pawelJD

MF 255 czy C-330

Polecane posty

krzysiek1979    328

MF czy 3512 to nawet nie ma co porownywac do 30 sto razy lepszy od ciapka a w lekkich pracach to pali malutko .Mam 3512 od nowosci i kiedys ponad 20 ha nim robilem dzisiaj takze najwiecej nim robie sianie opryski lekki transport i nie zamienilbym go na innego bo u mnie jest nie zastapiony .W ciezkiej robocie napewno wiecej lyknie ale przeciez to 3 perkins to nie ma co sie bac .Kiedys oralem w bardzo ciezkich warunkach na dwie skiby to za jakies 10 godz wypalilem caly zbiornik paliwa ale to na mokrym czarnoziemu jak smola taka ziemia.Wiadomo komfort marny ale jednak za dobrze utrzymany i nie sciuchrany to trzeba kolo 30 tys wylozyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

No właśnie, szukałbym chyba MF 255, a nie 3512, bo jednak trochę taniej, a również można znaleźć fajny egzemplarz do 25 tyś. No zobaczymy, może jeszcze się ktoś wypowie. Myślałem również o wymianie talerzówki na 1,6m (14 talerzy). Pewnie trzydzieska miałaby trochę lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

Tylko MF może być za szybki do sadzenia truskawek. W mojej okolicy ludzie sadzą kozłek lekarski, a sadzi się go taką sadzarką jak do truskawek i niektórzy narzekają że MF-y/3512 są troche za szybkie. Ewentualnie mogę polecić 3p, ma lepszy uciąg od MF-a, jest tańszy i można nim wolniej jechać. 3p ma znowu szersze opony przez co jest gorszy przy pracy w międzyrzędziach. Jeden jak i drugi w lekkiej  robocie nie spali zbytnio więcej od c-330, a w cięższej spali mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

3p ma wyjaca skrzynie fakt ma troszke lepszy uciag ale MF mozna trafic na takich samych tylnych oponach po drugie mf ma szybszy wsteczny a na polu to nieocenione ma takze regulacje szybkisci podnosnika mysle z wlasnego doswiadczenia ze w lekkich pracach kosiarka siewnik rozsiewacz brona jest lepszy od 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam c-330M mniej awaryjna prostsza od MF 255 ale przede wszystkim słabsza często jeżdżę mf 255 i ja na twoim miejscu brał bym mf tylko na komfortowej kabinie zwinniejszy silniejszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Właśnie.. MF550 a ceny wcale niejakieś wywindowane w porównaniu do MF255. Albo od razu MF3050 4x2 ale to już wyższa szkoła jazdy :) A porównywanie któregoś z tych traktorów do ciapera to jakieś nieporozumienie.

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ale panowie mf 550 byl produkowany od 77 do 80 roku to ile ma kosztowac prawie 40 letni trup ?Niby silnik ten sam ale to starocie tam byly bardziej skrzynie rozbudowane .Dwa lata temu sasiad kupil mf 175 z napedem w tym roku sie rozlecial i stoi za stodola i wszystko dalej ciapkiem robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

więś gminna niesie że taki oryginalny MF wiecej możeniz polskie 3512 z lat 90 no ale.... to takie plotki ;) a co sąsiadowi padło? silnik pestka,  i kupując  starocia z założenia trzeba mieć 4-5 tys na jego remont, a  skrzynia biegów to zdaje sie to samo co 255 więc.. chyba że 12 biegowa ale to polskie miały też w mega opcji niedostępne bo chciałem taki nowy

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ten jego to mocno stary i zniszczony ma taki sam przod jak 135 w sumie kupa zlomu nie wiem co ryplo ale raczej cos powazniejszego bo nie bierze sie zeby to naprawic a ponad 10 ha ciapkiem meczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Boisz się o spalanie? Mam MF 255 oraz C-328.  Od wiosny tego sezonu prowadzę dokładny rozrachunek spalania, rozliczam je ze spalonej każdej litry ON. I sytuacja wyglada nastepujaco: MF 255 - 3,8 l / mtg . C-328 3,1 l/mtg. Jest to średnie spalanie z całego sezonu. W orce 3 skiby MF pali 4.5 l i nigdy wiecej. Co z tego ze nawet spali litr wiecej skoro zrobie nim nie mal drugie tyle? Raz mialem pożyczoną do niego talerzówke 22 talerze. Przód podnosiło przy nieco szybszym puszczeniu sprzęgła ale szedł z nią w oraninie jak wściekły. Dodam że mam komplet obciążników (100 kg przód i 200 tył - do wglądu w galerii). Po przesiadce przekonasz się co to jest uprawa pola tym ciągnikiem a zwłaszcza agregat, brony, talerzówka. Proste kawałki łąk kosze na 2H. Zresztą długo by pisać. Obydwa to najlepsze ciągniki na świecie dla mnie :) C-328 chodzi z siewnikiem, sadzarką obsypnikiem, przetsąsaczem i kopaczką jednorzędową elewatorową. Obydwa chodzą na 15 ha rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

wszytstko dobre, mf ma duży  minus, hydraulika, mało wygodnie operuje się np siłownikiem zewnętrznym i podnosnikiem jednoczesnie

 

poza tym 255 to jest ciągnik konstukcyjnie odpowiedni na lata 70-80, ursus kupując licencję kupował licencję na coś co już wtedy było "do tyłu", ale to temat do innej dyskusji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Dzięki za tak konkretną odpowiedź. Na jakiej glebie orzesz 3-skibowym ? Jak sobie radzi ? Ja myślałem o zakupie 3 skib tylko do podorywki. A jak z komfortem odczuwacie różnicę pomiędzy 330, a MF 255, czy jest to niezauważalne ?

 

rafff24, jednak dzisiaj ten ciągnik jest niezwykle popularny w Polsce, moim zdaniem właśnie przez ekonomiczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na pewno jest o niebo lepszy komfort sam uk. kierowniczy mimo ze nie ma wspomagania to kreci sie kierownica lekko .Reduktor biegow jest dobrze pomyslany a nie jak w ciapku ze nie mozna znalezc terenowych .Regulacja silowa piekna sprawa choc polowa uzytkownikow 255 nie potrafi z tego kozystac a o wiele lzej sie orze na powiedzmy sredniej ziemi bez gliny bedzie radzil sobie z 3x30 .Najwiekszym minusem jest ta hydraulika nie dosc ze za slaba (przy wiekszym ciezarze slyszy sie tluczenie w podnosniku )to jeszcze popierdzielona .Kiedys pozyczylem talerzowke ciagana na listwe i na dwa przewody jak sie zakopalem musialem przemieniac przewody hyd.zeby ja podniesc na kolach a zeby opuscic znowu zamiana przewodow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

No muszę przyznać, że w ciapku kierownica nie chodzi najlżej. Hydraulika fergusona jednak jest mocniejsza niż w trzydziestce.

Edytowano przez rafal25791

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Inna klasa ciagnika ciapka to mozna do T25 porownywac .Najwiekszy ciezar jaki mialem na podnosniku to 3 metrowy wal z expomu ponad 800 kg podniosl ale przednie kola odrywaly sie od ziemi i sterownosc prawie zadna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Właśnie, komfortowe kabiny w mf 255 występują niezwykle rzadko. Najczęściej są to traktory które nie pracowały w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Na olx jest mf 235 za 50 tys jak nowka .


Z komfortowa kabina jest malo kiedys byly drogie takie ciagniki i malo kogo bylo stac na taki wypas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

za 10-15tys bym wzioł bo zrobi tyle co 30tka. ciekawe komu potrzebny hydrauliczny łacznik górny w takim badziewiu.... i ta kierownica na wysokości oczu :D a "komfort kabina" ze skrzynią biegów miedzy nogami... no bez jaj

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jakiś dziadek który marzył o takim od 90r może i sie skusi... zresztą był tu na forum gościu który zdaje sie za 70 kupił niby nowy 235 lub 255... handlarzom z zasady nie ma co wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

to ja wolę kupić 3 sztuki mf 550 lub mf 3050 lub jakąś renate :D 50 tysi buhahaha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Za takie pieniądze to nie taki ciągnik jak 235 można kupić. Albo 2 różnej mocy.

Edytowano przez rafal25791

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja w tamtym roku kupilem od handlarza wymyty ciagnik w zimie .Poszedl w robote i przeciek w przedniej piascie 350zl ,wyciek z silownika wsp. kupilem nowy za 700zl padniete sprzeglo 1900 zl Tak ze trzeba z dystansem do tego podchodzic a zarzekanie sie handlarza mozna wsadzic sobie w du......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj