Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:12

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha Chodzi mi o to że podczas ksozenia ququ... (3,2 m wysoka dwie trzy kolby - nie piszę tego by się pochwalić/pożalić), staje nie chce wejśc do do środka nie mówię że zawsze ale jednak wydaje mi się że to nie za normalne. Ciągnik ? 360 jedynka terenowa i nie daje rady coby można zrobić by ciągło właściwie a nie zapychało się.
Poza tym miałem jednego eXXXperta (sąsiad), doradził żeby wyrzucić co czwarty nóż (sieczkarnia ma 12 noży)i wtedy będzie lepiej 60 sobie radzić ?
Może możecie coś doradzić w tych dwóch kwestaich ? (Oczywiście oprócz wymiany ciągnika na większy to sam wiem).

Jeszcze jedno urwała mi się linka do obracania sieczkarnii słyszałem że nowa kosztuje jakieś 800 zł. czy to prawda czy możnba gdzieś wyhaczyć taniej

Edytowany przez aster453, 04 wrzesień 2011 - 20:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha Dzisiaj, 18:55
  •  

#2 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:43

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha Czy stalnica dobrze współpracuje z nożami,może jest zużyta lub talerze tnące nie docinają kukurydzy ,albo wina w bębnach wciągających.A sąsiada spytaj czy jak sobie usunie co czwarty ząb ,to będzie miał komfort w jedzeniu?

#3 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3206 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:51

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha sprawdź czy wałek między sieczkarnia a ciągnikiem nie przepuszcza na sprzęgle pod obciążeniem. U mnie tak było i się zapychała.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:51

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha Sorki za co odpodwiada ta stalnica ? wałek raczej nie bo mam dwie 60 więc kazda z nich miała by sprzęgło do wymiany ?

Edytowany przez aster453, 04 wrzesień 2011 - 20:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3206 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:55

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha to jest ta cześć między pobieraczem a nożami. Noże muszą dolegac do stalnicy żeby dobrze cieła. Chodzi mi o wałek którym łączysz sieczkarnie z ciągnikiem on ma w sobie sprzegło.

Edytowany przez damian40000, 04 wrzesień 2011 - 20:57.

#6 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:00

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha Ażeby noże cięły lekko i dokładnie qq musi opierać się na stałym nożu w obudowie sieczkarni tzw. stalnicy ,a szczelina pomiędzy nią a nożami powinna być jak najmniejsza.

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:02

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha Też robiłem mexem 2 , ona potrzebuje 1000obrotów na wałku,w c360 jest mordenka nie robota, gdy podepniesz traktor z 1000obr/min sam zobaczysz że wszystkie bolączki miną, nawet zetora 72 czy mtz, a linke se dorób np z obrotomierza ze c360 czy kup linke na metry w budowlanym i pozarabiaj końcówki
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 06:26

Pottiner mex 2 dziwnie się zapycha dzięki już wiem więcej. Jeszcze tylko jedno wydaje mi się że mój mex 2 ma zgnotownik ziarna a jak na przyczepie oglądam to widze że nie - ziarno jest w całości czy tutaj też powinienem poprawić ?