Skocz do zawartości

Zdjęcie

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share amesta

amesta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 22:07

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin Dziękować za miła dyskusję...:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin Dzisiaj, 11:51
  •  

#22 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 08 wrzesień 2011 - 22:10

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin a napisz jeszcze jakim zapleczem dysponujesz? jak duzy jest ten magazyn? masz juz jakiekolwiek doswiadczenie w handlu?
Piszę po polsku!

#23 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 23:36

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin u nas w miescowym handlu oprucz dużego zaplecza ŚOR(bo jeden chce środek na zaraze ziemniaka za30zł inny za50 a jeszcze inny 100zł) mają nawozy (ale to jak mówilas musisz przetrwać) różne nasiona zbóż lucerny,boboku,traw itp sznurki,worki,oleje,smary ogólnie przemysł jest towar to są i różni klijenci kupuje jedno ale widzi że by się jemu to jeszcze przydało i kupuje
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share amesta

amesta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 15:25

a napisz jeszcze jakim zapleczem dysponujesz? jak duzy jest ten magazyn? masz juz jakiekolwiek doswiadczenie w handlu?

Witam!
Pomieszczenie ogólnie 150m/2,z możliwością dobudowy.No muszę tez sporo zainwestować w remont,ale to i tak by mnie nie ominęło.
A jeśli chodzi o doświadczenie..zero.Robię obrót o 360 st.-i chociaż wiele jest na nie...uparłam się !
I mam nadzieje że będziesz trzymał kciuki....:)

#25 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 16:32

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin Ja popieram!!! Otwieraj,powodzenia!!! I nie słuchaj ludzi zawistnych których poprostu w kroku szczypie że ktoś ma pomysł na biznes i go realizuje i jeszcze usłyszysz że "na nich" się dorabiasz :) i w ogóle wiejskie mądrości z serii mchu i paproci :D Działaj, powodzenia!!! :)

#26 Share amesta

amesta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:28

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin Bob..nie dziękuje bo zapeszę..:)

Edytowany przez amesta, 09 wrzesień 2011 - 18:29.

#27 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:40

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin pomysł bardzo dobry ale nie wiem czy da sie z tego żyć . teraz dzwoni sie do firmy i przyjeżdża na miejsce znawca i przywozi od razu środki i faktur <_<

#28 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:49

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin @tobiasz51: racje masz, przyjezdza handlowiec, przywozi srodki i jest po wszystkim. jednak @amesta chcialaby uderzyc w rolnikow mniejszych, takich, ktorzy nie dzwonia do handlowcow, tylko sami jada do sklepu. mieszka w okolicach bydgoszczy, jest tam troche warzywnikow jak i mniejszych rolnikow tradycyjnych. szanse na powodzenie ma, trzeba miec szeroka oferte, nie tylko ŚOR i mysle ze sie uda. ja oczywiscie kciuki za to trzymam:)
Piszę po polsku!

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:59

A jeśli chodzi o doświadczenie..zero.Robię obrót o 360 st.-i chociaż wiele jest na nie...uparłam się !

hehehe koleżanko nie chcę się czepiać, ale obrót o 360 stopni znaczy, że idziesz dalej w tym samym kierunku ;)
Co do sprzedawanych środków, to zależy jak będziesz dobrze doradzać i mieć sporo nowości to i więksi się skuszą.
Powodzenia
PS na zakładanie mikroprzedsiębiorstw są dofinansowania, urząd pracy też ma dofinansowanie dla bezrobotnych, oraz możesz liczyć na ulgi podatkowe i ZUS :)

#30 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:03

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin trzeba próbować bo jak nie spróbujesz to nie bedziesz wiedzieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:15

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin co do dofinansowania to w tej sytuacji najlepszym wyjsciem bedzie skorzystanie z programu ARiMR "tworzenie i rozwoj mikroprzedsiebiorstw" wnioskisie sklada do 7 pazdziernika. mozna dostac do 300tys ale nie wiecej niz polowe kosztow. trzeba w tym celu zatrudnic 3 osoby. i odpowiednio mniej sie dostanie jesli sie zatrudni mniej osob. najlepiej zatrudnic siebie samegego (w tym przypadku siebie sama:) ) i wziac 100tys z unijnej kasy. co do dofinansowania z urzedu pracy to traktowalbym to jako ostatecznosc. kwota niewielka, a z nia wiaze sie blokada innych mozliwosci dofinansowania na bodajze 2 lata.
Piszę po polsku!

#32 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:59

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin Część rolników przychodząc do sklepu już sama wie co chce kupić. Wielkiego doradztwa nie potrzebują więc nie musisz wszystkiego dokładnie wiedzieć na początku a z biegiem czasu to chcąc nie chcąc nauczysz się i obędziesz za wszystkim.

Taaaa dzwonią do handlowca, przywozi towar i fakturkę - znam firmę (duża, ogólnokrajowa) gdzie dostarczane preparaty były pól na pół z przeterminowanymi... Także nie jest tak, że duży jest bezkonkurencyjny. Nikt nie da się kantować. A jednym takim zagraniem można popsuć sobie renomę. Rolnik się odwróci i szuka innego handlowca.

Niedaleko Bydgoszczy- a w którym kierunku? Bo jeśli w kierunku Żnina (południowy zachód od Bydgoszczy) to i ja coś u Ciebie kupie :)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#33 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 20:21

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin kilka lat temu był w Tczewie BADEX(obrót hurtowy środkami)-ci duzi tak u nich kupowali że zbankrutował-ostatkami zrobili sklepik dla właśnie tych rolników mniejszych-w sklepie obroty były o wiele większe niż w hurtowni-dzięki sklepikowi jeszcze kilka lat ciągnęli,a że kierownictwo musiało dostawać wypłatę to i tak koniec przyszedł.

ty będziesz miała co najwyżej sprzedawcę,a sama zajmować się będziesz zaopatrzeniem i księgowością-ogólnie prowadzeniem tego interesu,więc pociągniesz-tylko niech woda sodowa nie uderzy ci do głowy-taki u nas w pobliżu był,że bardziej postanowił zadbać o działkowców i rabatki balkonowe zapominając o rolnikach,ledwie zipie,a drugi tych działkowców prowadzi dodatkowo,głównym odbiorcą u niego jest rolnik,i ten się rozwija-działka i owszem,bo i rolnik ma ogródek .

i dodam że ceny pierdół dla działkowca ma lepsze ja Castorama :D

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2011 - 20:45

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin A ilu w przeciętnej Gminie jest tych DUŻYCH, jak nie będziesz liczyć na tych małych i średnich to zginiesz jak Andzia w parku :lol: taki rolnik owszem kupi mniej ale kupi zabiera się i wychodzi a ten DUŻY kupi więcej ale najpierw obleci wszystkie sklepy na około i jak gdzieś będzie 50 gr taniej jak u Ciebie :D to i tak nie przyjdzie.

Edytowany przez MAT912, 09 wrzesień 2011 - 20:46.

#35 Share amesta

amesta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:09

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin Woda sodowa...a któż to wie co nas czeka w przyszłości... mnie może tylko woda+soda:)
Jeśli chodzi o dofinansowania..to z urzędu odpada bo nie jestem bezrobotna ,a w ARIMR jeszcze nie wiem-bo (takie przy-ziemskie)komp.nie chce otworzyć info.dla beneficjenta.
Pozdrawiam

#36 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:10

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin ma dziewczyna chęci coś robić-i to już jest naprawdę dużo-ja jej życzę jak najlepiej.

wyżej ktoś napisał"na nas chcesz kokosy zbić"(coś w tym stylu)-i tak ktoś zbije-co za różnica?

otwierając sklep tego typu jedynie możemy się cieszyć-zrobi jakąś(jakiś procent rynku)konkurencję-to ceny(marże)mogą się tylko obniżyć.

woda+soda to jedynie przykład jak można się samemu przejechać-gość szukał bardziej wyrafinowanego klienta,zapominając o rolniku,to teraz ma za swoje.

Edytowany przez wiesmag, 09 wrzesień 2011 - 21:18.

#37 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:22

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin @amesta: na zlozenie wniosku masz niewiele czasu. trzeba wiele papierkow zebrac. ja z tego skorzystalem, bardzo fajna sprawa. ale musisz miec porzadny biznesplan. potem musisz zlozyc i czekac na decyzje. nastepnie wezwania do poprawek itp. a na koncu najprzyjemniejsze: podpisanie umowy, zlozenie wniosku o platnosc i czekanie na kase:)

tak na prawde to nie ma alternatywy dla tego programu. sa rozne inne mozliwosci ale zadna z nich nie oferuje dofinansowania do 300tys

Edytowany przez dexterek, 09 wrzesień 2011 - 21:27.

Piszę po polsku!

#38 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:23

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin Moja ciotka ma taki sklep i kokosów z tego nie ma. Przystosowanie sklepu do handlu ŚOR jest kosztowne tj. pozwolenie, przystosowanie magazynu,osobny magazyn itd. Ogólnie teraz jest ciężko coś zacząć tym bardziej, że u nas jest jeden sklep który przyciągnął większość klientów. Najlepsze jest to, że na środkach za 500 zł masz 10 zł więc nie za wiele. Oczywiście budynek musi być ogrzewany cały czas bo jak wiadomo środki ulegą uszkodzeniu podczas mrozu. Ja nikogo nie zniechęcam mówie jak to jest w moim mieście. Jeśli u Ciebie jest mała konkurencja to życzę powodzenia. I najważniejsze pytanie czy masz własny budynek?

#39 Share amesta

amesta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 08:30

obrot i konfekcjonowanie srodkami ochrony roslin Własny budynek,który az mnie prosi aby go wykorzystać..:)
Obok mnie sklep spożywczy i sklep z częściami do maszyn rolniczych więc lokalizacja odpowiednia.
Jestem juz po obowiązkowym szkoleniu dla prowadzących taką działalność czeka mnie jeszcze koszt pozwolenia i koszt przystosowania pomieszczeń.
Dofinansowanie-podchodzę sceptycznie do tego (wiele bieganiny,rozliczeń i te kontrole)
ale sprawdzę bo to nie kosztuje.
Kurcze ja nie chce kokosów ..chcę wejść w ten rynek i zarobić na podstawy ,przetrwać-hmmm..może to i naiwne,głupie!
Dziękuje wszystkim za porady ,komentarze-dla mnie to ważne
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 07:33

Ja popieram!!! Otwieraj,powodzenia!!! I nie słuchaj ludzi zawistnych których poprostu w kroku szczypie że ktoś ma pomysł na biznes i go realizuje i jeszcze usłyszysz że "na nich" się dorabiasz :) i w ogóle wiejskie mądrości z serii mchu i paproci :D Działaj, powodzenia!!! :)

Pisząc "najszybciej się dorabiają" miałem na myśli to, że można ten interes śmiało otwierać i bez obaw rozkręcać.