Skocz do zawartości

Zdjęcie

30 września kurs Euro

161 odpowiedzi na ten temat

#81 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 04 październik 2011 - 14:19

30 września kurs Euro Do danield28

Porównałeś rolnika do robotnika więc Ci wyjaśniłem, że jako rolnik płace do budżetu znacznie więcej niż nie jeden robotnik nie ważne w jakich podatkach suma jest wyższa. Teraz porównujesz rolnika do przedsiębiorcy, więc się zdecyduj.

W mieście także są dotacje na założenie firmy i np niższy ZUS na start. Są programy dla bezrobotnych, oraz także mikroprzedsięiorstwa dla mieszkających na wsi i małych gminach miejskich. A dla Małych przedsięiorstw możliwość dotacji liczona milionach, rolnik jako przedsięiorca max 300 tys. Co do opodatkowanie dochodu rolniczego to rządzący dlatego go nie wprowadzają bo wiedzą, że do tego interesu dołażą. Brak dochodu to brak podatku, wielu rolników nie zapłaci nawet podatku od nieruchomości, domownicy zarejestrują się w urzędach pracy, pójdą po zasiłki do pomocy społecznej dziś te przywileje im nie przysługują bo są rolnikami.
Co do tańszych produktów to może coś tańszego znajdziesz ale wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi o produkty wytworzone przez rolnika (mleko, owoce, warzywa mięso) Przetwory po ulepszeniu w zakładzie w stylu 2 kg szynki z 1 kg mięsa lub 2 litry smietany z 1 litra mleka do tego nie wliczaj, bo tego nie produkuje rolnik.

Do StaśkaS

Weź program PROW i policz sobie jaka jest kasa na programy, które wymieniłem nie jest to jakiś marginalny procent. Nie sieję propagandy tylko zwracam uwagę że beneficjentami PROW nie są tylko rolnicy jak to się potocznie utarło. Nigdzie nie napisałem, że wszyscy oprócz rolnika to pasożyty, że rolnicy na wszystkich pracują itd. Ale rolnicy mają swój spory wkład w gospodarkę to dzięki rolnikom działają setki zakładów przetwórczych, mamy spory eksport żywności więc nie traktujcie rolników jak nierobów, którzy są tylko ciężarem dla budżetu.
To nie my wymyśliliśmy system dopłat, my tylko próbujemy się w nim odnaleźć co miastowi politycy skutecznie utrudniają zmieniając co rusz zasady gry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
30 września kurs Euro Dzisiaj, 07:04
  •  

#82 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 październik 2011 - 18:59

30 września kurs Euro A co ma kurs Euro do rolnictwa? Niestety w dzisiejszych czasach ma bo "rolnik" patrzy na dopłaty. Chore myślenie.

Rolnik nie jest po to, żeby brać dopłaty. Rolnik ma wyżywić naród - i przede wszystkim zdrowo. Dopłaty, kurs euro i inne spekulacje są po to, żeby xyz mld ludzi miało robotę. Żywienie, niezdrowe żywienie, jakie jest teraz, napędza całą machinę.... A szczególnie apteki.

No i pamiętajcie no gluten. Pzdr.

#83 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 04 październik 2011 - 19:28

30 września kurs Euro no tak nie trzeba patrzeć na dopłaty tylko harować za darmo i się cieszyć że można żywić świat, sory ale dla mnie to właśnie Twoje myślenie jest chore. Dopłaty powinny być równe we wszystkich państwach UE albo powinni je znieść, oczywiście też we wszystkich państwach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 październik 2011 - 19:42

30 września kurs Euro robercik, OK, jak chcesz to uważaj. Ja jestem zdania, że "rolnik ma żywić naród". Ile z tego kasy będzie miał to mnie dont worry, ważne jest zdrowo.

A i jeszcze takie małe coś odnośnie GMO. Sory, że off-top, jeszcze nie nauczyliśmy się "żreć" glutenu a tu już nowa inwazja gmo. wg mnie za szybko....

Edytowany przez zmija2a, 04 październik 2011 - 20:01.

#85 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 październik 2011 - 06:04

30 września kurs Euro zmija, ty się dobrze czujesz? Przedstawiasz rolnika jako niewolnika narodu, ma karmić i tyle, a co będzie jak zbankrutuje? Zapasy na miastowym śmietniku szybko się wyczerpają i co zrobi naród? To naród powinien pilnować by dla rolnika się opłacało wytwarzanie żywności, a nie na odwrót.

#86 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 październik 2011 - 06:41

30 września kurs Euro Rolnictwo jest dotowane w wielu krajach nie tylko ue oczywiscie tych które na to stać. Dotacje mają podnieść konfort życia na wsi, konkurencyjnośc rolnictwa itd. Wystarczy sięgnąc pamięcią przed 2004 rok.

#87 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 październik 2011 - 09:11

30 września kurs Euro

zmija, ty się dobrze czujesz? Przedstawiasz rolnika jako niewolnika narodu, ma karmić i tyle, a co będzie jak zbankrutuje? Zapasy na miastowym śmietniku szybko się wyczerpają i co zrobi naród? To naród powinien pilnować by dla rolnika się opłacało wytwarzanie żywności, a nie na odwrót.

No czasami mi odstaje od normy ;)

Rolnik nie jest niewolnikiem.
Jeśli naród ma pilnować, żeby rolnikowi się opłacało - to co naród niewolnikiem?
A może naród to taki poganiacz, skoro ma pilnować rolnika?
To może jakiś kompromis?

Rolnik niewolnikiem narodu, naród niewolnikiem rolnika - taka symbioza ;)

Edytowany przez zmija2a, 05 październik 2011 - 09:18.

#88 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 październik 2011 - 10:13

30 września kurs Euro Żmija ma trochę racji. Coraz bardziej postępująca globalizacja prowadzi do tego, że żywność może być bez trudu sprowadzana z innych krajów Europy czy świata. Jeśli polski rolnik nie chce sprzedawać swoich świń do zakładów to z chęcią zrobią to rolnicy duńscy czy holenderscy. Mamy już coraz mniejszy monopol na produkowanie żywności. Więc jeśli dalej będziemy prowadzić "wojnę" z resztą krają o to kto jest ważniejszy i dalej będziemy mieć podejścia "zbawiciela" narodu to z czasem będziemy mieli gorszą sytuację. Zauważcie, że takie kraje jak Rosja, Ukraina, Białoruś Kazachstan, Australia czy USA mogą bez problemu zaspokoić potrzeby żywnościowe co najmniej połowy Europy jak i nie więcej. Jeszcze bronią nas granice ale co stanie gdy ich nie będzie?

Porównałeś rolnika do robotnika więc Ci wyjaśniłem, że jako rolnik płace do budżetu znacznie więcej niż nie jeden robotnik nie ważne w jakich podatkach suma jest wyższa

A ty dalej przy swoim. Udowodniłem Ci właśnie, że nie aż tak dużo więcej podatków od przeciętnego Kowalskiego.

W mieście także są dotacje na założenie firmy i np niższy ZUS na start. Są programy dla bezrobotnych, oraz także mikroprzedsięiorstwa dla mieszkających na wsi i małych gminach miejskich.

Są tylko dostępne w mniejszym stopniu. Np. w moim powiecie dotację dla mikroprzedsiębiorstw mogło otrzymać około 20 osób. Więc w porównaniu z rolnikami to nie dużo.

Ale rolnicy mają swój spory wkład w gospodarkę to dzięki rolnikom działają setki zakładów przetwórczych, mamy spory eksport żywności więc nie traktujcie rolników jak nierobów, którzy są tylko ciężarem dla budżetu.

Ale czy to przypadkiem dla konsumentów nie powstają te zakłady przetwórcze? To chyba dzięki nim produkujesz i sprzedajesz żywność do zakładów które ją przetwarzają a później sprzedają. Bo rozwój kraju zależy także i od tego a nie tylko od liczby zakładów.

#89 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 październik 2011 - 21:20

30 września kurs Euro Dobra panowie znawcy tematu-znajdźcie na tym świecie produkt bardziej strategiczny od żarcia-powodzenia.

#90 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 05 październik 2011 - 23:14

30 września kurs Euro Broń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 październik 2011 - 03:45

30 września kurs Euro Wątpię.

#92 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 październik 2011 - 06:15

30 września kurs Euro Stasiek, jak się nie nażresz to i kałacha nie dźwigniesz. Ostatnio temat żarcia na topie w Afryce a raczej jego brak, i daj im broń to co w żołądku przybędzie?

#93 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 październik 2011 - 06:55

30 września kurs Euro Jak w wielu dyskusjach o rolnictwie, krusie itd temat rozmowy zszedł na to czy rolnik jest potrzebny czy nie. Jest potrzebny tylko jak to się ma do kursu euro który od rolnika nie zależy. Rolnik poprostu jak każdy obywatel odczuwa jego wachań pozytywne lub negatywne skutki w zależności od sytuacji. Bierzemy dopłaty, sprzedajemy zboże np fajnie, że wyskoki. Kupujemy maszyny z zachodu, paliwo źle, że wysoki. To by było chyba na tyle.

#94 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 październik 2011 - 17:17

30 września kurs Euro Dokładnie hubertus, polej sobie za te trzeźwe myśli. :D

#95 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 październik 2011 - 18:04

30 września kurs Euro

Broń.

papier toaletowy :D

panowie - nie wiem po co to spinanie się i stawianie w roli zbawcy narodu - na całym świecie miastowi mieli mają i będą mieli ludzi pracujacych w rolnictwie tam gdzie słońce nie dochodzi. najważniejsze aby rolnik za swoja pracę otrzymywał godną zapłatę i aby biurokratyczna machina nie blokowała jego checi rozwoju i to samo tyczy się zwykłych zjadaczy chleba z miasta - jeśli robotnik będzie dobrze opłacany to i na zywność będzie go stać

PS - zmija - tak nawijasz o tym glutenie w każdej prawie wypowiedzi to ci cos powiem - chcesz być zbawcą narodu i produkować dla niego żywność - dobra ok ale niech ta twoja pszenica którą wyprodukujesz na swoim polu spełnia wymagania jakosciowe jakie ten naród wymaga - bo w przeciwnym razie zamiast zbawić naród możesz go co najwyżej doprowadzić do niestrawności lub zatrucia pokarmowego - więc zamiast politykować na forum zastanów się co zrobić w przyszłym roku aby twoja pszenica miała tyle glutenu ile potrzeba i aby naród był ci za to wdzięczny nie tylko finansowo
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#96 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 październik 2011 - 18:15

30 września kurs Euro "panowie - nie wiem po co to spinanie się i stawianie w roli zbawcy narodu - na całym świecie miastowi mieli mają i będą mieli ludzi pracujacych w rolnictwie tam gdzie słońce nie dochodzi"-a to akurat guzik prawda że na całym świecie-byłem w paru miejscach na tym świecie (żeby nie było-co nieco rozumiem z tego co się w owych krajach mówi czy pisze) i jedno wiem-Polska na tle tych krajów jest wyjątkiem ,niechlubnym wyjątkiem dodać trzeba-takich antagonizmów między mieszkańcami wsi i miast to chyba nigdzie na świecie (a przynajmniej w Europie ) nie ma.

#97 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 październik 2011 - 19:47

30 września kurs Euro PS - zmija - tak nawijasz o tym glutenie w każdej prawie wypowiedzi to ci cos powiem - chcesz być zbawcą narodu i
produkować dla niego żywność - dobra ok ale niech ta twoja pszenica którą wyprodukujesz na swoim polu spełnia wymagania
jakosciowe jakie ten naród wymaga - bo w przeciwnym razie zamiast zbawić naród możesz go co najwyżej doprowadzić do
niestrawności lub zatrucia pokarmowego - więc zamiast politykować na forum zastanów się co zrobić w przyszłym roku aby
twoja pszenica miała tyle glutenu ile potrzeba i aby naród był ci za to wdzięczny nie tylko finansowo.

OK o glutenie mogę referat napisać, ale to zaraz i bez referatu bo za dużo rzeczy bym musiał sklejać.
Ty chłopie ja zbawca narodu? Koń by się uśmiał i ja też ;)
Pszenicy nie produkowałem, nie produkuje i nie zamierzam produkować i nie znam się na uprawie tego zboża i nie
zamierzam bojkotować producentów zbóż. Martwi mnie jedno, że wiedząc (a mechanizator chyba się do takich zalicza),
o problemie, mało się o tym informuje innych.

O glutenie to raczej chciałem podkreślić problem, który jest istnieje, ale powiedzmy, że jest zatajany. Zresztą sam jestem
przykładem, ale nie będę się wyżalał. I tak w telegraficznym skrócie: Jeśli chodzi o gluten to od jakiegoś czasu jest nowa
choroba - celiakia. Ale, ale ale, zgodnie z moją wiedzą to nie jest celiakia, to nie jest gluten, to jest fluor, który jest
zawarty w powiedzmy mące zbożowej(A skąd on się tam wziął to ja nie wiem). A o fluorze, to dobre "google" wystarczą.

Mechanizator sporo pisałeś o kompostowaniu obornika, zgodnie z dzisiejszą wiedzą to obornik lepiej fermentować i wytwarzać
biogaz. Złożyłeś papiery na przydomową biogazownię? To tak odnośnie tego co pisał jaro o surowcach strategicznych.

#98 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 październik 2011 - 20:17

30 września kurs Euro @jaro - może i fakt ze w Polsce jest to jakoś przesadnie "napompowane" ale wszędzie na swiecie dla mieszczucha rolnik to "wieśniak" (w obraźliwym tego słowa znaczeniu) takie moje zdanie - choc mnie osobiście za przeproszeniem wa... nie interesuje co o mnie i mojej pracy myślą inni robie swoje i to mi pasuje

@zmija2a - tak gwoli ścisłości to z twojej wypowiedzi zrozumiałem (o glutenie) że jesteś chory na tę chorobę o egzotycznej nazwie celiakia która jest wywołana przez gluten w ziarnach pszenicy który spożywasz codziennie - wyjaśnij mi teraz o co ci chodziło w dalszej części wywodu bo ni jak nie wiem o co ci chodzi - zajzałem do wikipedii i mówi ona że jest to choroba genetycznie uwarunkowana więc sprecyzuj o co ci chodzi

odnośnie kompostowania obornika to fakt dużo pisałem i troche też liznałem wiedzy na temat biogazowania ale wymadrzał sie nie bede bo nie ma czym. Wiem jednak że biogazowanie nie jest "lepsze" od kompostowania - jest to poprostu kolejna mozliwość zagospodarowania obornika tak aby był on mniej uciażliwy dla środowiska i otoczenia a przy okazji mozna zarobić pare groszy - papierów nie skladałem bo obornika nie produkuję i nie mam zamiaru produkować kwestia druga to taka ze biogazownia to dośc spora inwestycja i to nie tylko obornika (który i tak nie jest idealnym dodatkiem) ale też gnojowica, kiszonka z kukurydzy i wiele innych produktór pochodzenia rolniczego które mozna "spieniężyć" poprzez biogazowanie i później wykorzystać to co zostało jako nawóz - i jeśli chodzi o rozwój energetyki to biogazownia to moim zdaniem właściwy kierunek.

a co do surowców strategicznych to nie da się ukryć ze po powietrzu i wodzie żywność jest najbardziej potrzebną człowiekowi rzeczą i tyle - człowiek bez jedzenia przeżyje ok 40 dni bez wody tydzień a bez powietrza to już sie liczy w minutach
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#99 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 październik 2011 - 20:54

30 września kurs Euro @zmija2a - tak gwoli ścisłości to z twojej wypowiedzi zrozumiałem (o glutenie) że jesteś chory na tę chorobę o
egzotycznej nazwie celiakia która jest wywołana przez gluten w ziarnach pszenicy który spożywasz codziennie -
wyjaśnij mi teraz o co ci chodziło w dalszej części wywodu bo ni jak nie wiem o co ci chodzi - zajzałem do wikipedii
i mówi ona że jest to choroba genetycznie uwarunkowana więc sprecyzuj o co ci chodzi

odnośnie kompostowania obornika to fakt dużo pisałem i troche też liznałem wiedzy na temat biogazowania ale wymadrzał
sie nie bede bo nie ma czym. Wiem jednak że biogazowanie nie jest "lepsze" od kompostowania - jest to poprostu kolejna
mozliwość zagospodarowania obornika tak aby był on mniej uciażliwy dla środowiska i otoczenia a przy okazji mozna zarobić
pare groszy - papierów nie skladałem bo obornika nie produkuję i nie mam zamiaru produkować kwestia druga to taka ze
biogazownia to dośc spora inwestycja i to nie tylko obornika (który i tak nie jest idealnym dodatkiem) ale też
gnojowica, kiszonka z kukurydzy i wiele innych produktór pochodzenia rolniczego które mozna "spieniężyć" poprzez
biogazowanie i później wykorzystać to co zostało jako nawóz - i jeśli chodzi o rozwój energetyki to biogazownia
to moim zdaniem właściwy kierunek.

a co do surowców strategicznych to nie da się ukryć ze po powietrzu i wodzie żywność jest najbardziej potrzebną
człowiekowi rzeczą i tyle - człowiek bez jedzenia przeżyje ok 40 dni bez wody tydzień a bez powietrza to już sie liczy
w minutach

A więc Mechanizator z jednym się nie zgodzę, "spożywasz codziennie". Uwarunkowana genetycznie (bo tak to teraz nazywają),
a sprawdzałeś WikiLeaks?

40 dni, bez jedzenia OK, ale jak Jezus (i inne) wytrzymali bez wody powiedzmy te 40 dni?
A susza narazie u mnie jest i rośliny wytrzymują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 październik 2011 - 21:10

30 września kurs Euro Cała strona nie na temat....

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.