Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest??

146 odpowiedzi na ten temat

#141 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Finansowanie maszyn rolniczych.

Napisany 02 luty 2012 - 21:06

Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest??

Yhm akurat. Przerabiałem to 3 lata temu na różne sposoby. Być może trochę się zmieniło od tego czasu, ale nie sądzę, by było to jakieś milowe tąpnięćie w dół. A człowiek, który na studiach liczył całki potrójnie, szeregi furiera i inne bzdety nie tak szybko łapie "chłyt maketingowy" :)
Powiedz jakie jest oprocentowanie (bez bajerów) pożyczki na z finansowanie PROW, max okres kredytowania i czy spłata jest od kapitału początkowego, czy od malejącej kwoty kapitału (bo i taki cwańcyki mi chcieli wcisnąć, że niby niski %). To sobie szybko przeliczę i zobaczymy moze sie mylę.

Czym wyższa kwota tym można schodzić z marży ... Proste ...

Liczmy marże na poziomie 3%. Wibor 1M

Max Okres 120 msc, optymalny to 60-72 msc. Spłata odsetek od wartości pożyczki ..Raty malejące .. w 3msc spłata 50% kapitału z ARiMR kwoty netto + spłata Vat'u z US ...
Dla zabawy przelicz sobie kwotę 100 tys. netto ...

PS szeregi Fouriera, pozdrowienia z WMiI UWM...

Edytowany przez SiemensFinancialService, 02 luty 2012 - 21:07.

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest?? Dzisiaj, 01:32
  •  

#142 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 luty 2012 - 23:50

Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest?? OO spoko sie troche pozmieniało. Szybka wpłata zwrotu na poczet pożyczki- kiedyś tego nie było....a to duży bonus w %
Zwracam honor ..Przynajmniej Twojej firmie.
Na dłuższy okres (120 mc) też jest pożyczka do przodu. Dla rolnika często nie jest bolączką samo oprocentowanie ale czałkowita spłata rocznie i Tu wkraczamy w roczną spłatę kapitału. Wielu znam takich co płaczą, bo wzięli pożyczkę na 6-8 lat i kapitał ich przytłacza.

P.S. Ja te całki liczyłem na Tele w Bydgoszycz, ATR dawniej ;) kierunek może nie koniecznie rolniczy ale choć uczelnia związana z rolnictwem :D

#143 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 luty 2012 - 08:34

Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest?? Jak by było ta fajnie to by simens nie wystawiał setek odebranych maszyn od rolników. :o

#144 Share SiemensFinancialService

SiemensFinancialService

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Finansowanie maszyn rolniczych.

Napisany 04 luty 2012 - 19:26

Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest?? Ale to nie są tylko i wyłącznie maszyny po windykacyjne, to są także maszyny po leasingowe, duże gospodarstwa bawią się w leasing ... 3 lata i ciągnik papa ... I następna nówka ...

A propo... czemu jest dużo windykacji ? Bo Siemens ma bardzo przyjazny dział ryzyka, jeżeli chodzi o rolnictwo ....

PS jak na 269,72 mln zł [netto] obrotu w 2011r. to windykacji i tak nie jest dużo ...
Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#145 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:08

Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest?? Ja tam od siemensa z daleka jak narazie jestem. Dzwoniliśmy w sprawie ogłoszenia prasy zamieszczonej na stronie internetowej siemensa. Nie dość że dopiero za 4 telefonem można było dojść do porozumienia ( dziwili się skąd mamy numer :blink: ) Na odpowiedz że z internetu to zdziwienie było mało mniejsze ;) Co do czego to aukcja i kto da więcej ;)

Edytowany przez piotrus19, 17 luty 2012 - 12:11.

#146 Share kowalikmarcin

kowalikmarcin

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 12:51

Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest?? najlepiej obskoczyć kilku dealerów maszyn i zebrać oferty,
każda skłdnica maszyn rolniczych i innych urządzeń ma podpisane umowy z kilkoma bankami i leasingami - warto porównać oferty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#147 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 21:31

Nowe maszyny jak to z tym naprawdę jest?? No to jest normalne, zwłaszcza, gdy sprzęt kupuje się za gotówkę. Ostatnio zbierałem oferty na maszynę tego samego producenta od dealerów w promieniu 150km i co ciekawe, jedni mieli ceny porównywalne a inni potrafili podawać ceny brutto jako netto i udawać, że są dobrzy, bo taki duży upust dają. :wacko: Nastawiając się na jednego sprzedawcę można przepłacić duże szelesty. Nie ma to jak wojna ekonomiczna pomiędzy dealerami i producentami maszyn. :)