Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541?

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 30 wrzesień 2007 - 20:03

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? jest to uzadzenie umozliwiajace zmiane kierunku jazdy bez uzycia sprzegla zwykle jest to dzwignia znajdujaca sie z lewej strony ponizej kierownicy jest to uzadzenie bardzo wygodne i najczesciej o wiele trwalsze od zwyklego sprzegla

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? Dzisiaj, 06:57
  •  

#22 Share mariuszwysz512

mariuszwysz512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 20:09

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? aha rozumiem juz :( ;) a wiesz moze czy takie cos mozna zamówic w zetorze proxima lub proxima plus?

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 21:14

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? Czy new holland td odbiega pod względem komfortu tzn wyciszenia itp. od tl? Proxima ma duży promień skrętu i moim zdaniem do tura 220 za mała, ten tur byłby ok ale mocowanie jest wysunięte do przodu przez ten tłumik, kolega ma z 220 i bez przeciwwagi to z belką siana tył podrywa.
Czy wam aż tak d*py rozbodło że potrzebny chydrauliczny rewers, zanim to przezuci tył przód to sam 3 razy ręcznie bieg zmienie, a pozatym jak zmieniacie tył przód to czy się zużywa sprzegło? Chyba raczej jak pcha się coś na pół sprzegle to wysiada
Czy ktoś sensownie odpisze w końcu ile proxima pali z turem a ile new holland?

#24 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 21:29

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? Ja bym ci poradził NH lepsza jest komfort i specjalnie oszczedniejszy silnik!!!!!!!
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 22:11

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? OK jasne że ten rewers hydrauliczny po coś służy, ale powiedzcie jak wytrzymałe sprzęgło mam w mf 255 że od 5 lat nosze belki na kolcu na tuz a gnuj ładuje kolcami od 20 lat i z belami prawie zawsze sprzęgło w podłoge i gaz opór żeby podnieśc mokrą bele to samo pchanie kolcami na puł sprzęgle żeby nabrac i nic się ze sprzęgłem nie dziej e2 razy tylko nanitach zcieło ale 2 stopień też a z tego co wiem to była wada fabryczna i teraz są podwójnie nitowane, za to sprzęgło c330 to syf z byle czy się ślizga i rozsypuje, zetor ma podobne sprzęgło do c 330 więc nie wróże trwałości

#26 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 30 wrzesień 2007 - 22:11

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? [quote name='Ferdek07' date='Sep 30 2007, 20:14 ' post='7797

Czy wam aż tak d*py rozbodło że potrzebny chydrauliczny rewers, zanim to przezuci tył przód to sam 3 razy ręcznie bieg zmienie, a pozatym jak zmieniacie tył przód to czy się zużywa sprzegło? Chyba raczej jak pcha się coś na pół sprzegle to wysiada

[/quote]
to nie lenistwo tylko zwiekszanie wydajnosci maszyny i wieksz trwalosc pozatym od zmieniania przod tyl wysiada lozysko dociskowe jak by zwykle sprzeglo bylo lepsze od elektrohydraulicznego rewersu to we wszystkich ciagnikach i ladowarkach by je montowali a tymczasem w praktycznie wszystkich zachodnich ciagnikach powyzej 100km jest rewers elektrohydrauliczny

#27 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 01 październik 2007 - 12:14

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? Bezsprzęgłowa zmiana kierunku jazdy. kiedyś o tym czytałem ale niewiele zrozumiałem. fajnie to wygląda w praktyce a jak nogi odciąża. zetor jeszcze tego nie posiada-napewno proxima niewiem dokładnie czy jest taka opcja w forterze, w new holandze nie ma z tym problemy tylko pieniążki potrebne........... apropo 10 lat bezawaryjności to mi roler chodzi juz 7 lat bez większych problemów-jeszcze 3 zostały i będzie ok. pozdrawiam

#28 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 październik 2007 - 20:26

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? @ferdek to chyba nie pracowałeś (bo pojeździć to za mało) z Power Shuttle skoro piszesz że szybciej przełączysz bieg... ;) rozumie gdy np. w MF 255 pracujesz na 1H bo już na 4L juz nie jest tak ciekawie...na dobrą sprawę podczas pracy z rewersem pod obciązeniem sprzęgła w cale nie uzywasz.

co do zwykłego sprzęgła to kiedyś w RPT był artykuł o gospodarswie w którym było 60ha uzytków zielonych i 2500bel do przerzucenia.pracuje w nim MF5425 z suchym sprzęgłrm i rewersem mechanicznym.jest to sprzęt zanjomego i siedziałem w nim na 1500mth.pedał sprzęgła miał większe luzy jak w C-360...zużycie tych elementów było widać bez dotykania.po niedługim czasie ciągnik miał wymienoną tarczę sprzęgła wraz z dociskiem za niemałą sumę 7tyś zł....

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 01 październik 2007 - 21:25

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? NH TL80A ma suche sprzęgło czy mokre??

znajomy już rozpoławiał swojego new hollanda TL100, bo właśnie poszło mu sprzęgło.
jego TL-ka pracuje dużo w turze

co rok zmienia pompę oleju a ta pompa kosztuje 2 tys zl
dodam ze felgi z przodu już mu pękły czyli traktor nie ma lekko
TL ma 4000 motogodzin, właściciel powiedział mojemu ojcowi ze już więcej nie kupi new hollanda
i raz poszedł mu jakiś moduł ale to chyba było z jego winy

#30 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 02 październik 2007 - 11:04

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? moj znajomy posiada Lambo 60 i po przepracowaniu 2000 mtg z turem poszlo lozysko dociskowe sprzegla byla to pierwsza awaria tego ciagnika jesli mnialby rewers elektrohydrauliczny to napewno by sie nie roawalil rozmawialem tez z serwisantem Lamborghini i mowil ze ciagnik ze zwyklym sprzeglem ciernym pracujacy przy tuze jest rozpalawiany po okolo 2000 mtg

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 październik 2007 - 11:36

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541?

@ferdek to chyba nie pracowałeś (bo pojeździć to za mało) z Power Shuttle skoro piszesz że szybciej przełączysz bieg... ;) rozumie gdy np. w MF 255 pracujesz na 1H bo już na 4L juz nie jest tak ciekawie...na dobrą sprawę podczas pracy z rewersem pod obciązeniem sprzęgła w cale nie uzywasz.

co do zwykłego sprzęgła to kiedyś w RPT był artykuł o gospodarswie w którym było 60ha uzytków zielonych i 2500bel do przerzucenia.pracuje w nim MF5425 z suchym sprzęgłrm i rewersem mechanicznym.jest to sprzęt zanjomego i siedziałem w nim na 1500mth.pedał sprzęgła miał większe luzy jak w C-360...zużycie tych elementów było widać bez dotykania.po niedługim czasie ciągnik miał wymienoną tarczę sprzęgła wraz z dociskiem za niemałą sumę 7tyś zł....

To w dużych ciagnikach są takie delikatne sprzegła w stosunku do możliwości ciągnika, czy mój mf 255 ma tak wytrzymałe sprzegło, bo piszecie że tur i 2500 belek rocznie to kat na sprzęgło, a ja corocznie ładuje kolcem na tuzie po 700 belek siana i słomy i czasami musze po kilka razy podjerzżac bo nie moge wbic kolca, a potem nie moge podnieśc to tylko czasami na luz a tak to sprzęgło w podłoge i gaz do dechy tak samo kolce do gnoju i ciągle na półsprzęgle, fakt pompe podnośnika już mi zjadło, ale jedyne co się dzieje ze sprzegłem to skok jałowy znika, ale łożysko wyciskowe jest orginalne

#32 Share rolnik199019lat

rolnik199019lat

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:11

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? oczywiście bierz holanda bo zetor to jest ciapciarajstwo

#33 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:57

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? To mnie ubawiłeś. :D

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#34 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:17

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? Temat ma już ponad 2 lata więc założyciel na pewno coś kupił...
Lecz jakby ktoś miał w przyszłości problem pomiędzy tym a tym więc dorzucę swoje 3grosze :D

oczywiście bierz holanda bo zetor to jest ciapciarajstwo

Mnie też ubawiłeś... masz zetora że tak mądrze o nim piszesz napisz konkrety a nie ze zetor to ciapciarstwo. Człowieku zastanowiłeś sie nad swoim postem dlaczego tak a nie inaczej może jakieś uzasadnienie co ??
A powracając to tematu to ja wybrałem zetora i jak na razie super nie nawet w 1% nie jest taki za jakiego ma go 'rolnik199019lat' -- wcale nie pali tak dużo jak tam wszyscy powyżej piszą,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:25

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541? Dokładnie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Dodaj odpowiedź