Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienie zapłonu mtz

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 październik 2014 - 21:54

Ustawienie zapłonu mtz

to jak ustawić ten kąt? na tych nutach czy fasolkach jak zwał pompę do przodu ciągnika lub od? czy bo ja wolę na zębatce nie ruszać bo poprzednio nie było nic ruszane tylko pompę pchnąłem do ciągnika i zaczął trochę agresywniej pracować chyba że jutro spróbuję pompę pociągnąć do siebie ale czy to wystarczy, kurde było dobrze a teraz gimela że nawet nie chce silnik zaskoczyć a wiecie może jak odpowietrzyć tą pompę taka jak w władimircu tyle że 4 sekcje

pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie zapłonu mtz Dzisiaj, 09:28
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 22 październik 2014 - 13:55

Ustawienie zapłonu mtz

Z prawej strony silnika pod filtrem powietrza jest wkręcony kołek. Odkręcasz przewód wysokiego ciśnienia z pierwszego wtryskiwacza, dajesz gaz na max i kręcisz silnikiem aż w króćcu drgnie paliwo. Wtedy obracasz kołek, wkładasz go w ten sam otwór i szukasz otworu w kole zamachowym. jak wejdzie to odkręcasz pokrywkę na trzy śruby pod kompresorem, potem dwie z zębatki. Na ośkę pompy zakładasz klucz i kręcisz aż w pierwszej sekcji drgnie paliwo. W tej pozycji szukasz otworów w zębatce do których pasuje gwint w flanszy pompy i skręcasz wszystko do kupy. Tyle. 

KPK Kumurun Team

#23 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 23 październik 2014 - 21:32

Ustawienie zapłonu mtz

Dzięki seweryn20 zapłon ustawiony, ale jak ten ciągnik chodzi!!!! Ryk i rytmiczne brzmienie jak z Białoruskiej fabryki, B)  przedtem miałem obroty max 2300obr/min teraz mam 2600obr/min zero dymku  to oznacza że przez pewien czas zapłon był źle ustawiony..  :blink:

jeszcze raz dzięki  :D

#24 Share NewBravo82

NewBravo82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 11:19

Ustawienie zapłonu mtz

www.youtube.com/watch?v=DFDnU1a_sFY              34minuta jest pokazane  jak ustawić zapłon , tylko że po rusku :)

#25 Share daro956

daro956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:wszystko zwiazane z gospodarstwem

Napisany 20 luty 2015 - 14:34

Ustawienie zapłonu mtz witam mam problem z moim mtz z 1990 roku gdyz mam w kole zamachowym tylko jedna dziure i nie wiem jak ustawic zaplon,bo mialem zle ustawiony a jak ustawilem tak jak wyzej jest napisane to teraz nie chce mi odpalic prosze o szybka pomoc

#26 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 luty 2015 - 21:04

Ustawienie zapłonu mtz

witam mam problem z moim mtz z 1990 roku gdyz mam w kole zamachowym tylko jedna dziure i nie wiem jak ustawic zaplon,bo mialem zle ustawiony a jak ustawilem tak jak wyzej jest napisane to teraz nie chce mi odpalic prosze o szybka pomoc

Powiem Ci,że miałem podobnie w moim MTZ też 90r.Po zamontowaniu zregenerowanej pompy i ustawieniu kąta wtrysku na kołek,ciągnik odpalał ale b. słabo i miał nierówną pracę,był słaby.Dopiero przyspieszanie początku wtrysku(trzy krotne,na słuch)spowodowało,że dostał powera,dobrze zapala i mało pali.Nie wiem z czego to wynika,bo jestem amatorem mechanikiem,czy kołek pokazuje GZP a nie PW? Spróbuj podobnie bo mnie pomogło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share daro956

daro956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:wszystko zwiazane z gospodarstwem

Napisany 21 luty 2015 - 14:36

Ustawienie zapłonu mtz trzy krotne tzn?i w ktora strone sie przyspiesza?

#28 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 21 luty 2015 - 20:14

Ustawienie zapłonu mtz

PANOWIE!!! zmieniłem dziś dawkę paliwa w swoim mtz  (mam pompę roto) nie miał siły jaką mieć powinien, i nie dymił nic taki słaby, ustawiłem dakę paliwa tak jak najniżej dźwignie od regulacji i co ? taką dake jaką miał przy obrotach 2000, teraz ma przy 1000 i ma niesamowite przyspieszenie i moc , przy czym nie dymi ani  nic tak mi pompiarz ją ustawił, a daka ogólna nie zwiększyła się bo i tak jak dostał pedał w podłogę to dźwignia daki była na max mam nadzieję ze ktoś to rozumie co zrobiłem pozdraiwam :D 

Ale jak teraz chodzi te białoruskie serducho <3 <3

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 21 luty 2015 - 22:36

Ustawienie zapłonu mtz

Przekręcając wałkiem pompy w prawo przyśpieszasz a w lewo opóźniasz.

KPK Kumurun Team

#30 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 01 maj 2015 - 14:09

Ustawienie zapłonu mtz

Witam, jestem jeszcze czegoś ciekaw. Piszecie, że trzpień ma wpaść w pierwszy otwór. Pytanie moje, jak zorientować się który otwór jest który?

#31 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 02 maj 2015 - 06:51

Ustawienie zapłonu mtz

Zazwyczaj jest tylko jeden otwór,  nie spotkałem jeszcze koła, które miałoby dwa. Wiem , że takie są, z GMP i punktem wtrysku. Najczęściej  jest tylko punkt wtrysku. Jak masz ciągnik pracujący (tylko korekta) to przecież będzie widać po wtryskiwaczu, że podaje paliwo, więc otwór następny po tym punkcie to GMP, a wcześniejszy to punkt wtrysku

Edytowany przez jahooo, 02 maj 2015 - 06:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 maj 2015 - 07:51

Ustawienie zapłonu mtz

Jeszcze jedno pytanko. Odkręciłem szpilkę wsadzam trzpień. Fakt są dwie dziury. Jedna jest po tym jak kręcę i wpada, a druga następuje po momencie ciężkiego przekręcenia. W której ma być trzpień?

Powalczyłem, zrobiłem chyba tak jak pisaliście. Powiem jutro jakie wyniki. Teraz czas na brak ciśnienia w hydraulice

Edytowany przez mchammer, 02 maj 2015 - 13:49.

Dodaj odpowiedź