Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał korbowy w D239

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dominik123

dominik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 20:54

Wał korbowy w D239 Chciałbym wyciągnąć wał korbowy w silniku D239, lecz nie wiem jak za to się zabrać, więc kieruję się z pytaniem czy dostanę gdzieś jakieś wskazówki jak to zrobić?
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał korbowy w D239 Dzisiaj, 07:11
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 21:15

Wał korbowy w D239 Skoro nie umiesz to lepiej sie za to nie bierz. Jeden szczegół nie tak złożysz i będziesz miał duże kłopoty. Jak juz koniecznie chcesz to robić to myślę że nie odbiega to w znacznym stopniu od innych silników więc jeśli już kiedykolwiek wyjąłeś jakiś wał z innego silnika i czujesz sie na siłach składać to pewnie wyciąga sie go tak samo.

#3 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 22:22

Wał korbowy w D239 D239 o ile sie nie myle to typ ciągnika ihc 644,664,685,744,774,785 robiłem to, normalnie trzeba rozjechać silnik od skrzyni i przednią belkę od silnika, rozbebeszyć wszystko, problem jedynie jest z zdjęciem koła pasowego z przodu silnika na wale bo jest tam na pierścieniu stożkowym trzeba puknąć w niego lekko młotkiem wypada pierścien i koło schodzi rękoma, i następny problem dekle z przodu zapieczone jak cholera na szpilkach ostrożnie trzeba by nie pokrzywić, i jeszcze jeden problem rozrząd nawalone znaków na kółku od pompy wtryskowej najlepiej marker zrób swoje znaki, w tym rozrządzie kółka mają nieparzystą liczbę zębów ,zgadzają się raz na kilkadziesiat obrotów , na wale wyrównaważającym w silniku są znaki-kropki i na wieńcu wału też są muszą sie zgadzać, w razie watpliwości pisz na gg lub pw wieczorem na wszystko odpowiem

zapomniałem napisać że na stopkach głównych wału nie ma znaków który z którego łoża, trzeba poznaczyć, akurat dziś rozebrałem taki silnik

Edytowany przez bobytempelton, 07 wrzesień 2011 - 19:33.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share casexl

casexl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , Rolnictwo , Budownictwo , Technika!!!

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:15

Wał korbowy w D239 Sory, że wtrącam sie w temat ale mam problem z termostatem w ciągniku case 685 silnik D239 i nie wiem gdzie sie on znajduje a niechce rozedrzec pół silnika!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 22:31

Wał korbowy w D239 Na górze obok kolektora wydechowego z przodu silnika po prawej stronie, przy takim krótkim wygiętym gumowym wężu skierowanym w dół, powinieneś się jarnąć w tym miejscu jest lekkie zgrubienie, jak nie daj maila to wyśle zdjęcie ze strzałka oznaczona "tutaj"

Edytowany przez bobytempelton, 16 wrzesień 2011 - 21:20.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Dodaj odpowiedź