Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszwysz512

Kóry waszym zdaniem jest lepszy NH TL80A czy zetor 8541?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chota    12
Pomóżcie mi dokonać dobrego wyboru,piszcie ;)

ja bym napewno wzią zetora ale do czego ci ten traktor na ile ha ??? co hodujesz i do jakich maszyn


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja bym brał zetora i chyba troche tańszy jest od NH


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Tańszy nie znaczy lepszy. napisz coś więcej do czego Ci ten ciągnik potrzebny, bo skąd mamy wiedzieć który by był lepszy do Twoich warunków


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

witam. Moim zdaniem lepszy jest New Holland. mieszkam w rejonie gdzie jest sporo nowych ciągników i słyszałem wiele opinii. New Holland jest zdecydowanie oszczędniejszy. Zetory dużo palą. Nawet więcej od ursus 5714 czy pronar 82sa, a paliwo drożeje ;) Zachodnie ciągniki są lepiej dopracowane, serwis jest tak rozwinięty ze nie ma problemów z częściami.TL jest ciągnikiem stosunkowo prostym w budowie ale komfortu pracy nie ma co przyrównywać do zetora. sam posiadam od 7 lat włoski ciągnik i jak narazie bez awarii. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
witam. Moim zdaniem lepszy jest New Holland. mieszkam w rejonie gdzie jest sporo nowych ciągników i słyszałem wiele opinii. New Holland jest zdecydowanie oszczędniejszy. Zetory dużo palą. Nawet więcej od ursus 5714 czy pronar 82sa, a paliwo drożeje ;) Zachodnie ciągniki są lepiej dopracowane, serwis jest tak rozwinięty ze nie ma problemów z częściami.TL jest ciągnikiem stosunkowo prostym w budowie ale komfortu pracy nie ma co przyrównywać do zetora. sam posiadam od 7 lat włoski ciągnik i jak narazie bez awarii. pozdrawiam

To zetor bardziej komfortowy od new hollanda? U mnie w okolicy też dużo włoszczyzny same lambo ludzie biorą i chwalą, na zetory narzekają?

Ile pali proxima, podobno 0d 6 do 8 ale koleś kupił to z pługami 3x30 żre 10 l na godz to strasznie dużo może troche szybciej jedzie ale spalaniena hektar wychodzi nie mniejsze jak c 360,

Proxima plus ma inercooler moze będzie niższe spalanie, ale ja też bym był za zachodniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

To zetor bardziej komfortowy od new hollanda? U mnie w okolicy też dużo włoszczyzny same lambo ludzie biorą i chwalą, na zetory narzekają?

Ile pali proxima, podobno 0d 6 do 8 ale koleś kupił to z pługami 3x30 żre 10 l na godz to strasznie dużo może troche szybciej jedzie ale spalaniena hektar wychodzi nie mniejsze jak c 360,

Proxima plus ma inercooler moze będzie niższe spalanie, ale ja też bym był za zachodniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

ups pomyłka. skopiowała mi się czyjaś wypowiedz. sorry. ja mam rollerka 70km 4 skiby po 35 każda i mi spala do 7 l na godz przy średniej orce do 20cm i na glebach 3 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

edytuj posty !!!

do tematu ja bym brał nh.napewno wiekszy komfort


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
To zetor bardziej komfortowy od new hollanda? U mnie w okolicy też dużo włoszczyzny same lambo ludzie biorą i chwalą, na zetory narzekają?

Ile pali proxima, podobno 0d 6 do 8 ale koleś kupił to z pługami 3x30 żre 10 l na godz to strasznie dużo może troche szybciej jedzie ale spalaniena hektar wychodzi nie mniejsze jak c 360,

Proxima plus ma inercooler moze będzie niższe spalanie, ale ja też bym był za zachodniakiem

siema widze ze tez posiadasz rollera ile masz motogodzin i do jakich prac go uzywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Witam Timasz. to akurat nie były moje słowa bo je przypadkiem skopiowałem ;) mam rollera od 2000 roku. mam 1750 mtg. pracuje pługiem 4x35, agregat 2,8, talerzówka 2,7x, rozrzutnik tytan 5t, przyczepy pronar6t+autosan4t i lżejsze prace jednorzędówka poettinger mex IIs, opryskiwacz 600l bury. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chce zeby ten ciagnik był typowo do pracy z turem(ładowanie o bornika,bele...) wiem ze w NH jest lepszy komfort tylko niewiem ktury jest bardziej wytrzymalszy, jak dla mnie komfort to drugorzędna sprawa,nio nie powiem ze nie jest wazna,ale chce zeby ciągnik chociaz 10 lat pochodził bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Pewnie chodziło mu o to żeby pracował przez 10 lat bez wiekszych awari :( radzilłbym Ci zetorka do takiej pracy to w sam raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jak boisz sie o sprzeglo to biez ciagnik z elektrohydraulicznym rewersem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak NH bym brał to bym zamawiał z szybka zmaina kierunku jazdy co sprzegła nie trzeba wciskac tylko taka wajho, niewiem może w zetorze jest cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jest to uzadzenie umozliwiajace zmiane kierunku jazdy bez uzycia sprzegla zwykle jest to dzwignia znajdujaca sie z lewej strony ponizej kierownicy jest to uzadzenie bardzo wygodne i najczesciej o wiele trwalsze od zwyklego sprzegla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy new holland td odbiega pod względem komfortu tzn wyciszenia itp. od tl? Proxima ma duży promień skrętu i moim zdaniem do tura 220 za mała, ten tur byłby ok ale mocowanie jest wysunięte do przodu przez ten tłumik, kolega ma z 220 i bez przeciwwagi to z belką siana tył podrywa.

Czy wam aż tak d*py rozbodło że potrzebny chydrauliczny rewers, zanim to przezuci tył przód to sam 3 razy ręcznie bieg zmienie, a pozatym jak zmieniacie tył przód to czy się zużywa sprzegło? Chyba raczej jak pcha się coś na pół sprzegle to wysiada

Czy ktoś sensownie odpisze w końcu ile proxima pali z turem a ile new holland?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja bym ci poradził NH lepsza jest komfort i specjalnie oszczedniejszy silnik!!!!!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

OK jasne że ten rewers hydrauliczny po coś służy, ale powiedzcie jak wytrzymałe sprzęgło mam w mf 255 że od 5 lat nosze belki na kolcu na tuz a gnuj ładuje kolcami od 20 lat i z belami prawie zawsze sprzęgło w podłoge i gaz opór żeby podnieśc mokrą bele to samo pchanie kolcami na puł sprzęgle żeby nabrac i nic się ze sprzęgłem nie dziej e2 razy tylko nanitach zcieło ale 2 stopień też a z tego co wiem to była wada fabryczna i teraz są podwójnie nitowane, za to sprzęgło c330 to syf z byle czy się ślizga i rozsypuje, zetor ma podobne sprzęgło do c 330 więc nie wróże trwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj