzówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat ścierniskowy do 70-90KM Dzisiaj, 18:23
  •  

#122 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 17:46

Agregat ścierniskowy do 70-90KM agregat ścierniskowy a talerzówka to dwa różne narzędzia a znajac życie człowiek chciałby jedna nadajace sie do wszystkiego a tak to nie ma znam to po sobie :) he i do tego aby było nowe i tanie :D do rzeczy do farmtraca z moca 75KM uważam iż co do agregatu ścierniskowego to max to 5łąp a co do szerokości to 2.1-2.2m bedzie OK a co do talerzówki to wszystko zalerzy jaką masz na mysli bo człowiek by chciał róznież z hydropakiem (uniwersalne zastosowanie uprawa/ siew lub łacznie ) z hydropakiem bym sobie darował a zawieszana hmm 2.7 ciagac by raczej dał rade tylko czy da rade podnieść szczerze to raczej bedzie cieżko

#123 Share PRZEMOxD11

PRZEMOxD11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:RÓŻNE

Napisany 29 sierpień 2014 - 10:15

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Witam panowie, mam dylemat jaki agregat ścierniskowy wybrać do swojego ciągnika. I tu pytanie do was, posiadam MF 6150 (95km) i zastanawiam sie czy kupić agregat posiadający 2,1m (5łap) czy 2,6m (6łap). Ziemie posiadam różne począwszy od klasy III kończącej się na VI. Poradźcie co mam wybrać. Z góry dziękuje za jakaś odpowiedz.
Pozdrawiam.

#124 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 13:41

Agregat ścierniskowy do 70-90KM zdecydowanie na 5 łap,ja do 95KM wziąłem właśnie taki i powyżej 9km/h nie da rady,w ciągniku ważna jest poj.skokowa silnika żeby konie mechaniczne nie były ,,naciągane" a twój MF ma podobną pojemnośc jak mój Case więc i moc efektywna będzie porównywalna ,nie wiem dlaczego producenci piszą szerokośc 2,1m jak mój gruber firmy KWAS ma 2,4m mierząc po zewnętrznej łącznie z lemieszykami podcinającymi

#125 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 16:08

Agregat ścierniskowy do 70-90KM PRZEMO zastanów się nad talerzówką plus jakiś wałek u nas spółdzielnia mając kilkaset ha widzę w tym roku kupiła talerzówkę do ciągnika ok 200 km i mając kilkuletni ścierniskowiec nie używała go obok rolnik ok 60 ha też miał z 5 lat ścierniskowca i kupił teraz talerzówkę wałek doprawiający śrobił sobie sam dopasował do swoich potrzeb mówi mniej paliwa szersza szerokość pracy i pole równe ja też chciałem kupić ścierni ale po tym widoku dokupię wałek do mej talerzówki

#126 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 17:10

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Zdecydowanie 6 lap, swoim 88KM bez problemu daje rade w agregacie 2,6. Na piachu przekraczam 10km/h przy 10cm. Na glinie czy na III klasie jest juz ciezej ale bez wiekszych problemow
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#127 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:24

Agregat ścierniskowy do 70-90KM 6 łap, 2,6m do 88KM? Ty o glinie piszesz? Chyba do drapania piachu bo w lepszej ziemi to z miejsca nie ruszysz:) U mnie II, IIIa i na niektórych kawałkach problemy ma 120KM w JD z takim agregatem. Ale ziemia ziemi nie równa. Ja mam w MF 80KM gruber na ok 2m i jest dużo lżej jak w typowym agregacie a wg. nie tylko mojej opinie uprawia lepiej - szczególnie jak jest sucho na polu. Co do talerzówek to żadna nie zrobi ta jak agregat i nie wypisujcie bzdur. Agregat talerzowy to nie talerzówka i on rzeczywiście ładnie robi.

#128 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 19:27

Agregat ścierniskowy do 70-90KM 95km najlepiej agregat 2,6m bo przy agregacie 2,1m mozesz nie brac nawet szerokosci ciagnika

#129 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:27

Agregat ścierniskowy do 70-90KM tu nie o szerokość chodzi ale o moc ciągnika( jaki to musi być ciągnik żeby był szerszy niż 2,4m) popieram wypowiedź akmały 6łap i głębokość 10-12cm to zanim ci się turbina załączy silnik udusisz jak nic wiem co piszę z doświadczenia a nie z tego co polecają producenci

#130 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:52

6 łap, 2,6m do 88KM? Ty o glinie piszesz? Chyba do drapania piachu bo w lepszej ziemi to z miejsca nie ruszysz:) U mnie II, IIIa i na niektórych kawałkach problemy ma 120KM w JD z takim agregatem. Ale ziemia ziemi nie równa. Ja mam w MF 80KM gruber na ok 2m i jest dużo lżej jak w typowym agregacie a wg. nie tylko mojej opinie uprawia lepiej - szczególnie jak jest sucho na polu. Co do talerzówek to żadna nie zrobi ta jak agregat i nie wypisujcie bzdur. Agregat talerzowy to nie talerzówka i on rzeczywiście ładnie robi.

Pisze o takiej glinie jaka mam u siebie, na cudzych polach nie probowalem wiec nie wiem, agregatem na wzor ug kombi musialem 3razy przejechac zeby pole nadawalo sie do siewu, a z gruberem wiekszych problemow nie bylo, co innego z plugiem 4x35...

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share PRZEMOxD11

PRZEMOxD11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:56

Agregat ścierniskowy do 70-90KM O masakra panowie już mam totalny mętlik w głowie jeden mówi tak drugi tak i nie wiem co mam zrobić ;/

#132 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:14

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Panie i panowie, czy ktoś z Was używał może coś takiego http://allegro.pl/ag...4525271354.html lub coś takiego http://otomoto.pl/ag...ik-A192693.html Czy te maszyny są godne uwagi, czy lepiej omijać łukiem?

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#133 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 21:41

Agregat ścierniskowy do 70-90KM 2.6m 6 łap traktor 90km na piachach radzi sobie super Ja mam 2.2 11łap traktor 80km na równym polu bardzo fajnie sobie radzi ale na górach ok7km/h to już troche za wolno ziemia III i IV klasa

#134 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:45

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Kolego PrzemoxD11 - może coś Ci pomogę. Ostatnio na dniach pewna bardzo bliska mi osoba miała ten sam problem co ty. Ciągnik MF3080 ( ok 100KM 6cyl.) i poradziłem mu aby pożyczył sobie taki jak go interesuje i próbował. Na początek poszedł Mandam 5 łap 2,2m i nie miał co z nim robić:) W zasadzie to wcale ładnie nie uprawiał ale prędkość była super. Później poszedł Mandam 6 łap 2,6m no i tu zonk - nie daje rady, na lekkiej ziemi idzie ale trochę rędzinki i klops a do tego ciężki w ch... Na koniec ode mnie wziął ten gruber na 2m 9łap i w zasadzie to nic go nie odczuwał ale co lepsze uprawiał najlepiej z tych 3. Jakby miał do niego jeszcze po dwie łapy to myślę że byłby zadowolony. Jedno ale tylko co do gleby - w mojej okolicy są gleby ciężkie, rędziny na podłożu wapiennym a i borowina się trafia. Na płowych ziemiach można i ten 2,6m brać ale jak masz ciężkie gleby to będzie ciężko. Co do samego agregatu ścierniskowego to on musi mieć ok 10km/h prędkość, gruber może trochę wolniej. Co do talerzówki to żadna nie zerwie tego ścierniska tak jak wcześniej wspomniane. Co do agregatu talerzowego to tylko widziałem jak gość tym robił i nawet ładnie mu szło - bez porównania lepiej niż talerzówka.

#135 Share PRZEMOxD11

PRZEMOxD11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 08:04

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Posiadam już grubera rabewerk 11 łap na trzech ramach ale jest bez niczego z tyłu i później trzeba to przebronować i marnować paliwo, na początku myślałem dorobić brony później dorobić wałem ale mój sąsiad ma wałek i to nie zdaje egzaminu bo i tak ziemia po uprawie jest nie równa i musi to bronować. Zrobie właśnie tak jak mówisz najpierw pożyczę na 5 łapach a później na 6 łapach bo mam taką możliwość i zobaczę jak będzie się MF z nimi zachowywał. Oba agregaty unia kos także zobaczy się :D. Dziękuje za podpowiedzi panowie ;)

#136 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 08:26

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Więc masz jeden z najlepszych agregatów, załóż talerze i wał i będzie mógł po nim siać. B w nim najważniejsze są talerze, lub nawet mała talerzówka, sam wał nie zrobi dobrego efektu.

#137 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:!! RoLnIcTwO !! MoToRyZaCjA !!

Napisany 30 sierpień 2014 - 10:31

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Bierz 2.2m 5łap i bez zastanowienia. Bo wiadomo że bedzie dawal rade w nim. Znajomy ma Valtre 105km to w unii kos 2.6m jak dobrze zapusci to ciagnik ciagnie ale czuje i to ostro.

#138 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 09:06

Agregat ścierniskowy do 70-90KM Ja mam takie coś - http://www.autogield...y,II4ACAEE.html
tzn. inny gruber i oryginalne te grabki na solidnej ramie. Szczerze to nie potrzebuję ani wału ani talerzy. Żadnych bron nie zakładaj bo jak złapie słomy to zapcha. Te grabki odginała się w kierunku jazdy i jak złapie kupkę słomy to ładnie ją rozścieli na polu. Talerze w agregacie to nie talerzówka - one mają za zadanie wyrównać te rowki po łapach a w typowych agregatach za ostatnim rzędem łap wychodzą rowki jak po sadzarce do ziemniaków i te talerze to równają. Wał tylko to dociska. Talerzówka się nie sprawdza ponieważ z reguły jest ustawiona pod jednym skosem i ściąga ciągnik pod jedną stronę. Pożycz i zobacz ale masz dobry sprzęt w domu a zima się zbliża więc trochę roboty i dorobisz talerze plus wałek i żaden ścierniskowy tak nie uprawi.

Edytowany przez akmaly, 31 sierpień 2014 - 09:06.

#139 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 13:53

Jakiś czas temu pytałem o szerokość agregatu, ale musiałem przełożyć jego zakup na ten rok i tak miałem zamiar kupić Mandam Kus 2.2m z wałem T-ring, siewnikiem poplonów, ale ostatnio znalazłem coś takiego: http://www.expom.com.pl/grom.html.

Zapotrzebowanie mocy to 70-90km więc powinien dać radę, który rodzaj jest lepszy? 2 czy 4 belkowy? Ściernia u nas są raczej niskie i słoma zbierana.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:10

stig na tych spręzynach sobie daruj....

jak chcesz coś porządnego to

http://www.expom.com.pl/ajax.html

pracuje takim czasami u siebie jak porzycze od brata 3m i ciągnik 120 km i pracuje sie super.