Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 7441 [opinie]

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 14 grudzień 2007 - 14:47

Zetor Proxima 7441 [opinie] tak w proximie sprężarka chodzi non stop

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 7441 [opinie] Dzisiaj, 15:29
  •  

#22 Share Olejniczek

Olejniczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 15:09

Zetor Proxima 7441 [opinie] a ja tam bym kupił 8441zamiast 7441 spalanie podobne jest troszeczke droszy a 10 kucyków więcej przyda mu sie...

#23 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 15:40

Zetor Proxima 7441 [opinie] Ale tak wogóle powiedzcie co wawm ta sprężarka powietrza tak przeszkadza...Zreszta bez niej to nawwet nie dało by sie przedniego mostu właczyć :D

#24 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 22 grudzień 2007 - 19:32

Zetor Proxima 7441 [opinie] i blokady też

#25 Share TOM121

TOM121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 21:06

Zetor Proxima 7441 [opinie] Jeśli sprężarka non stop pracuje bez możliwości wyłączenia to jest to głupie rozwiazanie. Nie dość że się zużywa to jeszcze obciąża pracę ciągnika i dokłada się do większego zuzycia paliwa. Pdobno w ciągnikach jd policzono że wentylator który chłodzi chłodnicę pobiera ok 2 km. więc zastosowano czujnik który włańcza wentylator tylko wtedy jak jest potrzebny. A wydaje mi się że sprężarka daje większe obciążenie dla silnika niż wspomniany wentylator.

#26 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 22 grudzień 2007 - 23:10

Zetor Proxima 7441 [opinie] ale bez sprzęzaki nie mozna bylo by właczyc blokady i przedniego napedu.moze zetor powinien wymyslić inny patent??

#27 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 09:34

Zetor Proxima 7441 [opinie] no a w 3512 spręzarka też chodzi nonstop.

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 10:16

ale bez sprzęzaki nie mozna bylo by właczyc blokady i przedniego napedu.moze zetor powinien wymyslić inny patent??

Jak już to chyba wyłączyć blokady i wyłączyć przedniego mostu, a podajecie przykład mf 255 że sprężarka cjodzi non stop, a jak to jest w dużych ursusach? tam też trzeba nabić ciśnienie i jak taki koleś w centrum wsi pracował na torfiarni na 1204 i o 5tej rano wyjeżdzał to go cała wieś przekleła czego tak rano gazuje 20 min te bydle, a on zawsze tłumaczył że jak nie nabije ciśnienia to blokady i chamulce trzymają, a dlatego tak długo bo już stary i nie trzyma ciśnienia, więc póki nowe to nowe ale po 15 latach może się uprzykrzać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 18:07

Jak już to chyba wyłączyć blokady i wyłączyć przedniego mostu, a podajecie przykład mf 255 że sprężarka cjodzi non stop, a jak to jest w dużych ursusach? tam też trzeba nabić ciśnienie i jak taki koleś w centrum wsi pracował na torfiarni na 1204 i o 5tej rano wyjeżdzał to go cała wieś przekleła czego tak rano gazuje 20 min te bydle, a on zawsze tłumaczył że jak nie nabije ciśnienia to blokady i chamulce trzymają, a dlatego tak długo bo już stary i nie trzyma ciśnienia, więc póki nowe to nowe ale po 15 latach może się uprzykrzać

co ty tu pier**lisz za kocopoły w zetorach nie chodzi o hamulce tylko faktycznie napęd przedniego mostu i blokada jest załączana pneumatycznie, a jeśli byś pytał skąd wiem to też mam nową proximę 65

#30 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 19:24

Zetor Proxima 7441 [opinie] I hamulce też mają wspomaganie pneumatycznie !!

#31 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 21:51

Zetor Proxima 7441 [opinie] no dobrze ale w zetorach ci żadnych blokad nie masz tylko palisz i jedziesz tak?

#32 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:19

Zetor Proxima 7441 [opinie] pomuzcie
zetor proxima bierze mi olej z silnika około 6 litrów na 100mtg czy to normalne w serwisie powiedzieli mi ze tyle ma prawo brac a wy co o tym myslicie

Kolego, pytałeś już w innym temacie. Nie rób zamętu.

#33 Share cetersen

cetersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:32

Zetor Proxima 7441 [opinie] Szukam odpowiedzi na pytanie co się dzieje z hamulcami w proximach, że nagle ich nie ma a dzieje się to w zimie, jakby nie było płynu, gdzieś wycieka choć w zbiorniczku nie ubywa. Czy to wina cylinderków że nie trzymają, wyciek zaś powoduje zapowietrzenie układu i miękki hamulec - zero hamowania. Jeśli miał ktoś taki problem, proszę niech napisze.

#34 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:29

Zetor Proxima 7441 [opinie] Nie zauważyłem u siebie takiego problemu, hamulce biorą równo i ostro, czy jest zimno czy ciepło, nie widzę też żeby użytkownicy Proxim którzy długo są na forum mieli takie problemy... dziwne... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share cetersen

cetersen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 21:08

Zetor Proxima 7441 [opinie] Ja w lecie musiałem wymienić cylinderek przy jednym kole po 5 latach użytkowania. Po zimie zaczął przepuszczać i kapało na posadzkę. Jak zaś się wylał to układ się zapowietrzał i było zero hamowania. Po odpowietrzeniu i dolaniu płynu było dobrze przez chwilę dopóki się znów nie wylał. Po zdemontowaniu było ledwo wyczuwalne pod palcem zagłębienie w cylinderku. Nikt nie sądził że tu jest przyczyna, ale ponieważ wszystko inne było OK to daliśmy nowy cylinderek i było OK. Teraz po mrozach widzę że hamulca znowu nie ma i nie wiem czy to może drugi cylinderek bo wycieku nie widać. Może to coć innego niż cylinderki bo ten wymieniony naprawdę nie wyglądał na zepsuty.