Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gluchman512

gluchman512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:39

Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem Witam. W moim Massey'u od wczoraj zaczęło szwankować wspomaganie kierownicy,tzn. kierownica obraca się bardzo ciężko a koła ledwo skręcają. Dopiero kiedy dodam gazu i mam obroty ok. 1000-1500/min to zaczynają skręcać. Przedtem można było obrócić kierownicom "jednym palcem" a teraz, układ działa jak w "ciapku z turem". Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną, to proszę o pomoc. dodam że traktor ma napęd na 4 koła i został złożony we Francji.
z góry dziękuję za odpowiedź. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem Dzisiaj, 01:18
  •  

#2 Share FERDEKKKK

FERDEKKKK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:54

Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem Masz to samo co u mnie w 698. Też na małych obrotach nie działało. Winą tego była pompa. Pompa została zregenerowana i znów można kręcić jednym palcem na małych obrotach. Regeneracja pompy kosztowała 300zł.

#3 Share krzycho88

krzycho88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 16:53

Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem Moze sprawdz czy jest olej, u mnie w mf595 posieknął sie przewód i sie sączyło z deczka o potem to co u cb.
pzdr

#4 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 20:03

Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem Tak jak koledzy napisali wcześniej, miałem ten sam problem, najpierw sprawdź poziom olej w ukł. wspomagania, jak nie pomoże to pompę...ewentualnie może mieć przestrzał na siłowniku(uszczelniacz).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share gluchman512

gluchman512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:50

Masz to samo co u mnie w 698. Też na małych obrotach nie działało. Winą tego była pompa. Pompa została zregenerowana i znów można kręcić jednym palcem na małych obrotach. Regeneracja pompy kosztowała 300zł.

A gdzie oddawałeś do regeneracji? Nie wiesz może, czy w łódzkim nie ma jakiejś firmy bądź zakładu świadczące takie usługi? :rolleyes:

#6 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 14 październik 2011 - 07:17

Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem witam w moim mf 690 jest wyciek oleju z orbitrola przy pedałach hamulca jest mokro , powiedzcie jak się dostać do orbitlora

#7 Share Michal127

Michal127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:08

Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem Witam wszystkich mam problem ze swoim mf690 mianowicie podczas jazdy na wprost dzieje się tak że jadę prosto a kierownica co jakiś czas ma skok w prawo co za tym idzie ciągle się kręci o 360 stopni oczywiście podczas jazdy. Dodam że filtr oleju wspomagania jest nowy i poziom oleju jest ok. Czy to może być wina uszkodzonego orbitrolu czy siłownik przepuszcza między uszczelniaczami??? proszę o radę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 grudzień 2015 - 22:23

Przyszedł czas, że i ja mam problemy ze wspomaganiem.

Pacjent: Massey Ferguson 397 - z tego co wiem wspomaganie rozwiązane tak samo jak w MF690.

Problem: Wspomaganie zaczęło piszczeć podczas skręcania- nie tylko w pozycjach skrajnych ale w całym zakresie. Płyn jest sprzed 2 lat więc stosunkowo świeży, poziom odpowiedni. Wspomaganie w dalszym ciagu w całym zakresie pracuje lekko oraz bez przycięć.

Co z tym fantem zrobić? Póki co piszczenie jest stosunkowo ciche ale pewnie bez reakcji z mojej strony wkrótce zacznie wzrastać.

Edit:

Zgodnie z przewidywaniami- pompa zaczęła cholernie rzęzić przy skręcaniu oraz gubi olej- minimalnie ale jednak. W zbiorniku nie ma opiłków.
Padła i do regeneracji?
Macie jakąś sprawdzoną firmę która się w to bawi?

Edytowany przez elmichalkw, 13 kwiecień 2016 - 08:08.