grabers23

zetor3320 vs farmtrac704wd vs MTZ 820

Polecane posty

grabers23    0

Obecnie posiadam od 93 roku Ursus 3512. Ciągnik coraz bardziej leciwy i wysłuzony i chcialbym zmienic go na cos nowszego i lepszego.Glownie kosze nieuzytki kosiarka bijakowa Talex leopard 200.maszyna posiada wysuw boczny a w Ursusie hydraulika jest trochę uboga i trzeba się namachać bo ergonomia kiepska a poza tym w wysokich trawach mocy malo i trzeba kosic na 4 terenowej.Zastanawiam sie nad kupnem uzywanego zetor 3320 z 2004 roku lub farmtrac 70 4wd 2006rok lub nowego mtz 820.Niekonieczny dla mnie jest naped na 4 kola ale chcialbym zeby mial okolo 50-60KM. Musi to byc traktor lekki poniewaz wykonuje prace takze na malych polach (siew, sadzenie ziemniaków, kopanie ich kosiarka elewatorowa 2 rzedowa oraz plug 2 skibowy - u nas ziemia ciezka glina) i nie chce ich za bardzo zdeptac.Wazne tez aby byl zwrotny. Który ciągnik bedzie najbardziej optymalny do 70000zl i nie stary. Chcialbym aby byl conajwiecej 7 letni z małym przebiegiem.Co możecie powiedziec o tych ciagnikach który ma dobra hydraulike a jednoczesnie dobrze dobrany WOM zeby bardziej kosic a nie stac w miejscu oczywiscie aby sie nie psul.Opinie widzialem różne ale nie mogę wybrać:(

Ewentualnie jaki inny by wchodził w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A dlaczego Belarus ma ważyć 4t, jak zwykły MTZ waży3550kg?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jeśli chodzi o zetra to ma 45KM lub z turbo 51KM, posiada oddzielne sprzęgło WOM z lewej strony fotela kierowcy z prawej jest hydraulika, którą można opisać tylko w jeden sposób dwa suwaki :D. Nie wiem jak MTZ i Farmtrac ale w Zetorze masz bardzo dobre wspomaganie na raczej hydrauliczny układ kierowniczy także jak siądziesz to zawsze można trochę przodem rozepchać bruzdę. Do elewatowówki się nie nadaje znajomy kopał to dwa rządki 67cm bierze pod siebie i po 3 jedzie ;) także trzeba zmieniać rozstaw względem serii.

Największa kabina ze wszystkich podnośnik 2T. Cieszy fakt że cala seria XX20/40 ma te same podzespoły także przeciążyć ciężko. Silnik ma 3 cyl.

Z naszą anną do marchwi z odgławiarką u3512 wysiadł poleciała skrzynia (WOM) zetr dzielnie walczył z nią 3 lata, a rocznie 40ha kopał. Obecnie jest większy kombajn dlatego już nie kopie.

A tak na marginesie jak robisz usługi to załóż firmę rolniczą dostaniesz 70 koła dotacji dasz 70 koła i masz 140 tyś a za tą kasę masz nowy ciągnik. (ale to takie gdybanie)

Skrzynie szukaj aby zsynchronizowane były biegi od 2 do 5 a nie tylko 4 i 5

Hydraulika ma 40l/min jak pamiętam a u3512 coś koło 20-25l. Na pewno ma więcej jak 36l/min bo rębak chodził przy takim przepływie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale mu chodzi o Belarusa 820 a nie MTZ 82.... 820 waży ponad 4 tony... wiem coś o tym po posiadam nowego belarusa 1025 a to prawie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabers23    0

Do mojego zapytania przesyłam linki żebym nie był nie był goloslowny. Znalazlem takie traktorki jesli macie jakieś spostrzeżenia co do nich to napiszcie.Obydwa mają poniżej 2000mtg przepracowane i nie sa takie stare.

 

http://moto.allegro.pl/ciagnik-rolniczy-4x4-farmtrac-i1784860517.html

 

http://moto.allegro.pl/zetor-3320-turbo-stan-idealny-i1793111570.html

 

jesli widzicie coś niepokojacego lub jesli maszyny sa w dziwny sposób skompletowane to opiszcie.

jak na razie to moje najlepsze propozycje

jesli chodzi o mtz to musiałby byc nie na krzyzaku tylko na (bodajże stozku) bo za nowy krzyżak ponad 70000 wyjdzie

słyszałem tez ze z nowymi mtz robia wały ze róznie skladane ze tabliczki znamionowe pozamieniane niektóre składane w Polsce a niektóre na Białorusi i własnie z Białorusi lepsze.Że nie ma sie co łakomić na cene ponad 60tyś tylko żeby kupować u sprawdzonego dealera a to juz cena wysoka.

 

Wspomniany zetor ma 53 km i jest na turbinie.Jak z żywotnością tego ustrojstwa. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach oprócz wycieków.

Napiszcie słabe punkty farmtraca bo nie znam tej marki.Niektórzy piszą ze sie psuje i tyle co wiele mi nie mówi.

O zetorze słyszałem ze nie do zdarcia. Czy tak jest?

 

w 3512 mam przeszło 6tys mtg i chodzi bez zarzutów ale przez wszystkie lata dbane i pierwszy własciciel a taz pisali ze sie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

ale mu chodzi o Belarusa 820 a nie MTZ 82.... 820 waży ponad 4 tony... wiem coś o tym po posiadam nowego belarusa 1025 a to prawie to samo...

A czym to się różni bo chyba tylko opakowaniem podzespoły są te same :huh:

 

Z Zetora to już chyba Proximę kupisz za tyle a on ma już nieco leszą kabinę niz w Classicu ;)

http://moto.allegro.pl/zetor-proxima-7421-8441-6441-6341-7341-7211-i1791434038.html

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

a ja bym polecił rollera lub lampa bardze dobre ciagniczki u mnie w gminie pracuje taki i kilku gości znam którzy mają i naprawde bardzo dobra maszyna i jak na swoją moc to nie są słabe i zwinne chyba z tych co wymieniłeś powalił by na łopatki zwrotnością wszystkie. I co najwazniejsze to ma bardzo oszczedny silnik też chyba spalił by najmniej z tych wszystkich podanych tutaj. Naprawde polecam. odpowiednikiem tych modeli są dzisiejsze r2 i jak serwis firmowy działał jeszce po całości W SDF to y wsyzstkich modeli tego koncernu serwisanci mwi najmniej do tej porz bzo i jest ygosye} do rollerw i lampo a spryedao sie ich na polski rznek najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli jeździłeś ursusem 3512 to nie kupuj zetora bo będziesz pisał ile on pali :) porównujesz ciągniki 47 Km 70 KM 82KM dziwne trochę ! jestem Użytkownikiem 5320 i mogę tobie z czystym sumieniem polecić zetora tylko 5340 to dla ciebie będzie najlepszy ciągnik !!! Nie wiem jak jest Proxima ale seria classic jest mało awaryjna mój z 2000 roku oryginał jeszcze poza akumulatorem i oponami ale niestety powoli się kończy już :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

z tych dwóch to zetor droższy ale 2wd a w farmtracu masz 4x4-terazz mówisz,że ci nie potrzebne ale zobaczysz w trakcie użytkowania,stwierdzisz że warto było...,w farmtracu masz też rewers-również super sprawa.Sam mam zetora i złego słowa o nim nie powiem,ale wujek kupił 80 4wd i bardzo fajny ten ciągniczek.Ma rewers i jest bardzo zwrotny.Wg. mnie wygrywa

 

mój kolega sadownik ma ursusa 3502,czyli to samo co 3512 i kupił sobie lambo 60 to nie,żeby jakoś mocno ganił ale np tylna szyba kosztuje 1200zł :blink: -do zetora 100(w tym tyg. kupowałem)

a i spalanie mówił,że w porównaniu do ferdka ogromne

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Do mojego zapytania przesyłam linki żebym nie był nie był goloslowny. Znalazlem takie traktorki jesli macie jakieś spostrzeżenia co do nich to napiszcie.Obydwa mają poniżej 2000mtg przepracowane i nie sa takie stare.

 

http://moto.allegro.pl/ciagnik-rolniczy-4x4-farmtrac-i1784860517.html

 

http://moto.allegro.pl/zetor-3320-turbo-stan-idealny-i1793111570.html

 

jesli widzicie coś niepokojacego lub jesli maszyny sa w dziwny sposób skompletowane to opiszcie.

jak na razie to moje najlepsze propozycje

jesli chodzi o mtz to musiałby byc nie na krzyzaku tylko na (bodajże stozku) bo za nowy krzyżak ponad 70000 wyjdzie

słyszałem tez ze z nowymi mtz robia wały ze róznie skladane ze tabliczki znamionowe pozamieniane niektóre składane w Polsce a niektóre na Białorusi i własnie z Białorusi lepsze.Że nie ma sie co łakomić na cene ponad 60tyś tylko żeby kupować u sprawdzonego dealera a to juz cena wysoka.

 

Wspomniany zetor ma 53 km i jest na turbinie.Jak z żywotnością tego ustrojstwa. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach oprócz wycieków.

Napiszcie słabe punkty farmtraca bo nie znam tej marki.Niektórzy piszą ze sie psuje i tyle co wiele mi nie mówi.

O zetorze słyszałem ze nie do zdarcia. Czy tak jest?

 

w 3512 mam przeszło 6tys mtg i chodzi bez zarzutów ale przez wszystkie lata dbane i pierwszy własciciel a taz pisali ze sie psuje.

 

Ten polski rusek to PRONAR. Łatwo poznać bo po prostu naklejka pronar i ma bardziej niby bajerancką kabine


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

A dlaczego Belarus ma ważyć 4t, jak zwykły MTZ waży3550kg?

jak 3550 zwykły waży prawie 4 tony z napędem a Belarusy to jest to samo ale są cieszę mają inne mosty taki 952 prawie 5 ton


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj