zbych

Agregat ścierniskowy do 70-90KM

Polecane posty

zbych    6

Panowie jaki agregat (wielkość,marka) do Farmera 81 KM - proszę o porady. Nie kniecznie muszą być to nadroższe sprzęty - najlepiej coś w miarę dobrego za rozsądne pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam ci agregat KUS firmy mandam bardzo solidna konstrukcja firma robi głównie na eksport :) bardzo dobrze robi mam taki 3 metrowy kosztował 12 tys( zabezpieczenie bolcowe) naprawdę dobra maszyna:) wejdz sobie na ich stronę tam masz opisane szerokości do ilości koni mechanicznych i trzeba im przyznać ze tak jak piszą tak jest bo sam się przekonałem ze żeby gruber dobrze pracował musi mieć odpowiednia w miarę szybką prędkość roboczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Z jakim ciągnikiem ten 3m pracuje ? Jak zabezpieczenia bolcowe się sprawdzają ? Duża była różnica w cenie pomiędzy bolcami, a sprężynami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągnik 140 koni:) to tak 3 metrowy bolcowy 12 tys ze sprężynowym 15tys a oni jeszcze maja taka opcje ze jest podwójny wał z tyłu i tam jest dopłata o ile się nie mylę 3 tyś dopłaty:) wiesz nie robiłem sprężynowym to śie nie wypowiadam:) nie mam kamienia na polu to uznałem ze szkoda kasy na to:)

 

tylko sam sie przekonałem ze miedzy sprzedającymi jest nawet do 3 tysięcy różnicy..... bo oni sami z firmy nie sprzedaja tylko przez przedstawicieli ale sami mi powiedzieli gdzie dzwonić i mi gościu z pod kielc przywiózł od razu a koles co jest odemnie 30km chciał 3 tysiace wiecej i powiedział mi ze bedzie miał za 3 misiace....;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

ja mam sprzet z tej firmy http://www.skotarek-maszyny.pl/ pracuje nim 3 sezon zadnego problemu ja za 2.6 na zabespieczeniu kolkowym placilem 10tys brutto za sprezynowe chcieli 13tys do twojego ciagnika proponuje szerokosc 2.1m cena takiego jest odpowiednio 9tys na kolku i 11.5tys na sprezynie ceny wystawili na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik0020    0

ja tez polecam szerokosc 2.1 bo bez predkosci 10-12 km nie zrobisz odpowiedniej uprawy a co do firmy to wybierz jakąs ciezka maszyne i najlepiej z regulacja kata natarcia zebow co przyda ci sie w suchych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Do tej mocy też polecam 2.1 mam Pronara 90KM i w 2.1 ma co robić. Z bierną maszyną liczy się prędkość. Widziałem że Mandam 2.2 z Premium trade kosztuje 9 400zł. Ja mam Brodnicę i też nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja w tym roku kupiłem agregat scierniskowy agro masz 2.2m i myslałem ze bede mogł szybciej ganiac ale niestety niema czym a mtz ma ten sam silnik co farmer a myslałem zeby sobie wziasc 2.6 m tak na przyszłosc jak bym kiedys kupił wiekszy traktor a za ten agregat daŁEM 7400 dowozem :) jestem zaDOWOLONY BO IDZIE SZYBCIEJ NIZ PŁUGIEM I NIE TRZEBA BRONOWAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam do ciągnika o mocy 91 km zamówiłem agregat podorywkowy marki Rabe Werk 2,30 m na 11 pojedynczych łap z wałkiem i zaganiaczami na sprężynach i mam pytanie jak wasze ciągniki radzą sobie w takim sprzęcie z jaką prędkością pracujecie i na jakiej głębokości.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam MTZ 952 90km i chce wziąść nowego grubera z agromaszu z tyłu z jednym wałem tylko nie wiem jakiego 2,2 czy 2,6 z 2,2 to by sobie spokojnie radził i prędkość by była napewno ale zastanawiam się nad 2,6 ale nie wiem czy czasem nie okarze się za szeroki jak na ten traktor co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Jasne że da radę pociągnąć,pytanie tylko jaki będzie efekt. Ja sam posiadam grubera agrofaktory 2.2m na sprężynach i pracuje z nim mf-m 85km i uważam że ta szerokość do niego jest optymalna, można pojechać szybko, jest maleńki zapas mocy który przydaje się na górkach i na bardziej gliniastych glebach. Usiebie też musisz wziąć pod uwagę jakie masz ziemie no i to żebyś mogł nim pracować ze stałą prędkością min. 10-11km/h bez względu na warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Do MTZ 952 trudno wybrać ;/ Bo jest lekki to jest jego problem ! Ja mówie że Unia Kos 2,6 :)

 

Na pewno da radę z 2,6m. Nawet takimi ciągnikami ciągają 3 metry.

Za szerokich tez niema co ;/ Może i ciagają 3 metry i jaki są efekty pracy ? I jeszcze są te ciągniki MTZ za lekkie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

2,6m to według mnie byłby optymalny wybór, chociaż jak zauważono wcześniej - zależy jakie masz gleby i jaki ukształtowanie terenu. Poza tym są użytkownicy, którzy podobnymi lubi takimi samymi ciągnikami pracują z gruberami. Zapytaj o wrażenia osobiście, otrzymasz najpewniejsze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

Witam ja włśnie też chce kupic taki ciągnik jak twój i właśnie myśle nad gruberem i ci powiem że ja wybiore chyba 2,2 bo czy sucho czy mokro to da rade a i zrobi porządnie robote u nas jeden gościu ma mtz 82 i ma do niego 2,4 i zrobi ale nie jest az tak ładnie a kuzyn ma takiego samego grubera do zetora 11441 i mówi że go czuje jak go troche czuje jak go głębiej wpóści ale ale taka jest tylko moja opinia to już twój wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

2,2m to ja agreguje z Ursusem 4514 :rolleyes:. Daje radę na każdym typie gleby. Nie wiem jaka jest masa 952, ale mój sąsiad ma 82TS i agreguje go z Unijnym Kosem 2,6 na zabezp. sprężynowych i daję radę. Możesz zastanowić się nad wersją na mechaniczne zabezpieczenia. W swoim po przerobieniu 80ha zerwałem tylko 2 kołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Jeżeli masz mało zakamieniną ziemię to można wziąść zabezpieczenia na kołki, a jeżeli trochę kamieni jest to już trzeba się rozejżeć za resorami albo spręzynami  :) Bo na kołkowych to nie robota  :( 2,6m to może trochę maławo do MTZ-ta  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

Masa belarusa 952 to 4500kg+obciążniki

Edytowano przez karolste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Wcale się nie dziwię że zerwałeś tylko dwa kołki bo jaką prędkością możesz z nim jeżdzić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Masą nie musisz się przejmować. U mnie Pronar 1025 bez dodatkowych obciążników radzi sobie bez problemu z Kosem 3m, więc Belarus 952 też problemu nie będzie miał, zwłaszcza że u Ciebie to max 2,6m.

8km/h to na zwięzłych glebach za mało, zostają zbyt duże bryły i gleba jest za mało zmieszana z resztkami pożniwnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

powiem tak 952 elegancko sobie radzi z kosem 2,6 S, prędkość w granicach 10 km/h, obroty trzymam na 1700 i wioo ;) 3 zająć polowe :D

 

Edytowano przez gregorius

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca    0
Napisano (edytowany)

Tak jak mówicie. 2,6m to optymalna szerokość do tego ciągnika. Polecam Rolmako bądź Mandam.

 

Kolejne cytowanie, i niedozwolone reklamy. Masz tydzień na przemyślenie.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecasz bo taki sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj