Gość mirek37

Zetor 7745 jaka szerokość agregatu talerzowego

Polecane posty

Gość mirek37   
Gość mirek37

witam.mam zetora 7745 i zamierzam kupić agregat talerzowy firma wybrana tylko nie wiem jakiej szerokości,ziemie kl.4-6 płaskie.proszę o opinie i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

to i ja sie koledzy włącze, poszukuje brony talerzowej, prawdopodobnie X nie V , bo X lepsza, z tego co słyszałem..

Do ciągnika 65km. Jaką szerokość? Żeby dobrze zrobić robote, nie na odwal... Najlepiej bym chciał dłuższe wypowiedzi, z argumentami, włascicielami sprzętu, niż tylko to ze "2,4 m max. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Możesz kupić 3 metrowy. Ja mam MF 255 i z takim pracuję (Gepard) na ciężkich ziemiach i daje radę (idzie lżej od pługa). Tu nie chodzi o uciąg, ale bardziej o udźwig podnośnika. Producenci często właśnie podają zawyżone zapotrzebowanie na moc ze względu na stateczność zestawu, a nie na uciąg. Agregaty talerzowe pracują lżej dzięki temu, że talerze się toczą i nie stawiają takiego oporu jak agregaty zębowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Z tego co pamiętam to nasz 7745 ciągnął 3metrowy, albo coś koło tego. Agregat talerzowy z wałem ciężkim (cambella czy jakoś tak) i radził sobie całkiem nie źle


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W agregacie talerzowym liczy sie szybkosc pracy, co z tego ze pociagnie 3.5m jak pojedziesz z nim 5 km/h. Według mnie 3 albo 2.7m ;) Bedzie pola ubywac i pojedziesz wybko przez co efekt pracy bedzie doskonały :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jak dla mnie 65km na 3m to zdecydowanie za mało żeby osiągnąc dobry efekt a co za tym idzie nie można jechać 5km/h tylko szybciej ja swoim mtz 82 4x4 ciągnam 2.7m X i nie powiem że czasami musze redukować na niższy bieg w normalnych warunkach to może być nawet i 3m ale jak jest troche mokro czy cięższa gleba to i 2.5m i ja nie mam wału do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

na podnośnik się nie boje bo talerzówkę uni 4x6 z wałem i podnosiłem ale na uwrociach było ciekawie,śmiało dawał rade na 2[około od 8-12 km/h],natomiast wole agregat bo słyszałem że nie rzuca ziemią i na podnośnik jest lżej ponieważ prawie o połowe krótszy ,tylko nie wiem czy agretat nie jest cięższy do ciągania od talerzówki ?na razie wszystkim dziękuje jak by co to piszcie swoje spostrzeżenia

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Możesz kupić 3 metrowy. Ja mam MF 255 i z takim pracuję (Gepard) na ciężkich ziemiach i daje radę (idzie lżej od pługa).

 

jak to możliwe ze MF255 jeździ z Gepardem 3m ?? :blink: :blink:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jesli daje rade go podniesc to czemu nie, ale raczej po sciernisku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

w agregacie talerzowym liczy sie prędkość a nie tylko pojeździć po polu ;) To samo w talerzówce... Chce zobaczyć tego 255 w agregacie talerzowym... Pewni pracuje na 2L... No może 3L...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Jak dla mnie 65km na 3m to zdecydowanie za mało żeby osiągnąc dobry efekt a co za tym idzie nie można jechać 5km/h tylko szybciej ja swoim mtz 82 4x4 ciągnam 2.7m X i nie powiem że czasami musze redukować na niższy bieg w normalnych warunkach to może być nawet i 3m ale jak jest troche mokro czy cięższa gleba to i 2.5m i ja nie mam wału do niej.

 

72km, bo to seria 77**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

w agregacie talerzowym liczy sie prędkość a nie tylko pojeździć po polu ;) To samo w talerzówce... Chce zobaczyć tego 255 w agregacie talerzowym... Pewni pracuje na 2L... No może 3L...

Jeśli chcesz zobaczyć to zapraszam. Pracuję na jedynce szosowej i na ściernisku. Są świadkowie, którzy mogą to potwierdzić, że MF daje radę. Jak już wcześniej napisałem praca idzie lżej niż orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj