Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 29 wrzesień 2007 - 15:36

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni. ;)

Z góry dzięki za wszelkie informacje!!! :( :(
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Dzisiaj, 16:45
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 16:38

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt jak wpuścisz daniele do lasu co niema ogrodzenia na min 2m to będziesz je widział jak świnia niebo, sarna przy danielu to żółw.

#3 Share amfipterus

amfipterus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fizyka, internet, ksiazki

Napisany 29 wrzesień 2007 - 21:22

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Troche sie tym interesowalem. Popiewsze musisz miec zbyt na nie. Wiec abo jakas knajpa ( restauracja ) serwujaca dziczyzne, jakies parki przyrody ozywionej i wogole cos w tym klimacie. Druga sprawa to trzeba dbac o ,,swiezy" dolew krwi, aby je nie krzyzowac wsobnie. Problem jest dosc duzy, bo moda na nie przyszla glownie z Niemiec, a teraz oni je przewaznie od nas kupuja ( i moga wystapic podobne problemy jak z zubrami, ktore sa podatne na gruzlice i inne choroby). A ogolnie sie troche zniesmaczylem tym tematem jak zobaczylem pare ogloszen typu ,,sprzedam 100sztuk", co raczej oznacza ze jakiegos strasznego zbytu na nie niema ( chyba ze sie jest hobbysta... to inna bajka), bo jak ktos takiej parti nie moze opchnac to co dopiero parenascie sztuk. Ale do odwaznych swiat nalezy...

Zobacz : http://www.dobrybiznes.eu/

i na forum ppr: http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=4508

Wszystkie inforamcje, ktore tu przedstawilem to wiesci internetowe, najlepiej pogadc z jakims hodowca, bo wtedy wiadomo co i jak. Pozdrawiam
1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 30 wrzesień 2007 - 10:14

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Dzięki wielkie. To że płot wysoki to ja wiem. Znalazłam z tatą hodowcę w koło Borek Wielkich to jest jakieś 15km ode mnie. Ma taki sam obszar hodowli, jaki zamierzamy mieć. ;) W przyszłym tygodniu się tam wybieramy.
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#5 Share MarekG

MarekG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 01:22

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Wie ktoś jak i z kąd można uzyskać pozwolenie na hodowle dziczyzny? Chodzo mi konkretnie o hodowle saren, żeby później nie mieć żadnych kłopotów.

#6 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 01 luty 2011 - 13:49

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt No właśnie zalazłem tą samą stronkę z kolegą i myślimy nad podjęciem takiego biznesu jak myślicie ? http://www.dobrybiznes.eu/ co powiecie na ten temat? czy można by wieżyć tak kolesiowi na wszystko moze i tak ? co powiecie :unsure:

#7 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:43

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt

Dzięki wielkie. To że płot wysoki to ja wiem. Znalazłam z tatą hodowcę w koło Borek Wielkich to jest jakieś 15km ode mnie. Ma taki sam obszar hodowli, jaki zamierzamy mieć. ;) W przyszłym tygodniu się tam wybieramy.

i co kolezanko ruszyła ta Twoja hodowla? w tych borkach to chodziło Ci o Pana który oprócz danieli chowa konie zimne?

#8 Share Prze80

Prze80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2011 - 11:40

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Trochę się wtrącę ale nawiązując do wcześniejszego posta @MarekG, każdy kto poważnie podchodzi do hodowli zwierzyny płowej, może zapomnieć o sarnach. Po pierwsze, sarny nie nadają się do hodowli zamkniętej (ze względu na ich dużą wybiórczość pokarmową). Po drugie, gatunki które można utrzymywać w hodowli zagrodowej to: Daniel (Dama dama), Jeleń szlachetny (Cervus elaphus), Jeleń sika (Cervus nippon).
Jeśli pojawią się dalsze pytania związane z hodowlą jeleniowatych, z chęcią odpowiem.

#9 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:50

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt trudno jest dostac zgode na hodowle np jelenia szlachetnego..?

#10 Share Prze80

Prze80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 luty 2011 - 09:30

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Ustawa o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, uznaje jelenie i daniele za zwierzęta gospodarskie, obok innych gatunków, zwyczajowo hodowanych dotychczas.

jeleniowate - zwierzęta gatunków: jeleń lub daniel utrzymywane w warunkach fermowych, w celu pozyskania mięsa i skór,

Nie potrzeba więc specjalnej zgody na rozpoczęcie hodowli tych zwierząt. Należy natomiast, zgłosić swoją działalność do właściwego rejonowo Powiatowego Lekarza Weterynarii.Dużym plusem uznania jeleniowatych utrzymywanych na fermach za zwierzęta gospodarskie jest to, że w przypadku likwidacji stada, np. przy wystąpieniu choroby zakaźnej podlegającej zwalczaniu, hodowca ma prawo do odszkodowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 luty 2011 - 10:16

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Przyjedźcie do mnie do wielkopolski to tu lata u mnie pełno danieli po lasach.

#12 Share Prze80

Prze80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 luty 2011 - 08:31

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Nie rozumiem, co powyższa odpowiedź ma wspólnego z tematem hodowli jeleniowatych.

#13 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 luty 2011 - 15:25

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Może ma coś wspólnego, nie wiem jak u was u mnie jest dużo Danieli w lasach i poprostu powoli na polach robi się spustoszenie, jeżdżę trochę po okolicy, do lasów również bo mam firmę przerobu drewna to widzę ile jest zwierzyny.

#14 Share Prze80

Prze80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2011 - 10:39

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Myślę że należy rozróżniać zwierzęta dzikie, hasające sobie po lasach od tych utrzymywanych przez człowieka.

#15 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 26 luty 2011 - 16:24

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Ma ktoś z ta hodwla doczynienia?? Jakie pieniądze można z ego wyciagnać?? I gdzie to sprzedawaC??

#16 Share eugeniusz1949

eugeniusz1949

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:49

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Mam do sprzedania Daniele 9 sztuk BARDZO TANIO ,3 byki 6 łań niektóre kotne PILNIE SPRZEDAM tel.957680695. Eugeniusz

#17 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 luty 2012 - 15:27

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Panowie... czy ktoś z was hoduje daniele? Na wiosnę będę miał 3 zacielone matki. Jakie mają wymagania, ile potrzebują terenu na jedną sztukę? Czy potrzebna jest jakaś wiata do schronu przed wiatrem i opadami? Mają u mnie żyć na łące, około 35 arów ogrodzonej siatką leśną. Rośnie tam kilka drzew. Co jeszcze muszę im przygotować? Jest to mój pierwszy kontakt z tymi zwierzętami.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2012 - 20:08

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Czy hodowla około 150-200 danieli jest opłacalna?

#19 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 luty 2013 - 13:50

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt No jak tam Panowie.. i Panie? Założyliście hodowle dziczyzny? U mnie juz prawie rok jak biega stadko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 22:51

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt Każdy mówi, ze założył i jest, ale czy ktos powie cos na temat opłacalności tej hodowli. Jako rolnik liczę na zyski. Może ktos się wypowie gdzie można sprzedac daniele z małych stad i za jaką cene. Czy jet na to popyt.