Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

279 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 17:57

Pastuch- ogrodzenie pastwiska słupki drewniane wkręcic izolator i powiesic drut bardzo trwałe rozwiązanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dzisiaj, 00:54
  •  

#102 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 03 lipiec 2011 - 19:02

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Te paliki z tworzywa to o kant d...y mozna potłuc,drut dycha na to kawałek przewodu i gitara.

#103 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 03 lipiec 2011 - 20:23

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Ja używam pastucha z plecionką i kołkami z tworzywa sztucznego przez 4 lata. Plecionka służy od początku i jeszcze kilka lat na pewno wytrzyma. Plastikowe kołki łatwo wbijają się w grunt przez co można szybko podzielić łąkę na kwatery. Jak dotychczas jestem z takiego rozwiązania zadowolony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share karol2611

karol2611

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 21:17

Pastuch- ogrodzenie pastwiska a taki drut kolczasty tez można do prądu podpiąć? chciałem zrobić od miedzy takie trwalsze ogrodzenie bo krowy jeszcze nie chodziły w pastuchu i mam zamiar jeszcze wypuszczać zacielone krowy i około 25 sztuk jałowizny

#105 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 04 lipiec 2011 - 07:58

Pastuch- ogrodzenie pastwiska @ karol2611
Drut kolczasty można podpiąć w sumie to nie ma większej różnicy pomiędzy zwykłym drutem, a on przecież się nadaje.

#106 Share karol2611

karol2611

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 10:45

Pastuch- ogrodzenie pastwiska no to pewnie ogrodze od miedzy słupkami drewnianymi i drutem kolczastym po dwa razy to bedzie bezpieczniej... a ktoś sie orientuje po ile takie słupki? czy to w tartaku zamówić?

#107 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 16:58

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Drut kolczasty daje duży opór i moze nie spełniać zadania. Jak miałem zachaczoną linkę o drut kolczast to kolczasty bił ale słabiutko. Być moze dlatego że był wkręcany metalową śrubą do betonowego słupka ale to nie zmienia faktu że kolczasty to idealne rozwiązanie

#108 Share karol2611

karol2611

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 18:02

Pastuch- ogrodzenie pastwiska to może na kolczasty jest potrzebne wieksze natężenie

#109 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 18:05

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dlaczego uparłeś się na kolczasty?
Postaw ogrodzenie na kolczasty i daj dłuższe izolatory w tych słupkach na linkę. W moim regionie tak robimy i sprawuje się bez zarzutu

#110 Share karol2611

karol2611

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:12

Pastuch- ogrodzenie pastwiska no albo słupki jak na koczasty i plecionka dwa razy... słyszałem ze z jałówkami to cięzko je nauczyć ... mam 7 co w ciagu 3 miesięcy sie beda cielic a reszta takie od 6 miesiecy te co chce wypuszczać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:59

Pastuch- ogrodzenie pastwiska do uczenia jałowek mam okólnik ogrodzony belkami i podwójnym pastuchem dwa trzy dni tam posiedza i mogą iść na pastwisko.

#112 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 10:16

Pastuch- ogrodzenie pastwiska plastiki to jedynie na robienie kwater się nadają bo na rogach to za dobrze nie trzyma. U nas tam gdzie na stałe jest pastuch to drut a reszta plecionka i radzę po deszczu przy włączonym pastuchu się przejść wzdłuż to będzie wiadomo gdzie bije. A drewniane słupki sami robiliśmy z mocnego drzewa no chyba że ktoś nie ma:)

#113 Share karol2611

karol2611

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 10:54

do uczenia jałowek mam okólnik ogrodzony belkami i podwójnym pastuchem dwa trzy dni tam posiedza i mogą iść na pastwisko.

u mnie młodzież cały czas jest na wybiegu przy oborze mam zrobione z rur ogrodzenie

#114 Share dex

dex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 lipiec 2011 - 11:51

Pastuch- ogrodzenie pastwiska ja mam za oborą zagrodzone około 1ha siatką leśną tam są w dzień i w nocy mają dostęp do starej stodoły gdzie mogą schronić się przed wiatrem i deszczem a obok ogrodzenia z siatki mam pogrodzone ogrodzenia z drutu 1 warstwa mocowana do drewnianych palików z izolatorami jestem zadowolony z takiego ogrodzenia jeszcze ani razu mi z tego byki nie uciekły tylko muszą mieć wypalone rogi jak mają w siatce chodzić bo jak ma bogi to siatkę może rozerwać

#115 Share karol2611

karol2611

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 12:25

Pastuch- ogrodzenie pastwiska no trudno zebym miał 12 hektary siatką ogodzić;p a poza tym na noc bedą w oborze bo bede pasze zadawał bo wiadomo ze na samej trawie to wszystkiego co trzeba nie dostaną

#116 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 11 lipiec 2011 - 23:00

Witam, mam problem z krowa która nie chce chodzić w pastuchu. Jest w drugiej laktacji, w pierwszej laktacji (też nie chciała chodzić ) wiec chodziła na palu. Teraz nie mam zamiaru ciągać się z nią. Z początku myślałem że mam slaby pastuch (ale on dobrze kopie). Ona opuszcza głowę i idzie pod drut. Co byście mi radzili z nią zrobić żeby zaczęła chodzić i nie uciekała pod drutem. Z góry dzięki. Pozdrawiam. Sorka za tytuł nie mogę go edytować. xD

ile ma mJ twój elektryzator? 3000 to jest minimum przy bydlakach bo jak jest za mały to se robią co chcą

#117 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 07:18

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Mam pytanie czy jest możliwe przebicie elektryzatora na 230V jak w gniazdku? Jesli tak to jak to sprawdzić?
John Deere - idealne połączenie mocy i piękna :)

#118 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 20:25

Pastuch- ogrodzenie pastwiska yyy Masz na myśli że na drut podaje 230V?? Jeśli masz miernik to nim możesz sprawdzić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#119 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2011 - 14:33

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Witam. Jeśli zamieściłem temat w złym dziale proszę o poprawę. Chciałem zapytać czy taki pastuch jest w miarę dobry i wystarczy na ogrodzenia 5-7 km. ATVA 1 http://allegro.pl/el...1763964142.html
Jest dużo tańszy od konkurencji i czy to oznacza jego słabą jakość? :)

Odrazu może w temacie: macie jakieś sprawdzone sposoby na sprawdzanie czy nie jest drut urwany oprócz takiego żeby się przejśc i zobaczyć bo taki to znam :) Znam też tzw. sprawdzanie obwodu ale mam też takie ogrodzenia gdzie jest to niemożliwe i zawsze trzeba chodzić. Są jakieś testery które są w stanie wykryć mi jak drut będzie dotykał ziemi? Z góry dziękuję za pomoc.:)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 15:48

Pastuch- ogrodzenie pastwiska w Uniejowie robi są dobre pierwszy rok krów po okolicy nie ganiam jak chcesz dam telefon