Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę?

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:06

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Witam.
Posiadam ciągnik MF 590 2WD i obecnie pracuj on z pługiem grudziądzkim 3 skibowym ale chcę kupić coś większego tylko czy ten ciągnik sobie poradzi. Chodzi konkretnie o cos takiego jak Dodany obrazek
Kverneland MZ3 3x40cm na odkładnicach jak na foto. Klasa ziemi go głównie 2 i trochę 1. Ciężkie są szczególnie rędziny i orka po burakach jak jest zjeżdżone pole ale wtedy najwyżej jeden się podniesie i na 2 spokojnie poleci (2 te duże to tylko 10 cm mniej orania jak te co mam). Problem z tymi pługami co posiadam jest taki że słabo kryją i się zapychają ale to nic w porównaniu z tym jak pływają i głębokość orki jest bliżej nieokreślona:) Może ktoś ma taki zestaw jak ja chcę skompletować i powie jak to idzie a może nie idzie. Proszę o poradę i wszelkie sugestię zarówno zestawu jak i samych pługów. Inne foto w załączniku

Załączone miniaturki

• Kverneland 3x40.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Dzisiaj, 08:43
  •  

#2 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:21

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Ten MF ma 70 koni to sobie śmiało będzie śmigał w takim pługu na pewno i w obrocie dał by sobie radę tylko szkoda że brak przedniego napędu :( Klasa ziemi dobra będzie szedł jak przecinak :P

#3 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:23

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? 3x40 zapomnij jedynie chyba że niemasz żadnych górek to tak.

#4 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:26

3x40 zapomnij jedynie chyba że niemasz żadnych górek to tak.

Mieszkam na Wyżynie Lubelskiej to ciężko mówić o górkach raczej takie długie podjazdy ale u mnie pola raczej równe tylko gleba miejscami ciężka.
Koni ma 75 ale uciąg to taki sobie. Nasza 80-ka ma niby 76KM ale nie ma co porównywać.

Edytowany przez akmaly, 05 wrzesień 2011 - 19:28.

#5 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:30

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Jeśli ma 70 KM to pójdzie , ja robię fraugde na 35 cm ciągnikiem 61 KM .

#6 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:44

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? a te odkładnice to jakieś duże. Przynajmniej w porównaniu z polskimi grudziądzkimi. Myślicie że na takie gleby jak rędziny, trochę płowin i jakiś czarnych ziem bez piachów, to te odkładnice będą dobre? Rędziny bardzo się lepią może być ciężko ale z drugiej strony to czasami jak jest kiepski rok to nasze pługi tylko przesuwają ziemię co nawet orki nie przypomina:)

#7 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:59

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Na takie ziemie najlepsze są odkładnie ażurowe,mają mniejsze opory tarcia.

#8 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:09

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? ja też tak myśle że na twoje gleby będzie najlepszy ażurowe odkładnie to wtedy da sobie radę i ziemia nie będzie taka zbita

#9 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:10

Na takie ziemie najlepsze są odkładnie ażurowe,mają mniejsze opory tarcia.

O tym to słyszałem że ażurowe są najlepsze i kilku rolników z okolicy takie ma i ladnie to pracuje tylko problem jest w tym że ciężko kupić taki używany aby miął tego typu odkładnice a nowe to koszt powyżej 1000zł na cały pług. Chyba że ktoś odkupi takie jak za foto:)

#10 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:15

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Ale może warto zainwestować w takie odkładnie tylko trzeba się zastanowić czy nie lepiej sprzedać ten pług a kupić obrotowy z ażurami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:31

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? A ja cienko widzę obrotówkę do ciągnika takiej mocy i bez przodu , u mnie czwarta klasa gleby to max , potem piąta i szósta , co do pługa to mój ma regulowaną szerokość orki 30 , 35 , 40 i myślę że to by było bardzo dobre rozwiązanie dla ciebie , co do orki to kryje doskonale , to licencja kvernelanda . bądź jakiś inny regulowany . Jeśli zapycha ci się przy kole to odetnij , dołóż tuleję - rurę jakieś 10 cm i już masz inny pług .

Edytowany przez andrzej612b, 05 wrzesień 2011 - 20:47.

#12 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:52

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Co do obrotowych to nie próbuję nawet. Pociągnie najwyżej 3 i to max 35cm na korpus. Wolę zagonowe ponieważ za niższą cenę kupię pług w dużo lepszym stanie. Może na ażurowych odkładnicach byłby najlepszy ale nie mogę trafić na taki a nowy zamiennik to duży koszt. Ciągnik ma 75 KM ale jak pisałem wyżej to on i tak tej mocy nie wykorzysta bo jak ma ciężko to się ślizga i pojechane a większego ciągnika mi nie trzeba.
Dzięki za wszelkie uwagi. spróbuję z tym 3x40 najwyżej będę miał do sprzedania na jesieni:)

#13 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 10:56

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? sąsiad miał MF 590 z silnikiem który prawie zakończył swój żywot i ciągał 4x30 na ciężkiej ziemi... Ja sam fordem ok.65KM ciągam taki pług i ładnie sobie radzi więc czemu ten MF ma nie iść w 3x40 ? Znajomy ma zetora 8111 i miał kiedyś 4x40 Unii Grudziąc a teraz kupił 4x40 Kvernelanda i mówił że idzie jak polska 4x30... Ja nie widze problemu z tym pługiem do tego MF...

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 11:30

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Dzięki właśnie o opinie użytkowników bądź ludzi którzy mają styczność z takim sprzętem mi chodzi. Pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 06 wrzesień 2011 - 19:36.
cytowanie poprzedniego posta

#15 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 20:13

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Witam ponownie wszystkich.
Już sprawdziłem i poznałem odpowiedz na moje pytanie oraz postanowiłem się niem podzielić i oto moje wyniki:
- na lekkiej ziemi idzie jak burza z tymi Kverneland-ami 3x40 na śrubowych ( a może to pół śrubowe jak na foto wyżej) odkładnicach ale niestety u mnie takich ziemi to parę ary:)
- na cięższych ziemiach to straszna męka i tam tylko pozostaje podnieść ostatni w górę i wtedy idzie
- na bardzo ciężkich ziemiach to i z dwoma ciężko idzie.
Problem z tym MF jest taki ze ma słaby uciąg, pomimo że mój i tak ma te felgi żeliwne (odlewy) ciężkie to tak się grzebie i za chwile idzie w ziemię, dobry do kopania okopów na wojnę:)
Muszę skombinować jakieś obciążniki i tak po 70kg na koło to może coś mu pomoże.
Pozdrawiam

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 21:28

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Pójdzie w nim te pługi stawiają dość mały opór zobaczysz pójdzie lepiej niz w tej uni
Mój Wladimirec podbija świat

#17 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 09:33

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? a jakim biegiem orzesz ? Bo sąsiad orał 1H...

#18 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 20:51

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Tez orałem 1H a jak ciężko bardzo to 4. Ale problem jest inny, nie mocy brakuje tylko uciągu i się zaraz kopie i co z tego ze silnik mocy ma jeszcze.
Już sprawdziłem i powiem że na naszych ziemiach to jest trochę za duży. W sumie się chyba przeliczyłem ponieważ teść ma Ursusa 914 i 4x30 grudziądzki i czasami ledwo co daje radę. A te popularne 80-tki jednak uciąg mają bardzo dobry tylko mocy trochę mu brakuje.

#19 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 08 październik 2011 - 20:21

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Podstawa to dobre opony , najlepiej radialki a że ciężej idzie to fakt mam to już przerobione , różnica jest w jakości orki i to nie porównywalna z zwykłą trójką , o ile się nie mylę ten MF ma wąskie opony i tu może być też przyczyna małe uciągu , ciężarki też robią swoje , osobiście zaczął bym od wymiany opon chyba ze masz dobre itd. to w tedy już sam decyduj co dalej ........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 21 październik 2011 - 16:27

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę? Opony mam szerokie i bieżnik wysoki jak nowe tylko że to diagonalne i w dodatku po bieżnikowaniu co może być największą przyczyną. Ale popracowałem trochę nad tymi pługami, lemiesze i dłuta wymienione i idzie nawet ale jak wpadnie w taką ciężką rędzinę to kicha i ślizga się bardzo. Ogólnie jest ok z naszymi 4 nie dałby rady a te nawet idą. Dorobię w zimie obciążniki i zobaczymy na ile to pomoże.