Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wybrac na 5-7 ha sadu

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:38

Mam ten sam problem, chyba wybiorę nowego DF Agroplus S 4 cylindry 75 kM , trochę za duży ale chciałbym kupić z nim kosiarkę bijakową do gałęzi o szer 2 m, patrzyłem na najmniejsze agrokidy ale to są zabawki (4 cylindry i pojemność 2000).

Od niedawna DF produkuje ciągniki pod nazwą Agrovector jest to ciągnik na gąsiennicach nawet przy 100 konnym silniku :rolleyes:
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wybrac na 5-7 ha sadu Dzisiaj, 11:40
  •  

#22 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 15:17

jaki wybrac na 5-7 ha sadu DF 4 cyl w podstawowej wersji ok 108000 ja wyliczyłem z dodatkowym wyposażeniem (chcę go również nieco używać w polu) podnośnik przód, WOM i obciążnik (11000), opony szerokie(2100), błotniki przednie (700),WOM tylny zsynchronizowany (1300) i wyszło 123000. Oczywiście netto. 3 cylindrowy z turbo jest tańszy o 5000. Od nowego roku miała nastąpić podwyżka o ok 5%. Złożyłem ten model na PROW, ciekawe co z tego wyjdzie.

Gąsiennice do sadu chyba to nie zda egzaminu.

#23 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 15:54

Nie wiem jaki ciągnik wybrac na 5-7 ha sadu jabłonoiowego. Pracował by przy opryskiwaczu 1500l., rotosanie 1,60m i przy podlewani beczko o pojemnosci 5tys. Mam juz Ursusa 2812, we wszystkich pracach dobrze sobie radzi jedynie przy podlewaniu ma troche cięzko. Pomożcie mi cos wybrac.

zalezy ile koni ci brakuje bo za niewielka doplata zamienisz na 3512 a juz na pewno by w beczce sobie lepiej radzil. czy o placa Ci sie kupowac nowy ciagnik na jedynie 7 ha? i tak w ogole to ''5-7ha'' co oznacza? nie wiesz ile masz tego sadu????

#24 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 25 luty 2008 - 18:55

jaki wybrac na 5-7 ha sadu też jestem tego zdania ze lamborghini lampo było by dobre :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 25 luty 2008 - 19:06

jaki wybrac na 5-7 ha sadu witam jeżeli chcesz aby ciągnik mało palił to z tego co słyszałem bardzo dobrze spisują się Landini i McCormick, silnik Perkins, jakościowo też jest bardzo dobrze nie ma co narzekać. Co do JD to fakt spotkałem się z kilkoma opiniami że są dość awaryjne, niestety NH też się specjalnie nie ma czym chwalić, jeżeli NH to bardzo dobre są z serii TCE ale TNN to już niestety nie za bardzo, szczególnie użytkownicy narzekają na zużycie paliwa i jakość też trochę. Zresztą słyszałem te opinie od użytkowników sam nie mam doświadczeń w ciągnikach sadowniczych.
Pzdr
P.S.
Fabryka w Jackowie k/Świdnika to obecnie CBM Polska i powoli wygaszają produkcję ciągników i przenoszą produkcję do Chin, zresztą szeroko o tym pisała prasa rolnicza np. RPT

#26 Share c3603pp

c3603pp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 20:12

jaki wybrac na 5-7 ha sadu Ja proponuje ursusa 4512 sadownika

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!

Edytowany przez robertbara, 30 styczeń 2009 - 20:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 20:22

jaki wybrac na 5-7 ha sadu A może jakiegoś MF silniczek Mitsubishi i podają że MF 2400 osiągają niesamowicie niskie zużycie paliwa, które gwarantuje wspólnie z pojemnością zbiornika 38 litrów maksymalnie długi czas pracy. Ten 4-cylindrowy, 2-zaworowy silnik wyposażony jest w Turbo ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa