Zaloguj się, aby obserwować  
DominikKuchniak

rejestracja zwierząt

Polecane posty

witam, nie jestem rolnikiem, nie mam na siebie przepisanej ziemi, mieszkam na wsi, pracuję na państwowym stanowisku i mając trochę czasu wolnego chciał bym sobie dorobić hodując jakieś zwierzęta, np byki/jałówki mięsne, lub konie. czy jest taka możliwość abym mógł je zarejestrować na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Musisz mieć nr gospodarstwa , następnie nadadzą ci numer stada zwierząt Czyli musisz złożyć wniosek o nr gospodarstwa i siedziby stada i możesz hodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Mi się wydaje że musisz mieć akt notarialny i numer konta bankowego. A dopiero potem nadają ci numer w ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusserboy    0

Obowia;zek rejestracji przetrzymywania, uprawy i hodowli wszystkich ros'lin i zwierza;t, których przewoz.enie przez granice; pan'stwowa; podlega?o ograniczeniom na podstawie umów mie;dzynarodowych, których Rzeczpospolita Polska communicate strona; (czyli gatunków wymienionych z Za?a;cznikach I, II i III CITES), wprowadzi?a Ustawa z dnia 7 grudnia 2000 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody 12. Zasady rejestracji by?y podobne do obowia;zuja;cych obecnie, z tym z.e dotyczy?y bez wyja;tku wszystkich podmiotów przetrzymuja;cych, uprawiaja;cych lub hoduja;cych takie ros'liny lub zwierze;ta. Liste; gatunków podlegaja;cych tym ograniczeniom mia? okres'lic' pastor w?as'ciwy do spraw s'rodowiska. Rozporza;dzenie to wesz?o w z.ycie w dniu 1 maja 2002 roku. Od tego dnia zacza;? w Polsce istniec' obowia;zek rejestracji.

 

AMC Power Steering Gear Box

Edytowano przez tusserboy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Panowie a konto bankowe musze mieć w banku rolniczym np. BGŹ? Ja też nie jestem rolnikiem ani mój ojciec i myślimy nad hodowlą owiec. Podpowiedzcie jak to dalej zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale bez grama ziemi to ciężko i owce utrzymać. wszystkie pasze kupować? nie bardzo widzę sens. chyba, że będą to 2-3 sztuki to można się bawić, ale ja na waszym miejscu w ogóle bym tego nie rejestrowała, a "trzymała na czarno". byleby jakiś sąsiad się nie zainteresował :D

 

akt notarialny to taki dokument, w sumie pismo urzędowe sporządzane przez notariusza i mówiąc najprościej twój ojciec pewnie w posiadaniu tego aktu, bo jest np. właścicielem działki, na której stoi wasz dom.poszukaj, zobacz na spokojnie,bo będzie potrzebny. akt nie tylko stwierdza przekazanie spadku, darowizny, ale tez jest formą umowy np. spółek akcyjnych. w formie aktu notarialnego można zawrzeć równiez długoletnią dzierżawę gruntu czy spisać testament... ale nie o tym, o tym ci jeszcze w szkole powiedzą.... :rolleyes:

 

 

jeśli chcecie legalnie hodować (a raczej chować) owce, to wypadałoby się udać do agencji, złożyć wniosek o nadanie numeru producenta (nie gospodarstwa)i nadanie numeru stada. Twój ojciec musi byc posiadaczem działki,na której bedzie ta "owczarnia". tutaj masz typowe zgłoszenie siedziby

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/IRZ/formularze_IRZ/09._Zgloszenie_siedziby090911.pdf

ale zanim zgłosisz siedzibę, musisz byc w systemie producentem. tutaj masz http://www.regioset.pl/pdf/druk_0409.pdf

jak to ogarniesz, to zostanie ci wniosek o przydzielenie puli numerów a potem zgłoszenie do rejestracji.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

oołł troche zabawy jest. MOgłabyś odpisać na PW to tam mi to dokładniej wytłumaczysz. Z tymi owcami to niewypał bo przeglądałem forum o owcach i przy ilośći 20-30 sztuk ( bo coś koło tego planowałem mieć) to nie jest zbyt opłacalne. A jeśli do chowu owiec potrzebuje nr. stada i gosp. to już wolę opasy np.

Więc koleżanko jeśli możesz to odpisz na PW. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz tak to wygląda zgłoś się do agencji tam ci wszystko wyjaśnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Narazie nie kumam jak to jest więc wolabym jakbyście to mi wytłumaczyli. rami napisze do ciebie na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Witam

 

Dzisiaj w lokalnej gazcie zobaczyłem ze koło mnie pewna pani chce sprzedać 3,5ha ziemi ornej, więc pomyślałem że zadzwonie ile woła za to. Mówi ze 50tyś/ha do negocjacji :lol: :lol: :lol:. W tej gazecie pisze ze możliwość dzierżawy i teraz jakie są formy dzierzawy? czy ja jako NIErolnik moge taka ziemie wydzierżawić i posadzić truskawki maliny lub coś innego? Lepiej dogadać się na gębę czyli za ja do niej mówie ze to dzierżawie czy na papierku? Jak na papierku to jak to zrobić?

 

dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj