thug

30 września kurs Euro

Polecane posty

Rolnik1973    15370

No i euro kolejny dzień w dół, także nie jest tak że dla chłopa staniało , a potem w górę. Polsko może jeszcze z ciebie cos będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
i jedno wiem-Polska na tle tych krajów jest wyjątkiem ,niechlubnym wyjątkiem dodać trzeba-takich antagonizmów między mieszkańcami wsi i miast to chyba nigdzie na świecie (a przynajmniej w Europie ) nie ma.

 

Dziwisz się. Rolnicy uważają się za zbawicieli narodu bo to dzięki nim, te marne istoty mieszkające w jakimś tam miastach mogą żyć i nic nie robić. Gdyby nie oni to poumieraliby z głodu a nie jak teraz mają czelność w ogóle coś złego mówić na rolnika. To dzięki rolnikom właśnie Polska jest zieloną wyspą w Europie. Z drugiej strony reszta kraju uważa, że na wsi jest sielanka, maszyny za pół darmo a kasa na konta płynie strumieniami bo w sklepach coraz drożej.

Stasiek, jak się nie nażresz to i kałacha nie dźwigniesz. Ostatnio temat żarcia na topie w Afryce a raczej jego brak, i daj im broń to co w żołądku przybędzie?

Jak już wspomniałeś o Afryce. Kto w Afryce ma najwięcej żywności? Rebelianci i wojsko bo przejmują żywność z pomocy i kradną od obywateli. Posiadanie żywności(gdy jedzenie jest na wagę złota czyli sytuacja taka jak w Afryce) nie oznacza, że ją zjesz bo jeśli dowie się o tym twój głodny sąsiad, który przypadkiem ma kałacha, to po prostu ją Ci zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Moje trzy grosze odnośnie podwątku dyskusji "miasto vs. wieś" ;)

W obecnej sytuacji przypomina się przysłowie "dziel i rządź" czyli jest to ewidentne napuszczanie ludzi z miasta na ludzi ze wsi i odwrotnie w celu odwrócenia uwagi od bardziej istotnych problemów.

Po drugie to wcale rolnicy się nie prosili o żadne dopłaty to wymyśliła Bruksela w ramach WPR i prosze do Brukseli mieć w tej kwestii uwagi a nie do rolników ze biorą powyższe...

Po trzecie rolnictwo nigdzie na swiecie nie jest super mega dochodowa branżą ... rolnik wszędzie jest tylko pionkiem... pokażcie mi jednego miliardera wśród rolników gdziekolwiek na świecie to zmienię zdanie..

Po czwarte żywność jest surowcem strategicznym i większość rządów dotuje jej produkcję(no może poza wspomnianymi tu krajami Afryki ale to także nie wszystkie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Po drugie to wcale rolnicy się nie prosili o żadne dopłaty to wymyśliła Bruksela w ramach WPR i prosze do Brukseli mieć w tej kwestii uwagi a nie do rolników ze biorą powyższe...

 

Teraz jesteś mądry bo na razie daje ciekawe co powiesz jak ta Bruksela wymyśli, że zmniejszy dopłaty o 50% albo całkiem zlikwiduje...

 

Po trzecie rolnictwo nigdzie na swiecie nie jest super mega dochodowa branżą ... rolnik wszędzie jest tylko pionkiem... pokażcie mi jednego miliardera wśród rolników gdziekolwiek na świecie to zmienię zdanie..

 

Wiesz nie każdy musi być zaraz milionerem czy miliarderem, wiadomo, że nikt nie zarobi na tym tyle co przedsiębiorstwa typu Microsoft, Appel, BP, CNN i itd... Jeśli ty chcesz zarobić z rolnictwa tyle chociaż co KGHM, PKN Orlen to coś jest z tobą nie tak... Jednak cały czas panuje stwierdzenie, że rolnik jest biedny, ciągle dokłada (ciekawe z czego) i nie ma dochodu i jest to nieopłacalne... Tylko z drugiej strony mają piękne domy, mają dobre samochody, sprzęt i nie od razu 100 ha jak się niektórym wydaje... Są to ludzie, którzy zarabiają częściowo więcej a częściowo mniej od ludzi z miasta tak jak jest wszędzie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ern    0

danield28 ty jestes z miasta ? bo jak bys byl ze wsi to bys tak nie pier**lil bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
danield28 ty jestes z miasta ? bo jak bys byl ze wsi to bys tak nie pier**lil bez sensu

 

Tak, jestem z miasta, hmm bardzo małego miasta... Za to ja nie muszę się zastanawiać czy ty jesteś ze wsi bo widać to od razu... Jak ci źle na wsi to idź do miasta na pewno będziesz miał zdecydowanie lepszy start niż ci ludzie z miasta na wieś... Rolnictwo to nie tylko praca i pięniądze to również styl życia... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Tak, jestem z miasta, hmm bardzo małego miasta... "-i wybacz ale to widać ,słychać i czuć w Twoich wypowiedziach-normalnie Zapolska się kłania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Moim zdaniem ceny spadną no chyba że nasz kochany żad zechce sobie coś do kieszeni dorobić i jeszcze podniesie w górę ceny.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ceny nie spadną. Ceny ropy systematycznie spadają, a nasz rząd systematycznie podnosi akcyzę. Panuje drożyzna i będzie dalej panować(jeszcze trochę to konie i woły powrócą do łask). Ale żebym się mylił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś mówili że koń zje więcej niż waży a teraz będzie można powiedzieć że ciągnik na rok wypije paliwa za większą cenę niż sam jest wart.

A jak nie będzie za co uprawiać ziemi to będziemy uprawiać nierząd. :P

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Moim zdaniem ceny spadną no chyba że nasz kochany żad zechce sobie coś do kieszeni dorobić i jeszcze podniesie w górę ceny.

chyba że to celowo dla zniewagi naszych rządzących :lol:

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Prędzej katować rząd za to, że nie jest wstanie zapewnić ludzią godnego wynagrodzenia niż to, że podnosi akcyzę na paliwo, bo jak wiemy jest to wymóg UE, zresztą dla rolników będzie to wzrost o 50% mniejszy niż dla pozostałych ludzi mających samochody na ON... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

"Tak, jestem z miasta, hmm bardzo małego miasta. Rolnictwo to nie tylko praca i pieniądze, to również styl życia..."

Niewątpliwie jest to styl życia, ale charytatywnie to można zdechnąć z głodu, każdy z nas ma jakieś potrzeby nie tylko duchowe, a także wiele zobowiązań. Człowiek dojrzały podejmując się jakiś zobowiązań stara się je wypełnić, a do tego potrzebne nierzadko jest ten wynalazek Fenicjan.

"...podnosi akcyzę na paliwo, bo jak wiemy jest to wymóg UE, zresztą dla rolników będzie to wzrost o 50% mniejszy niż dla pozostałych ludzi mających samochody na ON."

@daniel żeby o czymś pisać to trzeba się najpierw trochę, chociaż orientować, inaczej jest się narażonym na ironię i kpiny.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@agromatik to dlaczego mnie nie poprawiłeś i nie wskazałeś błędu w którym momencie się pomyliłem...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak podniosą akcyzę na ON to zwrot i tak nie ulegnie zmianie bo jest on kwotowy a nie % także tak samo odczują go kierowcy jak i rolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Tylko, że ON dla rolnika oczywiście dla celów gospodarczych wzrośnie o 10 groszy a dla pozostałych będzie to wzrost o 20 groszy (stąd te moje 50%) tyle zapowiadają wzrost akcyzy na ON od 2012 roku... Tak czy siak jest to wzrost ceny ON... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a teraz tak z prawą ręką na sercu a lewą uniesioną do góry jak an ślubowaniu w szkole - który z was nigdy, przenigdy nie jeździł samochodem na paliwie z obniżoną akcyzą które później na kwicie do zwrotu akcyzy było wpisane że zużył ciagnik ?? - "kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@jaro - ale za szybe to mi zapłacisz :D

 

 


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a teraz tak z prawą ręką na sercu a lewą uniesioną do góry jak an ślubowaniu w szkole - który z was nigdy, przenigdy nie jeździł samochodem na paliwie z obniżoną akcyzą które później na kwicie do zwrotu akcyzy było wpisane że zużył ciagnik ?? - "kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień"

 

uważaj bo kilka kamieni pewnie poleci

 

wszystkie samochody w rodzinie to benzyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no może wszyscy tak nie robią - ale jak narazie to jest was dwóch

 

Żeby nie było ze moderatorowi wolno orty robić :D

Edytowano przez milanreal1

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj