Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 18:03

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 Przy moim zetorze 12145 przodek troche slabo ciagnie i dlatego pytam czy wymiana rozdzielacza hydraulicznego przedniego napedu (taki nieduzy prostokat przy lewym tylnim kole co jest razem z ta linka co sie nia wlacza przedni naped) cos pomoze aby przod byl mocniejszy? na tym rozdzielaczu zauwazylem napicy i jest tak napis:date 12.73r. czyli tak jakby z grudnia 73 roku. moj zetor jest z 85 roku wiec mozliwe ze handlarz albo ktos inny wsadzil stary ten rozdzelacz bo moze przodek wcale nie ciagnal albo cos

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 Dzisiaj, 20:14
  •  

#2 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:21

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 Widziałem że był u znajomego elektrozawór założony w 12145 niewiem z czego był ale na przycisk miał i pasował w to miejsce co orginał na linke.

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 19:28

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 Obstawiam niskie ciśnienie w układzie mikro-pompki lub zużyte uszczelnienie/tarczki w przystawce napędu.

A czujnik zaniku ciśnienia w układzie mikro-pompki jest sprawny (żółw/zając sprawny) ????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#4 Share Wojtekkkk

Wojtekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:00

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 Witam.
Mam podobny problem tylko u mnie objawia sie wtedy gdy traktor sie zagrzeje(popracuje w np w plugu okolo 1h) przy wiekszym obciazeniu przedni naped nie ciagnie jak powinien, A do tego na zajacu niechce jechac, slychac dziwny gwizd tak jakby cos niemoglo zaskoczyc a gdy wrzuce zolwia traktor jedzie normalnie a naped dalej nie chodzi jak trzeba. Czy przyczyna tego moze byc wadliwa mikropompka czy cos innego. Tarczki w przystawce byly robione bo myslalem ze to jest przyczyna. Z gory dzieki za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 20:14

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 Mogą być nieszczelności w sprzęgle napędu lub wzmacniacza. Miałem tak że po kilku godzinach pracy lampka sygnalizacyjna na wolnych obrotach się zapalała po remoncie wzmacniacza, pozostała tylko przystawka napędu do uszczelnienia po wymianie uszczelki manżetowej, pierścieni i tulei problem znikł.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#6 Share Wojtekkkk

Wojtekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 13:08

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 Mam prosbe do ,,Sadek'' moglbys dodac jesli posiadasz fotki z katalogu czesci albo instrukcji obslugi chodzi mi glownie o ta przystawke. Albo najlepiej jakis link do instrukcji lub katalogu do zetora. Moze byc na gg. Z gory dzieki

#7 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 15:48

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 zolw i zajac nie dzialaja facet od ktorego kupowany byl ciagnik kowil ze mikropompka byla wymieniana bo wcaler naped nie chodzil no ale kto go tam wie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 19:13

rozdzielacz hydrauliczny przedniego napedu zetor 12145 Miałem podobne objawy w swoim zetorze 8145, jak przód chciał to ciągną a jak się dobrze rozgrzał to przerywał chwilę ciągną chwilę nie wymieniliśmy mikropompkę,uszczelniliśmy wzmacniacz momentu, wymieniliśmy tarczki sprzęgła przedniego napędu i nic to nie pomogło dopiero jak wyrzuciliśmy tarczki sprzęgła i założyliśmy w to miejsce sprzęgło kłowe to jest wszystko ok, przód ciągnie tak jak powinien.