Skocz do zawartości

Zdjęcie

30 września kurs Euro

161 odpowiedzi na ten temat

#121 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 21 październik 2011 - 18:08

30 września kurs Euro a teraz tak z prawą ręką na sercu a lewą uniesioną do góry jak an ślubowaniu w szkole - który z was nigdy, przenigdy nie jeździł samochodem na paliwie z obniżoną akcyzą które później na kwicie do zwrotu akcyzy było wpisane że zużył ciagnik ?? - "kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień"
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
30 września kurs Euro Dzisiaj, 18:27
  •  

#122 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:11

30 września kurs Euro Lepiej się uchyl :D -tyle że daleko do Ciebie mam...

#123 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 21 październik 2011 - 18:18

30 września kurs Euro @jaro - ale za szybe to mi zapłacisz :D

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:22

30 września kurs Euro

a teraz tak z prawą ręką na sercu a lewą uniesioną do góry jak an ślubowaniu w szkole - który z was nigdy, przenigdy nie jeździł samochodem na paliwie z obniżoną akcyzą które później na kwicie do zwrotu akcyzy było wpisane że zużył ciagnik ?? - "kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień"

uważaj bo kilka kamieni pewnie poleci

wszystkie samochody w rodzinie to benzyny

#125 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:27

30 września kurs Euro no może wszyscy tak nie robią - ale jak narazie to jest was dwóch

Żeby nie było ze moderatorowi wolno orty robić :D

Edytowany przez milanreal1, 21 październik 2011 - 20:55.

#126 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:28

30 września kurs Euro

Co to jest ten " ON dla rolnika dla celów gospodarczych "?

@Jaro MECHANIZATOR ci to wytłumaczył w prosty sposób...

Teraz moje wyjaśnienie:

"Jest to mieszanina pewnych węglowodorów otrzymana wyniku rektyfikacji ropy naftowej, która jest przystosowana to spalania w odpowiednich silnikach Diesl'a stosowanych wyłącznie w maszynach rolniczych"

Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 21 październik 2011 - 18:30.

#127 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:32

30 września kurs Euro Niech i tak będzie-ale wolałbym widzieć bardziej precyzyjne sformułowania niż owe "ON dla rolnika dla celów gospodarczych ".

#128 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:36

30 września kurs Euro Moderator ma czerwoną flagę , jak zmieni to po gadamy .................

#129 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:51

30 września kurs Euro Zmieni napewno ;)

Cudem by było gdyby zmienił na biało/sory ew. przezroczysto.

Edytowany przez zmija2a, 21 październik 2011 - 18:59.

#130 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 21 październik 2011 - 18:52

30 września kurs Euro andrzeju a dlaczego niby miał bym zmienić ??

żyjemy w wolnym kraju i mam prawo do wyrażania swoich poglądów - a "czerwony sztandar" (to nie flaga to sztandar) nie łamie akurat obowiązującego w RP prawa - tak że prędzej zmienię tapete w pokoju niż avatar - a poza tym jeśli nie wiesz do końca co on (sztandar) symbolizuje to radzę ci nie wdawać się ze mną w polemikę na jego temat OK ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:11

30 września kurs Euro No to Mechanizator napisz co oznacza ten czerwony sztandar.

Wiesz, ja narazie siedze na jabłoni i spijam sfermentowany sok z jabłek ;)

#132 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:17

30 września kurs Euro Czerwony Sztandar - Symbol Proletariatu czyli robotników walczących o swoje prawa i o tzw sprawiedliwość społeczną, symbol partii socjalistycznych - "...a kolor jego jest czerwony bo na nim robotnicza krew..." jak głosi hymn PPS-u o tym samym tytule, z której to partii moje poglądy są w duzej mierze zbieżne - coś jeszcze ? bo nie chce być posądzony o agitację

wróćmy moze do ON rolniczego bo o tym jest temat

#133 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 październik 2011 - 19:33

30 września kurs Euro Nigdy na ON z obniżoną akcyzą nie jezdziłem bo mam Honde w benzynie ;)

#134 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:37

30 września kurs Euro OK, to już wiem o co chodzi z tym czerwonym sztandarem/flagą (historie trochę lizam), a czy było dobrze/źle to mogę powiedzieć, że jeszcze za małe "jajka" - więc się nie wypowiadam.

A co do ON rolniczego to jest wg mnie UTOPIA (przynajmniej po tym jak nie ma Leppera).

A teraz wykład czemu obalili Libie (nie Kadafiego bo on może żyje).

Zyski z ropy popłyną m.in. przez Francję do UE - celem łatania "dziury".

#135 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:40

30 września kurs Euro powiem wam że z ropą - jest jak z tytułowym misiem z filmu Barei "im ten miś jest droższy to my więcej zarabiamy" więc kraje które najwięcej zarabiają na transferze ropy (USA itd) będą robić dużo żeby była cena wysoka

Zmij2a - wracajac do kwestii sztandaru - to nie chodzi o to czy było dobrze czy źle (domyslam sie ze chodzi ci o PRL) tylko o to że wciąż jest tak że robotnik jest kopany w d.. przez władze - wiekszośc obecnych działaczy PPSu w czasie stanu wojennego była internowana albo więziona - nie mylcie socjalizmu z komunizmem

#136 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:58

30 września kurs Euro @daniel. @qazi próbował Tobie to wytłumaczyć post niżej, niestety nie dotarło ;[. Rolasy mają stałą stawkę zwrotu akcyzy, i stały limit litrów na ha od której ją odliczają. Ustalaną przez RM na początku roku z budżetem i od 3 lat się nie zmieniła, więc nie będzie to 50% i podniesienie akcyzy uderzy w nas tak samo.
Jeżeli chodzi o te kamienie , ON kupuję kilka ton więcej niż mam limitu, więc dlaczego mam nie jeździć na tym ON i tak 100% akcyzy dostał fiskus.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#137 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 październik 2011 - 20:23

30 września kurs Euro Czasami mam przerwy w "transferze", ale jak coś to reklamacja do Orange Made in France Telecom.

A miałem jeszcze o czymś napisać. Nauczono nas żeby materiał siewny wymieniać co x lat.
Materiał z sejmu jest nie wymieniany od x lat - zmanipulowano?

A co ciekawsze materiał z sejmu ma się tym lepiej im więcej o nim mówimy (sondaże) - jakieś UFO?

Edytowany przez zmija2a, 21 październik 2011 - 20:29.

#138 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 21 październik 2011 - 20:26

30 września kurs Euro bo to nie jest materiał siewny - to są przetrwalniki :D

#139 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 21 październik 2011 - 20:28

30 września kurs Euro Ale czy jadąc autem do miasta jest tak że nic nie załatwiamy/kupujemy wysyłamy do gospodarstwa.

To tak jak z KRUS odszkodowanie złamana noga w drodze z domu do budynku gospodarczego i mamy odszkodowanie, ta sama sytuacja w tym samym miejscu tylko idziemy do sąsiada na goście (ani jednego słowa o gospodarstwie, tylko jak to sprawdzić ??) i odszkodowanie nam nie przysługuje.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 21 październik 2011 - 20:28

30 września kurs Euro

@daniel. @qazi próbował Tobie to wytłumaczyć post niżej, niestety nie dotarło . Rolasy mają stałą stawkę zwrotu akcyzy, i stały limit litrów na ha od której ją odliczają. Ustalaną przez RM na początku roku z budżetem i od 3 lat się nie zmieniła, więc nie będzie to 50% i podniesienie akcyzy uderzy w nas tak samo.
Jeżeli chodzi o te kamienie , ON kupuję kilka ton więcej niż mam limitu, więc dlaczego mam nie jeździć na tym ON i tak 100% akcyzy dostał fiskus.

No niestety drogi kolego stwierdziłeś w jednym poście:

@daniel żeby o czymś pisać to trzeba się najpierw trochę, chociaż orientować, inaczej jest się narażonym na ironię i kpiny.

Więc moje pytanie brzmi czy wiesz, że od przyszłego roku czyli 2012 ma wzrosnąć zwrot akcyzy z 85 gr/l do 95 gr/l...? Bo jakby nie patrząc wzrost akcyzy o 20 groszy na litrze w takim wypadku oznacza tylko wzrost o 10 groszy czyli tylko 50%... Pozdrawiam