Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kopci z tłumika

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 08:24

Kopci z tłumika witam. Mam mały problem, ponieważ mój Fendt 310 strasznie kopci podczas odpalania ( czarny-niebieski dym), podczas ruszania z większym załadunkiem, kiedy już ruszę wszystko jest ok, np. podczas orania, ale tylko wtedy kiedy zapuszczę głęboko pług i ruszam, później jeśli już wejdzie w stałe obroty nie widać ani pyłku dymu. Winę na silnik nie ma co zrzucać ponieważ, bardzo ładnie pracuje (z odmy nie idzie nawet kropelka oleju), sąsiad ma również Fendt-a z tym, że silnik zajechany ostro ( odmą kapie olej, codziennie plama pod spodem)i o wiele mniej kopci niż mój, praktycznie u niego nie widać większej ilość spalin z tłumika ( lekko niebieski dym) nic wrzucającego się w oczy, w przeciwieństwie do mojego. Jakiś rok temu ruszałem 6 z przyczepą piachu( tylko dla wypróbowania sprzęgła) i nie było nawet dymku, może odrobinę.
Co może być przyczyną takiego dymienia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kopci z tłumika Dzisiaj, 21:17
  •  

#2 Share radeks

radeks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 08:50

Kopci z tłumika a rope jaka leje kolega?

#3 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 08:57

Kopci z tłumika po prostu elektronika musi skomponować mieszankie ilość paliwa do powietrza tego nie pozbędziesz się bez względu na paliwo

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 12:53

Kopci z tłumika JAKA elektronika?? mowa jest o ciagniku 310 C Turbomatic.

Edytowany przez kosti68, 08 wrzesień 2011 - 12:54.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#5 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 08 wrzesień 2011 - 13:50

Kopci z tłumika może wtryski leją

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 14:20

Kopci z tłumika Nie ma mowy o ON ruskiej, normalna ze stacji paliwowej. Jest to Fendt 310 z 1995 roku.

#7 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 15:14

Kopci z tłumika nie wiem czy jest tak u ciebie ,ale u mnie , po wymianie sekcji w pompie wtryskowej przestał kopcić na niebiesko ,tak więc nie zawsze niebieski oznacza spalanie oleju silnikowego !

nowy

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 16:06

Kopci z tłumika Ja bym oddał pompę i wtryski do sprawdzenia a w zależności co się okaże do regeneracji lub wymiany.
Nie wspominałeś że coś przy układzie paliwowym robiłeś więc tyle lat pracy miało prawo się coś zużyć.

#9 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 20:33

Kopci z tłumika Ja bym obstawiał prowadnice zaworów w głowicach a raczej ich uszczelnienia Może byc tak że olej leje się po trzonkach i jest spalany w pierwszych chwilach po rozruchu i stąd to dymienie. Jeśli nie to może też byc winny regulator obrotów w pompie(daje za duża dawkę na przy małych obrotach i silnik nie spala).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 19:39

Kopci z tłumika Kolego miałem to samo u mnie kopcił czarnym dymem z początku a potem czysto była to wina nie do końca otwierającego się zawóra na pierwszym cylindrze od kabiny. Była to wina zużytej szklanki popychacza i olej nie dostawał się na zawory. Szukaj na wszystkich zaworach a jak nic nie znajdziesz to sprawdź ciśnienie na każdym cylindrze może któryś pierścionek puszcza olej tak mi mówił mechanik na początku.

Edytowany przez Maxer, 10 wrzesień 2011 - 19:41.