Skocz do zawartości

Zdjęcie

Groch na kiszonkę

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek95

tomek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 08:47

Groch na kiszonkę Na początek witam wszystkich forumowiczów. Mam takie pytanie miałem zasiany groch na nasiona , wykosiłem go pole potalerzowałem i teraz pojechałem zobaczyć jak tam wygląda bo chciałem tam orać i widać że sporo grochu powschodziło i tu moje pytanie czy dało by się go zakisić w bale? Czy dobrze to się ukisi czy nie? Bardzo proszę o porady i z góry za nie dziękuje.

Edytowany przez tomek95, 03 wrzesień 2011 - 08:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Groch na kiszonkę Dzisiaj, 07:34
  •  

#2 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 10:11

Groch na kiszonkę chyba czystego grochu bez cięcia prosto w belki nikt nie próbował, jeżeli już chcesz zbierać to nie za późno żeby nie stwardniała łodyga i wtedy trudno wygnieść powietrze z tej rurki, obawiam się że sam groch może się ciężko kisić trzeba by z 3-4 belki na próbę, zależy ile tego masz. Ja samego grochu jeszcze nie kisiłem zawsze z jakimiś roślinami ochronnymi, jak masz dużo tego to ja bym się bał zaryzykować
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3 Share tomek95

tomek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 18:02

Groch na kiszonkę Mam tego około 1 ha i z tego wyszło by około 10 bel i właśnie tak myśle żeby jeszcze poczekać ze 2 tygodnie ponieważ teraz zaczyna kwitnąć wtedy jak wykształci strąki spróbuje to sprasować :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 21:10

Groch na kiszonkę Ja co roku robię z tego baloty i dobrze się kisi.Kiszonka bardzo aromatyczna chętnie zjadana przez krowy.Ale z 1ha nie będzie 10 balotów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 07:39

Groch na kiszonkę Panowie ,a co powiecie na zakiszanie zielonego groszku i jaką metodę wybrać ( rękaw ,worki itp.) ? Znajomy ma dostęp do sporej ilości groszku z chłodni i tak się zastanawiamy czy dałoby z tego zrobić paszę dla krów . Za odpowiedzi z góry dziękuje .