Sedzio

jaki wybrac na 5-7 ha sadu

Polecane posty

Sedzio    0

Nie wiem jaki ciągnik wybrac na 5-7 ha sadu jabłonoiowego. Pracował by przy opryskiwaczu 1500l., rotosanie 1,60m i przy podlewani beczko o pojemnosci 5tys. Mam juz Ursusa 2812, we wszystkich pracach dobrze sobie radzi jedynie przy podlewaniu ma troche cięzko. Pomożcie mi cos wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

znajomy ma podobna sytuacje jak ty. ma mf 255 i kupił pare lat temu lamborghini lampo 60. teren ma bardzo górzysty. jeśli masz równy teren to jakiś 60 konny (niekoniecznie z napedem).

a w transporcie tez bedzie pracował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sedzio    0

myslamem o landini Mistral DT55 lub o new hollandzie tnn lub tce, najwazniejsze to zeby byl 4x4 malo palilnak jak landini i sie nie psul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a moze kubote bardzo fajny traktor


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
cena nie gra roli ciągnik musi byc dobry i malo palic

to bierz claas-a i moim zdaniem to będzie najlepsze rozwiązanie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
to bierz claas-a i moim zdaniem to będzie najlepsze rozwiązanie

ale claasy duzo palą (niewiem ale napewno)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
ale claasy duzo palą (niewiem ale napewno)

co niewiesz ale napewno ??? bo ja niewiem o co ci chodzi


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

albo jak chcesz to może New Holland TN75N-A

mały traktorek 76KM 3cyl Turbo

Oś przednia SuperSteer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

5-7 ha sadu to nie za wiele takwięc proponował bym sie rozejzec za urzywanym ursusem 3502 chociaż jeszcze to zależy jakia masz rostawe w między żędziach i w jaki sposub przycinasz korone ale myśle ze przy rostawie ...x 2-2,5m to spokojnie byś mógł sobie dać rade z 3512 v 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Mam ten sam problem, chyba wybiorę nowego DF Agroplus S 4 cylindry 75 kM , trochę za duży ale chciałbym kupić z nim kosiarkę bijakową do gałęzi o szer 2 m, patrzyłem na najmniejsze agrokidy ale to są zabawki (4 cylindry i pojemność 2000), nie podoba mi się również Case, o John Deree sadowniku diler powiedział, że są awaryjne Zetor sadownik stara konstrukcja, WoM musi być załączony z pompą hydr, Ursus słaba skrzynia nie ma pełzających i napędu przedniego skrzynia tylko 28km/h o Landini niestety nie wiem (mało punktów serwisowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@karolwiesz Ile Agroplus będzie kosztował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Mam ten sam problem, chyba wybiorę nowego DF Agroplus S 4 cylindry 75 kM , trochę za duży ale chciałbym kupić z nim kosiarkę bijakową do gałęzi o szer 2 m, patrzyłem na najmniejsze agrokidy ale to są zabawki (4 cylindry i pojemność 2000).

Od niedawna DF produkuje ciągniki pod nazwą Agrovector jest to ciągnik na gąsiennicach nawet przy 100 konnym silniku :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

DF 4 cyl w podstawowej wersji ok 108000 ja wyliczyłem z dodatkowym wyposażeniem (chcę go również nieco używać w polu) podnośnik przód, WOM i obciążnik (11000), opony szerokie(2100), błotniki przednie (700),WOM tylny zsynchronizowany (1300) i wyszło 123000. Oczywiście netto. 3 cylindrowy z turbo jest tańszy o 5000. Od nowego roku miała nastąpić podwyżka o ok 5%. Złożyłem ten model na PROW, ciekawe co z tego wyjdzie.

 

Gąsiennice do sadu chyba to nie zda egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Nie wiem jaki ciągnik wybrac na 5-7 ha sadu jabłonoiowego. Pracował by przy opryskiwaczu 1500l., rotosanie 1,60m i przy podlewani beczko o pojemnosci 5tys. Mam juz Ursusa 2812, we wszystkich pracach dobrze sobie radzi jedynie przy podlewaniu ma troche cięzko. Pomożcie mi cos wybrac.

zalezy ile koni ci brakuje bo za niewielka doplata zamienisz na 3512 a juz na pewno by w beczce sobie lepiej radzil. czy o placa Ci sie kupowac nowy ciagnik na jedynie 7 ha? i tak w ogole to ''5-7ha'' co oznacza? nie wiesz ile masz tego sadu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

witam jeżeli chcesz aby ciągnik mało palił to z tego co słyszałem bardzo dobrze spisują się Landini i McCormick, silnik Perkins, jakościowo też jest bardzo dobrze nie ma co narzekać. Co do JD to fakt spotkałem się z kilkoma opiniami że są dość awaryjne, niestety NH też się specjalnie nie ma czym chwalić, jeżeli NH to bardzo dobre są z serii TCE ale TNN to już niestety nie za bardzo, szczególnie użytkownicy narzekają na zużycie paliwa i jakość też trochę. Zresztą słyszałem te opinie od użytkowników sam nie mam doświadczeń w ciągnikach sadowniczych.

Pzdr

P.S.

Fabryka w Jackowie k/Świdnika to obecnie CBM Polska i powoli wygaszają produkcję ciągników i przenoszą produkcję do Chin, zresztą szeroko o tym pisała prasa rolnicza np. RPT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj