Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z sorgo

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nextto

nextto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 20:43

Kiszonka z sorgo Witam
mam pytanie dotyczące kiszonki z sorgo. zasiałem 3 ha sorgo w czystym siewie jako poplon po jęczmieniu ozimym. w połowie października planuje zrobić kiszonkę. w jaki sposób poprawić smakowitość uzyskanej kiszonki. tj co dodać podczas kiszenia by wzrosła jakość uzyskanej paszy by chętniej była pobierana przez zwierzęta ?
Kiszonka z sorgo bardzo dobrze się konserwuje mieszanie z kiszonką z kukurydzy nie wchodzi w grę bo nie mam takowej. co myślicie by dodawać do pryzmy podczas zakiszania ziarna kukurydzy (kupić mokre z pola) a może coś innego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z sorgo Dzisiaj, 16:43
  •  

#2 Share zetorproxima85

zetorproxima85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 20:56

Kiszonka z sorgo Sorgo - to tylko masa ;] jest w nim zerowa wartość, dasz bydłu do zjedzenia a to nic nie da, tylko zapcha a nic nie urosnie ;] więc lepiej sianko dawać ;]

#3 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 07 wrzesień 2011 - 22:33

Kiszonka z sorgo dokładnie ,tak jak poprzednik pisze ;) Sorgo to taka zapchajdziura :lol: :lol: Jeśli ktoś chce żeby miało to jakieś tam wartości to treba mieszać z qq najlepiej 1;1 :) Nie lepiej było zasiać qq niż kombinować ? :)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#4 Share cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 23:28

Kiszonka z sorgo jeśli chcesz dodać ziarno qq to byś musiał je śrutować jak na ccm inaczej niema sensu,bo ziarno w całości będzie słabo trawione
a na przyszłość lepiej zasiać qq(kiedyś też siałem sorgo ale to tylko masa a nie pasza)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 08 wrzesień 2011 - 10:13

Kiszonka z sorgo najlepszym rozwiazaniem jest zasianie zyta i potem sorgo lub trawy sudanskiej w rozrachunku koncowym da najwiecej masy, szczegolnie w rejonach gdzie jest krotka wegetacja i nie mozliwe jest zasianie qq w terminie.
ale wtedy taka pasze trzeba dawac jalowkom a nie krowom mlecznym z powodow ktore wymienili wyzej koledzy

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#6 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 17:05

Kiszonka z sorgo Wujek miał kiszonkę z sorgo i qq, to krówki dużo bardziej wolały qq niż sorgo. Tak jak koledzy wyżej- sorgo to dużo masy a żadnej wartości i smakowitości <_<

#7 Share nextto

nextto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 20:50

Kiszonka z sorgo dziękuje za odpowiedzi. tak sobie myślałem że przedzwonię lub podjadę jak będę miał po drodze do katedry hodowli zwierząt na UP i zobaczymy co mi powiedzą. sorgo zdecydowałem się zasiać bo miałem nasiona w "promocji" a że same opasy tylko mamy wiec pomyślałem dlaczego nie... sądziłem że coś uda mi się wykombinować w tej materii ale jak na razie to...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:26

Kiszonka z sorgo czy sorgo zrobione w baloty nie zaszkodzi bydłu? czy ten kwas pruski zniknął ??