Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto remontować Piasta?

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 24 styczeń 2008 - 10:28

Warto remontować Piasta? Mój wujas też miał ten problem, że się taśma ślizgała na rolkach, ale jak go remontował to i rolki i taśme wymienił i nie ma teraz najmniejszych problemów. :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto remontować Piasta? Dzisiaj, 13:16
  •  

#22 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 12:43

Warto remontować Piasta? Mielismy podobny problem :) kilkanascie lat temu cała wioska kupił własnie piasta i pare innych maszyn i wszyscy uzytkowali jak sie cos popsuło to sioe naprawiło i dalej sie robiło a 3 lata temu podwineła sie tasma komus i pekła , stał 2 lata u naprawy bo nikt sie nie chciał wziasc az ojciec sie nie zabrał i nie przywiózł go z krzaków jakis i zaczelismy w niego inwestowac min nowa tasma rolki łozyska ogólnie co było złe to zrobilismy koszt wyszedł chyba 2 tys razem ja go pomalowałem takze wygladał o niebo lepiej od poprzedniego stanu i mielismy na wszystko faktury :) rozwiezlismy wapno u siebie i po 2 mies wszyscy zaczeli przyjezdzac ze biora piasta a ojciec mówi ze dobrze ale tu sa faktury i najpierw prosze sie dołozyc zeby kazdy kto chce uzywac niech wpłaci po równo od razu wszystkim sie odechciało . Do spółki mamy go wraz ze znajomym tylko a nie całą wsia i powiedzielismy ze dopuki sie nikt nie dołozy to nie bedzie miał a po za tym my nie uzywamy nic z posostałych maszyn wioskowych niby które sa u innych rolników :)ale sie rozpisałem :) PS niedawno znóf wapno przywiezli :P a co do ceny pasa to bedzie chyba 600 - 700 zł ale nie jestem pewny

#23 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 12:46

Warto remontować Piasta? Spłać go tym ze spółki a potem wyremontuj, to będzie najlepsze rozwiązanie.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 24 styczeń 2008 - 13:26

Warto remontować Piasta? @Maxiking bardzo dobrze zrobiłeś, jak ktoś zrobi to potem wszyscy się rwią, ja tam tez miałem pare podobnych sytuacji, nowsza maszyna to każdy chciał, ale nie nie ma pożyczek tylko uzasadniona sytuacja... :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#25 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 09:57

Warto remontować Piasta? Wszystkie społki sa do d..y!!! Jak juz to z jednym dobrym sasiadem ale i ti nie zawsze sie opłaca.

#26 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 28 luty 2009 - 11:57

Warto remontować Piasta? Nie mam instrukcji do RCW-3 i nie wiem jakie tam były oryginalnie opony czy 10 calowe czy 11,5 calowe? Jak ktoś ma instrukcję to proszę o info/
a

#27 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 październik 2009 - 21:17

Warto remontować Piasta? Na co zwrócić uwagę kupując używane RCW? Posuw hydrauliczny , na łańcuchach. Co może się tam psuć i ewentualna naprawa pochłania czas i jakieś poważnijesze pieniądze. Rama to oczywistość. Gdzie najczęsciej koroduje?
Potraficie cos wywnioskowac n/t stanu ze zdjec?

http://allegro.pl/it...a_stan_bdb.html

http://allegro.pl/it...skarka_rcw.html

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 październik 2009 - 22:39

Warto remontować Piasta? Oryginalne są opony 11,5 cala.

@paktafonikas1987
Łańcuch będzie lepszy, jeżeli masz zamiar siać nawozy, bo pas nie kruszy brył. Warto zwrócić uwagę na stan silników hydraulicznych czy nie ciekną, nie ma z nimi raczej problemu, ale sprawdzić należy. Łożyska na których osadzone są wałki talerzy mają tendencje do zużywania się, jeżeli ktoś o rzadko mył rozsiewacz i nie przestrzegał regularnego smarowania. Koszt nie wielki, bo 10zł. Gorzej jest z łańcuchem, bo koszt większy, a ma to niewątpliwie wpływ na równomierność siewu. Należy zobaczyć, czy krawędzie poprzeczek przylegają do podłogi. Jak już ogląda się łańcuch, to nie można pominać rolek łańcucha. Zdecydowanie polecałbym Ci konfiguracje napęd przenośnika od kołka ostrogowego, podajnik łańcuchowy i napęd tarcz hydrauliczny. Napęd od przekaźnika jest bardziej awaryjny i należy korzystać ze stałych obrotów, w przypadku hydraulicznego napędy są dławiki także można siać na wolniejszych obrotach.

#29 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 październik 2009 - 13:28

Warto remontować Piasta?

Zdecydowanie polecałbym Ci konfiguracje napęd przenośnika od kołka ostrogowego, podajnik łańcuchowy i napęd tarcz hydrauliczny.

Właśnie w takiej kompletacji poszukuje w dobrym stanie. Pas mi się nie uśmiecha. Znajomy ma takiego i jak troche wapno wilgotne to nie idzie rozsypac.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#30 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 październik 2009 - 17:49

Warto remontować Piasta? ja mam taśmowy,nic sie nie zawiesza,chyba że złapie jakiegoś śmiecia przy ładowaniu wapna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 październik 2009 - 18:11

Warto remontować Piasta? ja- posiadacz łańcuchowego, napęd olejowy ... uważam, iż weź pod uwagę to, ze takim rozsiewaczem za jednym przejazdem nie rozsiejesz więcej jak 2t/ha. Trzeba by to przemyśleć siejąc 4t/ha czy lepiej 2x jechać takim jak mój, czy tez kupić z napędem na wałek i przejechać raz? Tylko nasuwa się pytanie czy nie trzeba będzie jechać 2x wolniej jak moim?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#32 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 październik 2009 - 18:26

Warto remontować Piasta? 7211 pociagnie spokojnie rcw3 ? Mielismy kiedys dawno dawno na RCW na tasmie ale cos tam bylo z nim nie teges z sypaniem i rolkami i popchnleismy go w ludzi z zamiarem kupna lancuchowgo. jak ktos ma do psrzedania w conajmniej dobrym stanie to na PW.

sprzedam

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2009 - 21:52

Warto remontować Piasta? Pisząc RCW3 masz na myśli, to czego szukasz? Jeżeli tak to szukasz N035 lub RNW2500. Miałem taki jeszcze kilka miesięcy temu w dobrym stanie. Z takim rozsiewaczem spokojnie poradzi sobie 7211, śmiało można podczepić.

@miszka31 i @xsc obecnie produkowane są tylko na taśmę, ale napęd jest od koła ostrogowego. Co do napędu tarcz, to jest wybór między hydraulicznym i mechanicznym(od WOM).

#34 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 październik 2009 - 23:31

Warto remontować Piasta? Rozsiewacz RCW-3 (767118266) - Aukcje internetowe Allegro

Potrzebuje czegoś w ten deseń.

sprzedam

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2009 - 23:44

Warto remontować Piasta? Czyli N035, bo taka jest prawidłowa nazwa.

#36 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 październik 2009 - 17:29

Warto remontować Piasta? Ile taki rozsiewacz może ważyć? Bo na uniagroup.com nie moge tego znależć.

sprzedam

#37 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 październik 2009 - 17:52

Warto remontować Piasta? kolo tony
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#38 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 luty 2010 - 16:12

Warto remontować Piasta? trochę odświeżymy :P a więc tak mam zamiar kupić rozsiewacz do wapna ale mógłby być też do nawozów co wybrać z używki??? ma chodzić z ursusem c-360 3p czy typu RCW na łańcuchy da radę??

#39 Share Bee

Bee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 15:34

Warto remontować Piasta? Witam!
Poszukuje przekładni napędu łańcucha, do rozsiewacza RCW 5 - M. Przekładnia napedzana jest od koła rozsiewacza. Kłopot tym większy, iż Piast nie jest mój porzyczyłem go z zaprzyjaźnionego gospodarstwa i rozsiałem niecałe 3h. Miałem wielkiego pecha, no ale teraz musze to naprawic.
Wie ktoś coś na ten temat
pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 18:57

Warto remontować Piasta? na allegro jest sporo tego typu rozsiewaczy za niewielkie pieniadze. czy warto je odrestaurowacz i czy nadaje sie do rozsiewu nawozów granulowanych czy saletra nie ,,wyslizgnie" po bokach

Dodaj odpowiedź