Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceres 345 X - Szarpanie przy ruszaniu

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 21:19

Ceres 345 X - Szarpanie przy ruszaniu Koledzy proszę o pomoc.
Ciągnik strasznie szarpie podczas ruszania do przodu. Do tyłu rusza jeszcze w miarę płynnie, chociaż po rozgrzaniu oleju też już czuć szarpnięcie. Niemożliwe jest praktycznie płynne używanie rewersu. Przy każdej zmianie kierunku jazdy tył-przód, muszę blokować koła hamulcami w przeciwnym razie szarpnięcie jest tak silne, jak miałoby za chwilę ukręcić oś. Jeszcze kilka miesięcy temu zjawisko to nie występowało na zimnym oleju. Wymiana oleju też nie pomaga. Dodatkowo czasem zapala się także kontrolka "akumulator przekreślony błyskawicą" i wtedy ciągnik staje. Dopiero przełożenie na kilka chwil rewersu w pozycję N i ponowne przełożenie na kierunek jazdy sprawia, że traktor rusza. Bywa, że zdarza się tak kilka razy na godzinę, a bywa, że kontrolka nie daje o sobie znać przez kilka miesięcy.

Obdzwoniłem wszystkie serwisy, nikt nie potrafi mi pomóc. Jedni mówią, że potrzebna jest kalibracja sprzęgła, inni mówią że konieczna wymiana elektrozaworu do jazdy do przodu,a to wszystko duże koszty i nie chcę wtopić kilku tyś. bez pewności usunięcia awarii. Nie mogę nawet trafić na fachowca, który podjąłby się tej naprawy. Może doradzicie mi coś, lub polecicie kogoś. Jestem z woj. mazowieckiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceres 345 X - Szarpanie przy ruszaniu Dzisiaj, 09:46
  •  

#2 Share scottie

scottie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 18:27

Ceres 345 X - Szarpanie przy ruszaniu Kolego mamy podobny problem, z tym że u mnie kabelek dotykający do obudowy pod kierownicą robił zwarcie i spalał mi bezpiecznik od rewersu. Podczas gwałtowniejszego skrętu, kiedy obudowa się przesuwała i dotykała kabelka, wywalało bezpiecznik ,pojawiała się kontrolka P i odcinało mi układ napędowy. Ja wkładałem coraz większy bezpiecznik (nominalnie 10 siedziała) ale nic nie pomagało aż w końcu wyskoczyła kontrolka akumulatora z błyskawicą plus pikanie i wcale nie mogłem jeździć. Skończyło się w serwisie Claas gdzie powiedzieli że spalił się rewers, niby go naprawili ale teraz też sporadycznie wyskakuje mi kontrolka akumulatora z błyskawicą i pika, ale wtedy przerzucam rewers na neutrala i znowu np do przodu i działa. Chciałbym też pozbyć się tego problemu, ale w serwisie do końca nie wiedzą czemu tak się dzieje. Może ktoś ma jakiś pomysł ?

#3 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 18:07

Ceres 345 X - Szarpanie przy ruszaniu Jedna rada do kolegi wyżej, nigdy nie należy wkładać większych bezpieczników niż zalecane przez producenta.

#4 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 22:24

Ceres 345 X - Szarpanie przy ruszaniu No właśnie - w serwisie nie wiedzą czemu tak się dzieje. To jest najbardziej denerwujące, bo skoro jest serwis, to powinien być od tego, żeby tego typu problemy rozwiązywać. A tu serwis nie wie i szukaj wiatru w polu.
Wymieniłem u siebie olej, filtry i nic się nie zmieniło. Jak szarpał tak szarpie i zatrzymuje się teraz bez powodu coraz częściej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mlody79

mlody79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 luty 2012 - 18:58

Koledzy proszę o pomoc.
Ciągnik strasznie szarpie podczas ruszania do przodu. Do tyłu rusza jeszcze w miarę płynnie, chociaż po rozgrzaniu oleju też już czuć szarpnięcie. Niemożliwe jest praktycznie płynne używanie rewersu. Przy każdej zmianie kierunku jazdy tył-przód, muszę blokować koła hamulcami w przeciwnym razie szarpnięcie jest tak silne, jak miałoby za chwilę ukręcić oś. Jeszcze kilka miesięcy temu zjawisko to nie występowało na zimnym oleju. Wymiana oleju też nie pomaga. Dodatkowo czasem zapala się także kontrolka "akumulator przekreślony błyskawicą" i wtedy ciągnik staje. Dopiero przełożenie na kilka chwil rewersu w pozycję N i ponowne przełożenie na kierunek jazdy sprawia, że traktor rusza. Bywa, że zdarza się tak kilka razy na godzinę, a bywa, że kontrolka nie daje o sobie znać przez kilka miesięcy.

Obdzwoniłem wszystkie serwisy, nikt nie potrafi mi pomóc. Jedni mówią, że potrzebna jest kalibracja sprzęgła, inni mówią że konieczna wymiana elektrozaworu do jazdy do przodu,a to wszystko duże koszty i nie chcę wtopić kilku tyś. bez pewności usunięcia awarii. Nie mogę nawet trafić na fachowca, który podjąłby się tej naprawy. Może doradzicie mi coś, lub polecicie kogoś. Jestem z woj. mazowieckiego.

#6 Share qwertydys

qwertydys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 12:57

Witam, 

Chciałbym się dowiedzieć czy komuś udało rozwiązać problem z ruszaniem, mam taki sam problem w Ceres 335x nadepnę na sprzęgło i wywala błąd akumulator z strzałką. Wcześniej udawało się za którymś razem N i kierunek jazdy a teraz stoję godzinę i nic.

Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share AniaKudyba

AniaKudyba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 20:34

kolega wyzej ma uszkodzony wyłacznik krancowy nad pedałem sprzegła przerabiałem to samo u siebie po wymianie na nowy działa  bez zarzutu