pilu

Jak to jest z tym spalaniem zetora ?

Polecane posty

pilu    0

Witajcie

 

Rozglądam się powoli za jakimś innym traktorkiem na miejsce c360 . Do gustu ( i kieszeni) przypadają mi zetory 6211 i 5211 , ale wszędzie piszą , że paliwo "wciągnie" użytkownika i tu nasuwa się moje pytanie czy faktycznie jest aż taka różnica ? Co innego możecie polecić ? A co powiecie o c362 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

Witaj. Ja ci mogę mogę powiedzieć coś na temat zetora 6211 nie pali on tak dużo jak myślisz jak dla mnie to pali w granicach 360 jak talerzowałem nim 4,5 ha pola to spalił mi ok 35l ropy talerzowałem 1ha/1godz talerzówka 2x8. :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

U mnie w wiosce gość ma takiego zetorka starszego, nie znam modelu, ale jest bez napędu, i ma styłu koła wyszsze i węższe jak w c-360, i silnik, i skrzynia wyglądają praktycznie tak samo jak c-360, to gość mi mówił że ma ok 60km, i spali sporo mniej jak c-360, ale jak jest naprawdę to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Ja mam zetora 7211 oraz Ursusa C360 , więc mogę się trochę wypowiedzieć na ten temat. Powiem tak Zetor nie pali dużo jeśli uważasz z gazem bo jak bedziesz jechał w transporice, czy robił w polu i wykresisz duże obroty to spali sporo , jeśli jednak umiesz obchodzić sie z gazem to wszystko będzie ok. W ciężkich pracach np. orka czy uprawa zetor spali więcej niż C360 ale ma większą moc więc zrobisz to szybciej i z większym komfortem. Tak więc polecam zetora !


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kazdy napisze swoje zdanie jedni napiszą, że bardzo malo inni że chla jak smok a tobie i tak przyjdzie to sprawdzić na własnej skórze. Jesli takiego kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Na własnej skórze przekonałem się, że 7245 z pługiem 4x35 na hektar spalił 14 litrów., ziemie lekkie, w identycznych warunkach pronar 82a spalił 11 z pługiem 4x40. nie wiem jak reszta zetorów ale 7211 i 7245 do ekonomicznych nie należą


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

zetory palą dość dużo ale jak jeździsz spokojnie to spali tyle co c360 może trochę więcej ale za to ma więcej koni mechanicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja 2 lata temu zmieniłem c 360 na 7211 i nie załuje pali jak dla mie podobnie a robota o wiele szbciej i wygodniej jak dla mie to super zamiana polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, według mnie jak wymieniać to na 7211. Sam mam 5211 to orkę zimową pługiem trzyskibowym trzeba wykonywać na drugim biegu, natomiast 7211 śmiga na trójce. Dodatkowo 7211 jest troszkę szybszy (szersze, przez to większy balon opony). 7211 jest bardziej popularnym modelem niż 6211, różnica tylko kilku KM, ale myślę, że warto. Jeśli chodzi o spalanie w Zetorze 5211 nie jest ono wysokie.

Edytowano przez PeterZetorFun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Taka odp jak kolegi yahooo jest satysfakcjonująca :) Proszę o konkrety w konkretnych pracach ile bierze z jaką maszyną i na jakiej ziemi . Odpowiedź dużo jak mu dasz gazu no to dla mnie dziecinna jest c360 na mokrej ziemi z pługiem 3*40 też bierze dużo ale idzie z pługiem pod ramę na pełnych obrotach :)

 

p.s. tak sobie myślę jaki agregat pociągnie taki 7211 ? Ziemie mam dość ciężkie ale z moją sprężynówką z wałkiem to chyba na ostatnim biegu :) więc dochodzi mi koszt agregatu :(

Edytowano przez pilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dokładnych wyników sie nie spodziewaj. Większość tankuje wiadrem. A wyniki spalania podawane są na zasadzie przepuszczeń i domniemań. Temat zaczyna się sprowadzać do sporu między obrońcami zetora kontra reszta świata. Jeśłi fundusze nie pozwalają ci na nic innego kup zetora i wszystko. Napewno 7211 lepszy będzie od c 362.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Osobiście posiadamy belarusa i MTZta, spalanie między belarusem 952 a MTZ różni sie diametralnie, ale palą i tak mniej od zetora, ale przyznam jedno-praca zetorem jest dużo przyjemniejsza niż którymś przeze mnie wymienionym. Może podasz jeszcze co dokładnie miałby robić u Ciebie ten zetor?Booo może znajdziemy jakąś alternatywe;)

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

to zależy od ustawienia zapłonu,pompy,końcówek wtryskiwacza bo u nas mają zetory każdy inaczej ma zużycie paliwa żeby wyeliminować efekt nadmiernego spalania to trzeba te 3 rzeczy dokładnie ustawić 7211tak będzie lepszy bo jest mocniejszy i wygodniejszy najważniejsze to utrzymywać obroty do 1900 bo powyżej 2000 zaczyna więcej spalać tak twierdzi mój sąsiad bo ma zetora już 20 lat albo rozejrzyj się za marką landini są w takich samych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Na własnej skórze przekonałem się, że 7245 z pługiem 4x35 na hektar spalił 14 litrów., ziemie lekkie, w identycznych warunkach pronar 82a spalił 11 z pługiem 4x40. nie wiem jak reszta zetorów ale 7211 i 7245 do ekonomicznych nie należą

 

To co ty za zetora miałeś? Ja mam 7245H nigdy go nie oszczędzam w robocie zawsze pełny gaz, i przy ciężkich ziemiach z pługiem 4x40 w tym roku coś koło 11 litrów. jak zalałem do pustego baku 20 l to pojechałem 10km na pole z opryskiwaczem, popryskałem 8 ha wróciłem i jeszcze zrobiłem jeden kurs 7km i z powrotem. A znajomy ma 7211 to on paliwo wącha pożyczyłem od niego do siewu rzepaku na to pole właśnie to nawet 20 nie wziął. Ale z kolej u nas we wsi było takich 5 traktorów jak mój to jeden sprzedał bo mówił że dużo pali więc nie wiem od czego zależy to spalenie.

 

PS zapomniałem dodać że jeżdżę na VERVIE po moich obliczeniach wychodzi taniej. Także spalanie mojego to w orce 10-12l w uprawie 5l niezależnie czy ciągnę 4,5m czy 3,2

Edytowano przez Pirell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Orka głęboka to mało precyzyjne określenie. Jeden mój sąsiad ora U-902 na pięc skib i nazywa to orką głęboką, drugi valtrą T-180 5 obrotową to nie radziłbym przejeżdzać ciągnikiem bez wspomagania przez jego bruzde. A w temacie miałem zetora 7211 od nowości palił średnio, na codzień dość dużo, wiele więcej niż c-355, a w orce i z agregatem porównywalnie. Agregat w sam raz będzie 2,7 z uni też taki miałem to przed remontem miał co robić, ale jak odzyskał werwe po remoncie to był akurat (będę agregat sprzedawał teraz). Stare zachodnie to inna bajka zupełnie tylko jak się zacznie psuć to mały remont droższy niż kapitalka w zetorze. Ja mojego sprzedałem gościowi na 5 ha to bardzo zadowolony jest. Do lasu często jeżdzi, to jak zmarznie to w kabinie może się ogrzać i pasażera zabrać niejednego. reasumująć może i pali dużo ale w skali roku to ile więcej może spalić, 50 litrów, 100 może więc chyba nikt jeszcze nie zbankrutował przez spalanie zetora. 52 ma 3 cylindry więc pali mniej ale moc też mniejsza, więc chyba lepiej 72 poszukaj bo to najpopularniejszy model. A 362 to sobie daruj. Żadnej różnicy nie zauważysz z kierownicą będziesz się nadal siłował.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Powiem Ci , że moja orka też jest GŁĘBOKA :) Można traktor w bruździe wywalić :) Mam ruski wysoki pług i potrafi głęboko orać :) Zetor chyba będzie najlepszą alternatywą tylko pytanie czy teraz wybrać mocniejszego 7211 czy 5211 ? Pola nie mam za dużo bo 5h i większość traktorek chodzi przy wywożeniu trawy , pracach porządkowych i jako odśnieżacz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Jeśli nie wiesz jaki z tych dwóch wybrać to weź 6211, jeździłem takim więc polecam, a spalanie i moc porównywalna z ursusem c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

7211 bierz jc albo 6211 faktycznie. Kolego Pirell, na godzine może i Ci 11 spali, ale nie wierze że na hektar;] PawelWlkp, jeżeli na robisz ciągnikiem ponad 300 mtg rocznie to uwierz, że i kieszeń odczuje różnicę w spalaniu;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mam Zetora 7211 od 23 lat i zaręczam że w orce można nim zejść do 10 l/ha (lekkie gleby)-mam też C-360 i ta pali mniej od Zetora tylko w bardzo lekkich pracach-w cięższych Zetor bije ją na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Hm, widocznie moi znajomi kłamią i sami dodają sobie litry automatycznie zawyżając spalanie;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zmień znajomych :D .Druga sprawa : nie ma co się oszukiwać że większość ma Zetora od nowości (na tamte czasy był bardzo drogi)-w większośći wypadków Zetory eksploatowane w Polsce to "Frankensteiny" :D złożone z dwóch ,trzech innych z przebiegiem że hej-taki po prostu musi spalić i to najczęściej nie tylko ropkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Fajnie że mam jeszcze kogo zmieniać w przeciwieństwie do Ciebie;) druga sprawa-moc wymuszona dawką paliwa, świetny moment obrotowy-dlatego one tyle palą


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

mi się nasuwa jedno pytanie. wszystkie proximy mają taki sam silnik, niezależnie od mocy, ta 60 km i 80 km ma taki sam. więc moc musi być tam sterowana dawką paliwa.

mój kuzyn miał 7211 od nowości. i mało nie palił... fakt, silnik przy fest obciążeniu 20 lat bez remontu. myślę że to właśnie jest ich tajemnica długowieczności.

znajomy niedawno kupił NH(coś ok 76km) to jak go kupywał to mu mówili że może poczekać aż przywiozą mniejszego, prze gwarancję popracuje tak, jak jest, a po gwarancji przestawią pompę i będzie ta sama moc w niższej cenie. on czekać nie chciał i wziął tego. zastąpił nim c-360 i się bardzo cieszy.

trochę mnie śmieszy stwierdzenie że na lekkich glebach w orce 7211 da się zejść do 10 l/h, ja swoim(farmer8244c2- z silnikiem mmz jakby ktoś nie wiedział) nie przekraczam 8 l/h w pługach 4x40


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matik5
      Witam mam problem z zetorem majorem cl 80. Na zaświeca się mu na czerwono stóp i błąd DTC   111/01 
      Ktoś się oriętuje co może być przyczyną ? Dodam że żadnych objawów nie ma 
    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj