Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak to jest z tym spalaniem zetora ?

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:00

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Zmień znajomych :D .Druga sprawa : nie ma co się oszukiwać że większość ma Zetora od nowości (na tamte czasy był bardzo drogi)-w większośći wypadków Zetory eksploatowane w Polsce to "Frankensteiny" :D złożone z dwóch ,trzech innych z przebiegiem że hej-taki po prostu musi spalić i to najczęściej nie tylko ropkę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Dzisiaj, 01:57
  •  

#22 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:08

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Fajnie że mam jeszcze kogo zmieniać w przeciwieństwie do Ciebie;) druga sprawa-moc wymuszona dawką paliwa, świetny moment obrotowy-dlatego one tyle palą
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:30

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Nieśmiertelny link :)-i dlatego tyle palą...co do znajomych-rozumiem że zmieniasz ich na NK ?:lol: ja tam swoich nie zmieniam bo i nie potrzebuje.

#24 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 10 wrzesień 2011 - 06:58

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? mi się nasuwa jedno pytanie. wszystkie proximy mają taki sam silnik, niezależnie od mocy, ta 60 km i 80 km ma taki sam. więc moc musi być tam sterowana dawką paliwa.
mój kuzyn miał 7211 od nowości. i mało nie palił... fakt, silnik przy fest obciążeniu 20 lat bez remontu. myślę że to właśnie jest ich tajemnica długowieczności.
znajomy niedawno kupił NH(coś ok 76km) to jak go kupywał to mu mówili że może poczekać aż przywiozą mniejszego, prze gwarancję popracuje tak, jak jest, a po gwarancji przestawią pompę i będzie ta sama moc w niższej cenie. on czekać nie chciał i wziął tego. zastąpił nim c-360 i się bardzo cieszy.
trochę mnie śmieszy stwierdzenie że na lekkich glebach w orce 7211 da się zejść do 10 l/h, ja swoim(farmer8244c2- z silnikiem mmz jakby ktoś nie wiedział) nie przekraczam 8 l/h w pługach 4x40
KPK Komurun Team

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 07:06

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Nie 10 l/h tylko 10 l/ha-dalej śmiesznie ?:D

#26 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 10 wrzesień 2011 - 08:33

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? a to sorry. moja pomyłka. ja pisałem spalanie w klasie 4a, glina i zgórek. na 4b, tyle że sporo lżejsza ziemia i na równym 6l/ha. 1,5ha orałem 1h 20 min.

Edytowany przez SLAWEK1987, 10 wrzesień 2011 - 09:01.

KPK Komurun Team

#27 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 10 wrzesień 2011 - 17:14

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? jaro niestety ale tak;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 22:35

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Ja za to pochwale zetora za spalanie :lol:.
Pole o powierzchni 1.55 ha mierzone gps bardzo gliniaste.
Póki nie miałem zetorka katowałem ciapka. W podorywce spalał najmarniej 40L on-u i czas orki trwał ok 4,5h. Zetorkiem 7045 w 3x40 choć miał cięższko w 2,5h spaliłem ok 20 litrów, ale na zimę będe musiał chyba jedna skibę odkręcić bo nie uciągnie. W okolicy wszyscy ciagaja 60-tkami 2x30 UG o jakiejkolwiek 3-ce można zapomnieć, jeden sąsiad forterra 11441 ciąga 4x40. Także jak ktoś ma ciąższkie warunki to zetor jest chyba najlepszym rozwiazaniem. :D

#29 Share SNAJPER2012

SNAJPER2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 15:07

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Zamiast C-360 polecam Ci Zetora 6211. Sam zrobilem taką wymianę i jestem zadowolony, komfort pracy o niebo lepszy, maszyn nie trzeba było zmieniać a to też plus. A wydaje mi się że największą różnice poczujesz jeśli masz długo "mokro" w polu. Może i napędu na przód nie ma ale łatwo w błocie nie siądzie- no chyba że będziesz chciał wtope tygodnia zrobić:P

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 16:31

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Do grudziądzkich trójek założyłem odkładnie pół-śrubowe(różnica w odwracaniu skiby nieporównywalna) i przy orce 5211 musiałem zejść z obrotami do max. 1800 (szybciej na zaskalałej glebie wypychało pługi do góry)na mocno zaperzonym polu(opryskane glifosatem). Efekt tego wyszedł taki, że na powierzchnię 4,4ha zatankowany do pełna spalił tyle ,że rezerwa zapalała się na bardzo dużej nierówności po polnej drodze. Dodatkowo na dojazd i powrót pokonałem 8km. Myślę, ze wynik spalania był dobry.

Edytowany przez zorzyk2, 16 wrzesień 2011 - 16:32.

#31 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:46

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Czyli 5211 poradzi sobie z pługiem 3x35 ? Jest to bardziej popularny model i łatwiej może będzie trafić coś w miarę na chodzie .

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 16:25

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? Od zawsze takimi orał i się nie skarżył :). W najgorszych warunkach przy suszy stawiało go bokiem ale to było już tak na siłę by dokończyć orkę.

Edytowany przez zorzyk2, 29 wrzesień 2011 - 16:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share djzetor

djzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 październik 2011 - 14:39

Jak to jest z tym spalaniem zetora ? zależy jaki rocznik zetora od 86 do 89 mało paliły od 89 do 92 duzo palą wiem bo miałem ich kilka jak chcesz mieć moc to musi i palić jak ma byc zdechlak mułowaty ze pod górkę z obrotów schodzi to mało spali

Dodaj odpowiedź