Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

279 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2012 - 11:25

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Miałem podobny problem. Poprawiłem uziemienie wbijając dodatkowe pręty w ziemie każdy po 1,5 metra i teraz jest ok. Sprawdź uziemienie u siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dzisiaj, 03:56
  •  

#162 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 20 maj 2012 - 11:34

Pastuch- ogrodzenie pastwiska A może poprostu nie mają już co tam jeść i uciekają w zboże bo chcą się najeść albo b.słabej jakości pastwisko nie ma jedzenia niema zajęcia i głupoty robią

#163 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 maj 2012 - 13:28

Pastuch- ogrodzenie pastwiska u nas kiedys bylo podobnie ale okazalo sie ze impuls wychodzil ale byl tak slaby ze krowa wcale go nie poczula.. tzreba bylo wymienic pastuch :) A jak mielismy taka krowe co za cielaka nazwana byla Żaba, to jak byla jałoweczka juz na ocieleniu skakała nad drutami.. została wynagrodzona medalem - opona taka mała jak od taczki na szyji uwiazana :) tydzien pochodzila z tym i spokoj :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 20 maj 2012 - 13:31

Pastuch- ogrodzenie pastwiska jedzenie mają, wypasam kwaterowo, co dzień świerza trawka,ładna bujna . zakupiłam dzisiaj na allegro tester,może faktycznie wina elektryzatora. a co do uziemienia to już bywało tak,że na suszach nie było odpowiedniego i polewaliśmy ziemie wodą.

te co mają owe antenki na głowach nawet nie podchodzą do sznurka, a mowy o skubaniu pod, to absolutnie nie ma

jeszcze druga sprawa,mieszkam koło lasu i tak myślimy czy sarny w dzień nie przerywają tego ogrodzenia. bo ostatnio sznurek i palik były odrzucone przez drogę na drugą łąkę i później dopatrzyliśmy się że w drugim miejscu była dziura(ewidentnie wyrwana z rozpędu). no ale co z sarnami poradzić???

Edytowany przez marzencia, 20 maj 2012 - 13:35.

#165 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 20 maj 2012 - 13:48

Pastuch- ogrodzenie pastwiska to weź te dwie szt co ci przerywają drut przypaluj koło drutu tak aby go w razie czego dotykały i żeby je kopało ale tak aby go nie przerwały pokopie i muszą sie nauczyć jak tak zawsze robię z jałówkami a w tym roku miałem 5 :D

trochę dziwne że się pastucha nie boją ja mam koło lasu 10h ogrodzone i nic się trochę dziwnie że ci sarny rozrywają ogrodzenie prędzej dziki bo dzik jak idzie to mordę przy ziemi trzyma i jak drutu nie ma nad ziemią to idzie jak czołg a jak go od góry pastuch j***** to sie przestraszy i nie patrzy na nic więc ja myślę że prędzej to dziki a nie sarny :)

Cytowanie poprzedniego posta
Wulgaryzmy

Edytowany przez razor275, 20 maj 2012 - 14:32.

KPK Kumurun Team

#166 Share zetor1218

zetor1218

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo maszyny rolnicze

Napisany 20 maj 2012 - 14:02

Pastuch- ogrodzenie pastwiska jak je pierwszy raz po zimie wypóścirz to musisz zagrodzić pastuchem i je na łańcuch przy lince i one się przyzwyczają
ursus jest bogiem orka nałogiem sianie zabawą a ropa podstawom

#167 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 maj 2012 - 14:19

Pastuch- ogrodzenie pastwiska uziom, uziom. Podstawa dobrego działania pastucha. Ja mam chaprona 1500sec i dzik z 3 metrów pole magnetyczne wyczuwa. Ale co się z wiosny nagłówkowałem bo słabe napięcie było. Teraz 4 pręty 2 metrowe ocynkowane wbite i działa dobrze. Aż trawę przypala jak dotyka :)

#168 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 20 maj 2012 - 15:00

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Wszystkim mającym problem z skutecznością pastucha proponuje zacząć od wykonania porządnego uziemienia. Nie czepiać uziomu do instalacji odgromowej, uziemienia sieci, sąsiada, płotu itp. grozi to przykrymi konsekwencjami. Należy udać się do pierwszej lepszej hurtowni elektrycznej i tam nabyć drogą kupna ze 3m płaskownika ocynk do uziemień, jeden koniec zaopatrzyć w dziurkę. Płaskownik tenże pogrążyć należy w ziemi, co najmniej na głębokość 75cm. Do miejsca z dziurką dokręcić przewód [długość wg. potrzeb] będący przedłużeniem uziomu w elektryzatorze. Tak wykonany uziom pozwoli nam na niczym nieskrępowaną radość z efektu wizualnego i dźwiękowego skuteczności naszego elektryzatora na krowim pysku.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#169 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2012 - 15:10

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Sami producenci zalecają wykonać kilka przyłączeń uziemiających ( u mnie 3 w odstępie min 1 metra)
@marzencia jak to u Ciebie wygląda?

#170 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 20 maj 2012 - 17:00

Pastuch- ogrodzenie pastwiska no to zabiliście mi klina z tym uziomem, u nas zawsze był pręcik ok 30 cm ;/ no i faktycznie to może dawać w kość. jutro wybiorę się po fachowy prent.

a jak dajecie to uziemienie co kilka metrów?normalnie od plecionki/druta? czy jak? bo ja mam jedno zaraz przy elektryzatorze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 maj 2012 - 17:40

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Uziemienie powinno być podłączone do elektryzatora i tak jak koledzy radzą wkopać na co najmniej 1 m . Druga sprawa to trzeba sprawdzić czy każdy impuls jest taki sam mocny , bo bywa tak że pierwszy jest ok a następne są coraz słabsze i zwierzęta to wyczuwają . Plecionka ma też tą wadę że nie zawsze jest skuteczna najlepszy jest drut , żeby go sarny nie zrywały to wystarczy powiesić białe paski foli zwierzęta je bardzo dobrze widzą w nocy .

Edytowany przez dwojtek01, 20 maj 2012 - 17:42.

#172 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 20 maj 2012 - 17:47

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Zamiast 3 drutów jest jeden, reszta tak samo.
http://www.pomelac.p...dzikom/0,-29,0

Edytowany przez agromatik, 20 maj 2012 - 17:51.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#173 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
    Rolnictwo

Napisany 20 maj 2012 - 18:31

Pastuch- ogrodzenie pastwiska ja tam nie wiem co do długości uziemienia ja mam uziemienie ok 25/30 cm i jest spoko pastuch dobrze kopie jak go raz przez przypadek złapałem to uklękłam więc myślę że to nie wina uziemienia ale jak tam sobie uważasz :P
KPK Kumurun Team

#174 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 20 maj 2012 - 18:54

Pastuch- ogrodzenie pastwiska no jeszcze tydz temu jak mame siekło tak też prawie uklękła. ;) będę jutro coś działać.. dziękuję za pomoc

#175 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
    Rolnictwo

Napisany 20 maj 2012 - 19:15

Pastuch- ogrodzenie pastwiska przypilnuj tą krowę która pcha się na łące do drutu njbardziej jak ci mówiłem przypaluj tą sztukę która pcha się najbardziej i będzie dobrze pare dni na palu i sie nauczy są różne sposoby aby nauczyć krowy chodzenia przy pastuchu trzeba tylko trochę pomyśleć heh

:rolleyes:
KPK Kumurun Team

#176 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:16

Pastuch- ogrodzenie pastwiska no wiesz jak po tylu latach taki ewenement się trafia to już sił brakuje. nie od dziś wypuszczam krowy,nawet mama takich jaj nie pamięta

#177 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 maj 2012 - 20:03

Pastuch- ogrodzenie pastwiska u mnie chodził 2 lata bez problemu na jednym pręcie 50 cm. A w tym roku coś zaczęło się dziać. Pastuch poszedł do serwisu ale było wszystko ok. Drut sprawdzany z 5 razy. I na końcu uziom. I to była jego wina. Czym grubszy drut tym mniejszy opór a nie jak niektórzy uważają że wystarczy cienki. To tak jak straty na cieńszym przedłużaczu. Ja mam z początku 3mm a dalej 2mm. Długość ogrodzenia 3 km x 3 druty. I tego też nie wszyscy wiedzą że jak słaby uziom to pastuch powoli wysiada aż z czasem przestaje dawać napięcie na ogrodzeniu pomimo że działa

Zawsze można założyć obroże jak dla psa. Są też takie pastuchy. I nie odejdzie dalej niż centralka jej nie pozwoli. Ale to już jest większy koszt

Edytowany przez saszeta, 20 maj 2012 - 20:13.

#178 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 maj 2012 - 22:11

Pastuch- ogrodzenie pastwiska ja rano jak wypuszczam krowy to sprawdzam na końcu ogrodzenia przez trawę czy dobrze kopie. Uziemienie to zwykły pręt wbity około 50cm w ziemię.

#179 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 21 maj 2012 - 12:56

Pastuch- ogrodzenie pastwiska przez trawę sprawdzałam jak był elektryzator na baterie,bo przy tym to nawet przez trawę boli ;/

więc tak, wczoraj nie uciekły, dzisiaj wbiliśmy 1,5m rurki ocynkowanej w ziemię i napięcie z 7.3kV wzrosło do 10kV. brakło nam weny na drugą rurkę ale może jutro się uda ;)
w międzyczasie uruchomiłam znajomości z myśliwym ;) a jak to nie pomoże to idę do nadleśnictwa niech płacą za szkody.
a dlaczego tak myślę o tej dziczyźnie(sarny,a w nocy jelenie, co noc zrywają i trzeba co rano spr ogrodzenie). kiedyś jakiś km odemnie były sobie ugory po starym pgr/skr?.. jakieś kilkaset ha.chyba trzy lata temu poszło to na sprzedaż i wypłoszyli zwierzynę stamtąd.uprawiają zboże,kuku i rzepak. a że zwierzęta robiły szkodę, mają na ambonach ustawione jakieś straszaki, strzela to co 15 min tak głośno jak strzelba, czy co oni tam używają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 maj 2012 - 14:49

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dla poprawienia uziemienia można na niego wylać kilka litrów BARDZO osolonej wody. Ogrodzenie masz w obwodzie zamkniętym? Bardzo możliwe że masz gdzieś uszkodzone druciki i jest odcinek na którym nie ma prądu. Nie wiem jak to krowy robią ale potrafią wyczuć kiedy prądu nie ma wąchając(dmuchając) na drut. Powodem ucieczek może też być kilka wrażliwych sztuk na ukąszenia owadów i najprościej w świecie szukają lepszego miejsca. Dwa lata temu była taka jałóweczka która nie chodziła na pastwisku jak było cieplej jak 25 stopni. Była tylko palma w górę i nie istniało dla niej żadne ogrodzenie które przeszkodziło by jej w ucieczce i moczeniu się w jeziorze ;) ;) ;)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html