JD1188

John Deere 6930

Polecane posty

JD1188    126

Witam!

W tym roku chcę zakupić nowego john deere, model prawdopodobnie 6930 i mam pytanie:

-ile może kosztować nowy john deere

-czy jest awaryjny

-i czy dużo pali

ZA odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Johny lubi popić ale za to jest mało awaryjny, ceny nie znam i nie będę zmyślał ale polecam. :D W wersji PREMIUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Zależy jak go będziesz wykorzystywał, bo jak dobrze dobierzesz maszynę to w przeliczeniu na pracę efektywną spali tyle samo co konkurencja, jak stać na taki ciągnik to stać na zalanie go paliwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyson    0

Witam!

W tym roku chcę zakupić nowego john deere, model prawdopodobnie 6930 i mam pytanie:

-ile może kosztować nowy john deere

-czy jest awaryjny

-i czy dużo pali

ZA odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

Model 6930 ma inne zwolnice w kołach przednich, są 4 zębatki a nie na 3 w układzie lanetarnym.

Można dobrać więcej świateł przy kabinie i lepsze siedzenie.

Podoba mi się kabina z dzwiami panaromicznymi - polecam.

W premium możesz wybrać sterowanie zaworów hydrauliki mechaniczne lub elektryczne.

Silnik ma turbine ze zmienną geometrią skrzydeł - daje oszczędności paliwa.

Głowica ma 4 zawory na cylinder a nie 2.

Różnica w spalaniu kilka procent coś koło 9% między comfortem a premiumką, i przy lekkich pracach lub w transporcie będzie widać różnice w spalaniu,

bo w pełnym obciążeniu to tyle samo weźmie co comfort - chyba tyle samo :]

Lepsze jest wykonanie kabiny, przyjemniejsza jest premiumka - ja bym Ci polecił premim jeżeli sam nim będziesz robił.

Ja mam comforta 6830 i żałuje że nie brałem 6930 premium.

To jest zakup na kilkanaście lat, bo tak było w moim przypadku.

Co do obrotów i spalania Grzesieko9873 ma racje. Ja ustawiam obroty między 1600-1750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

witam

 

posiadam 6830 i ustawiam go na tempomacie na 1800 obr bo zauwazylem ze na tych obr wychodzi najoszczedniej,prubowalem schodzic na 1600-1700 ale jak puzniej liczylem ile hektarow walnolem na tych obrotach na zbiorniku to byla ruznica na niekozysc,na 1500 tylko bronuje

 

spalanie w plugu 5 skib vogla ustawienie szerokosci skiby 36 to wychodzi mi 20L/hektar

zakres B i4 bieg 8,4km jest to spalanie przy bardzo dobrych warunkach bo inaczej spalanie rosnie tylko ze ziemia jest tez cieszka mady ily wkoncu zulawy

 

ale posiadam tez troche torfu i tam spalanie schodzi mi do 15L/hektar przy predkosci 10-11km

 

przy gruberze 3M spalanie 15L na hektar a w aresie 4M troche mniejsze i ma jeszcze lzej i troche szybciej jezdze

 

agregat aktywny uprawowo siewny pnematyk to 17-20L/ha na ciezkich ziemiach przy 2000obr na silniku i 1000obr na walku

a na torfach to schodze do 15L/ha a czasem nawet do 13L/ale musza byc dobre warunki

 

kolega na tej samej wsi kupil 6930 i roznicy w polu miedzy nimi to szczeze mowiac nie widac a mamy pola obok siebie i mowil mi ze slalanie w plugu to ok 25L/ha plug tez 5 skib overum nieznam szerokosci orki a w agregacie podobnie jak u mnie

 

jak kupywalem swojego to deler mowil ze 15L na godzine pali a dopiero w pracy wyszla prawda tylko ze trzeba pamietac ze ziemia ziemi nie rowna

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ile stoi comfort ?

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12245    5

ja posiadam 2szt 6930 i nie moge powiedziec złego słowa, ja orze na 5 skib (B201)+wały i na biegu C1-C2 ok 9-9,5km/h spalanie w granicach 16-20l w zależności od ukształtowania terenu oraz rodzaju i klasy gleby, w jednym mam nakrecone ponad 1100mth a w drugim ponad 430 i zadnych poważnych awari i mam wersje comfort i z czystym sumieniem moge polecic ten model


JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zależy jak go będziesz wykorzystywał, bo jak dobrze dobierzesz maszynę to w przeliczeniu na pracę efektywną spali tyle samo co konkurencja, jak stać na taki ciągnik to stać na zalanie go paliwem...

 

Tutaj można dyskutować, nie wiem jak jest z nowymi JD, ale sąsiad zamienił 6810 na Fendta 514 to mówi że w spalaniu jd nie ma szans z 514. Kolega ma 6830premium to muwi żę pali podobnie jak 1614.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekmf475    0
Napisano (edytowany)

Od listopada 2011 roku ma jd 6830 Premium. Podpinam go do tych samych maszyn co wczesniej Zetora 16246 i powiem Wam że w spalaniu jakies jedną trzecią mniej pali od zetora. Także mity o dużym spalaniu JD sam na własnej skórze obaliłem. A przed zakupem przedstawiciele innych firm mnie niezle straszyli. Pozdrawiam

Edytowano przez marekmf475

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

napewno JD spali troche wiecej wezmy po uwage ciagniki o mocy okolo 250 km i sprawdzalem wiekszosc marek pojemnosci silnikow to 6.8 l i 7.2 l a JD 9.6 l wiec spalanie jest wieksze ale silniki nie sa tak wyzylowane wiec dlatego silniki JD sa trwalsze :) cos za cos a remont w takich ciagnikach nie maly koszt napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pojemność silnika nie ma aż takiego znaczenia, tzn nie można jednoznacznie stwierdzić, iż silnik z większą pojemnością będzie charakteryzował się większym spalaniem, może być dokładnie odwrotnie, najistotniejsze jest dopasowanie maszyny do danej mocy i rodzaju gleby przy danej przekładni, aby optymalnie wykorzystać możliwości ciągnika przy prędkości obrotowej gwarantującej optymalny stosunek między mocą a sprawnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej7700    0

ile kosztuje teraz taki JD?Cena brutto mnie interesuje. Jaka najlepsza skrzyna biegów? Mam 120 hektarów pola , potrzebuje do pługa 5 skibowego kvernelanda i agregatu uprawowo siewnego knoche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Kup 6630 i podnieś mu moc do 160 kM. Ja tak zrobiłem i jest super. Pracuje przy obrotach max 1600 i spalanie na ha mniejsze niż oryginalny 6630 B) A cena będzie sporo niższa. Przy zakupie premium i przeróbce jest więcej problemów bo ma zawór EHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Mam 6930 premium i jest super, trzeba jedynie uważać z obrotami bo lubi sobie popalić ale pracuje 3 sezon i jest bezproblemowy może i drogi ale serwiś na mnie nie zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Witam mam pytanie rozgladam sie za 6930 premium  i jak przeglądam zdjęcia ofert to niekture maja po prawej stronie miedzy schodkami wlew z niebieskim  korkiem  chciał bym się dowiedzieć od czego  to wlew czy to od  AdBlue bo niebieski korek ,czy od czegoś innego  czy te modele jeszcze nie maja?? z góry dziekuje za odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 3.09.2011 o 15:54, Gość Profil usunięty napisał:

Johny lubi popić ale za to jest mało awaryjny, ceny nie znam i nie będę zmyślał ale polecam. :D W wersji PREMIUM

Napisz ile pali w poszczególnych pracach. Bo Twoja wypowiedz niewiele wnosi do tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
    • Przez Deny
      Cześć,
      czy miałby ktoś manual serwisowy w formie pdf do JD 7530 którym mógłby się podzielić?
    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj